Žhavá Megarecenze z Invexu

Tagy:  Invex 2008, Dititex 2008, Veletrhy v Brně 2008

Sponzorované odkazy

Žhavá Megarecenze z Invexu

Je tady dlouho očekávaná reportáž přímo z brněnských veletrhů, kde jsme se byli hned první den podívat. Tato akce probíhá od 6. do 9. října a tentokrát se můžete těšit kromě každoročního Invexu a Digitexu na zcela nové odvětví. Organizátoři přislíbili 18 500 metrů čtverečních a očekává se kolem osmdesáti tisíc lidí. Právě taková účast byla i minulý rok.

Invex

Invex pořádá již svou osmnáctou výstavu, nyní s pod názvem: ,,Mezinárodní veletrh informačních a komunikačních řešení pro rozvoj podnikání.“ Pondělí a úterý jsou jako vždy vyhrazenými dny především pro odborníky a prověřené osoby. Všichni přítomní budou mít registrovaný vstup. Středa a čtvrtek jsou dny otevřených dveří pro širokou veřejnost a každého, kdo bude mít chuť si prohlédnout letošní novinky na trhu. A že jich nebude zrovna málo, se můžete přesvědčit na vlastní oči.

Digitex

Digitex se vyznačuje jako mezinárodní veletrh spotřební elektroniky a digitální zábavy. Zaměřuje se hlavně na širokou veřejnost, než na odborníky jako Invex. Návštěvníci se můžou těšit na World GameMasters Tournament, kde zažijete podívanou na Extra Hardware. Tým specializovaných lidí provádí neuvěřitelné kousky s hardwarem. Zajímavým kouskem je ukázka extrémního přetaktování za pomocí tekutého dusíku. Bohužel byly na výstavě menší technické potíže a tento kousek se zcela nepodařil. Aspoň napoprvé ne. Snad to vyjde příště a my pokračujeme dál. O kousek dál uvidíme další zajímavou podívanou v podobě chlazení počítače, počítač se zatopí olejem v aquaria, což je unikátní podívaná. Digitex představí také High-Definition, kde si můžeme prohlédnout nejen vynikající rozlišení obrazu a zvuku, ale také doprovodné rogramy Digital Live“ a Technologie a Design. Na konec si ještě prohlédneme největší LCD televizor na světě, 108 palcovou obrazovku Sharp

InterKamera

A co, že tu bude nového? Inu pojďme si to shrnout. Tento rok je opravdovou premiérou InterKamera. Pro ty kdo o Interkameře nikdy neslyšeli, pojďme si tuto výstavu představit. Interkamera 2008 je vlastně mezinárodní výstava fotografické techniky v záplavě vzdělávacích programů. Veletrh Interkamera se koná již 48 let a zatím byl vždy v Praze. Nyní ale premiérově startuje na brněnském výstavišti a vy máte jedinečnou možnost si vše hezky zblízka prohlédnout. A určitě se máte na co těšit, tato výstava má co nabídnout. Těšit se můžete na sbírky a fotografické expozice profesionálních fotografů. Velmi zajímavá podívaná se zaměřením na eleganci, reklamu, akty nebo podivuhodné abstrakce. Zajímavou akcí je také focení aktů před zraky diváků. V dnešní době už je to vcelku normální, že polonahá modelka, pomalovaná smyslnými barvami si stoupne před davy lidí a v různých polohách se nechává fotit. Přesně to se dělo i na této výstavě v Brně. A že se to divákům velmi líbilo, nemusím snad zdůrazňovat. Prohlédnout si můžete nejnovější modely fotoaparátů u mnoho stánků. Dokonce si některé modely můžete rovnou vyzkoušet. Obsluha je ochotná a se vším vám ráda poradí. Nebudou chybět ani různorodé přednášky například na témata: Petr Šálek – XXL a panoramatická fotografie, Petr Sznapka – Tiskneme své fotografie efektivně nebo Pavel Scheufler – tradiční a unikátní fotografické techniky.

Job Fair

JobFair je mezinárodní veletrh pracovních příležitostí v pavilonu E. Připravte se na nabitý program, ve kterém nebude chybět diskuze o ,,Nedostatku pracovních sil v ČR“, kterou povede Ing. Marie Bílková, vrchní ředitelka sekce politiky zaměstnanosti a trhu práce a vystoupení ministra průmyslu a obchodu ČR Martina Římana. Cílem této výstavy je seznámit návštěvníky s multioborovou nabídkou i poptávkou na pracovním trhu nejen v České republice, ale také v zahraničních státech. V krátkém čase můžete zjistit, jaké jsou požadavky u konkrétního práce, jaká je konkurence i jakou šanci máte dostat se na vaše vysněné místo. Změnou oproti obyčejnému úřadu práce je hlavně v osobním kontaktu potencionálního zaměstnance se zaměstnavatelem.

Máme-li shrnout celou akci dohromady, bude těžké ji hodnotit. Zdaleka nedorazilo tolik lidí, kolik se čekalo. Každým rokem je lidí méně a méně. To platí i o vystavovatelích a reprezentujících se firmách. Jednotlivé výstavy jsou rozděleny do pavilonů označeny písmeny. Občerstvení je dobře vyřešené a na každém rohu najdete nějaký ten stánek s ,,rychlými jídly“. Nouzi nebude ani o velké množství časopisů a dárkových předmětů, které jsou zcela zdarma! Tyto početné veletrhy určitě mají co nabídnout mnohým z vás. Avšak pro obyčejné lidi z obyčejné domácnosti je tato výstava spíše nudným muzeem než velkou akcí. Zkritizovat musím i organizaci a cesty do jednotlivých pavilonů. Vůbec není problém se ztratit a dlouhé minuty hledat to, co zrovna potřebujete najít. Trochu přehlednější navigaci nebo plánky celé akce na každém rohu zdarma by vůbec nebyly k zahození. Třeba se organizátoři pro příště poučí. Jestli tedy nějaké příště vůbec bude.

Článek Žhavá Megarecenze z Invexu byl publikován 6. října 2008 v 23.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...