IT Slovník - Neznáte IT výraz? Najděte si ho !

Tagy:  slovník, wiki, wikipedia, it, it slovnik, itslovnik, slova, nezname, vyrazy, pc, pocitac, informace

Sponzorované odkazy

IT Slovník - Neznáte IT výraz? Najděte si ho !

Určitě jste se už všichni setkali s problémem neznalosti nějakého odborného výrazu nebo slova. V tomto případě naprostá většina z vás zadá wikipedii. No jo, ale co když nemáte čas na dlouhé vyhledávaní nebo hledané slovo nebylo nalezeno? Pro tento případ je tu pro vás IT Slovník.

Databáze už obsahuje několik tisíc odborných výrazu a pojmů, které jinde nenajdete. Například kolik z vás ví co je to PHP Gtk? Pro programátora v jazyce php to záludná otázka asi nebude, ale co pro ostatní? Správnou odpověd naleznete zde.

Proč vznikl?

Na tuto otázku odpověděl sám admin: „Projekt IT-slovnik.cz vznikl poměrně nedávno, přestože jsme o jeho realizaci uvažovali už velmi dlouho. Chtěli jsme vytvořit web, který by mapoval terminologii IT, která se každým dnem obohacuje o nové výrazy a žádný člověk nemá šanci to stíhat sledovat, jelikož svět informačních technologií je velmi široký.“

Jak je to s počtem výrazu?

V databázi je v tuto chvíli přes 1500 výrazů a každým dnem přibývají další a další. Do budoucna by se měl web rozšířit o plno dalších funkcí, které se projeví na zvýšení interaktivity a možnosti použití.

V budoucnu zakladatelé uvažují o širším zapojení návštěvníku do možnosti podílet se na úpravě a zdokonalování databáze.

Na otázku: Co v budoucnu od projektu očekáváte odpověděl admin takto: " Důležité je, že se člověk při tvorbě IT-Slovníku.cz naučí plno nových věcí a rozšíří si znalosti i v oblastech, kterým se věnuje jen zřídka. Jsem přesvědčen, že se z webu do budoucna vyvine něco víc, jelikož se snažíme doplňovat stále nové funkce."

K závěru bych jen chtěl dodat, že je konečně na světě český IT webový slovník, který nahrazuje nebo v některých případech doplňuje online slovník wikipedia. Dále na tomto webu mě zaujala možnost přidání výrazu od jakéhokoliv uživatele. Zvláštní poděkováni patři adminovi a zakladatelovi IT Slovníku Kamilu Havlíčkovi za spolupráci.

Sponzorované odkazy:

Článek IT Slovník - Neznáte IT výraz? Najděte si ho ! byl publikován 5. prosince 2008 v 06.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Ondřej Moravčík. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Nejlepší souborové manažery zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!