Translate.net - učíme se slovíčka

Tagy:  překlady, cvičení, cizí jazyk, angličtina, slovník, translate, translate.net

Sponzorované odkazy

Translate.net - učíme se slovíčka

Spousta lidí se v dnešní době začíná učit některý světový jazyk. Někteří si kupují drahé učebnice, někteří investují do virtuálních učebnic a někteří se učí za pomocí metody pokus-omyl. Ve vypilování slovíček a jejich trénování Vám velmi může pomoci server Translate.net.

Začínáme se učit

Pro využívání všech cvičení je třeba se zaregistrovat. Registrace je zdarma a rozhodně není na škodu. Můžete na svém profilu také vyplnit nějaké osobní údaje a vložit svou fotku. Poté se již můžete směle pustit do cvičení. Na výběr máte z několika kombinací jazyků, respektive slovíček. Základním „kurzem“, který můžete absolvovat je jednoduché překládání slovíček. Probíhá to asi tak, že se Vám postupně zobrazují různá slovíčka zvoleného jazyka a vy je musíte správně přeložit. Pravopis je důležitý, v případě chyby je nabídnuta možnost opravit ji. Pokud slovíčko ani teď nepřeložíte správně, je Vám sděleno v čem konkrétně děláte chybu, a jak má celé slovo vypadat správně.

translate.net

Vybíráme z možností

Druhou oblastí jak se cvičit v cizím jazyce je výběrový test. To znamená, že máte několik možností a musíte vybrat tu správnou, která se ke slovíčku nejlépe hodí. Vůbec to není tak jednoduché jak to vypadá, jelikož tvůrci překladu zapojili fantazii a mnohdy najdete různé „chytáky“. Může se také stát, že z daných možností budou správně i dvě nebo tři. Některá slovíčka jsou velmi originální.

Translate.net

A jak jste dopadli?

Vždy po vyplnění cvičení se zobrazuje výsledná tabulka úspěšnosti, seznam chyb, a úspěšnost v procentech. Translate.net Vám také sám poradí se zvolením obtížnosti příštího testu. Máte také volbu celé cvičení vyplnit znovu. Pokud budete lepší než poprvé, automaticky je započtena vyšší úspěšnost.

Cvičení není jen mučení

Osobně se mi velmi líbí možnost soutěžit s ostatnímu uživateli. Zaprvé má člověk v přehledné tabulce lepší přehled o tom, jak na tom vlastně se svými znalostmi je a za druhé má o dost větší motivaci, než kdyby vyplňoval cvičení z „principu“. Translate.net si dokázal za velmi krátkou dobu vybudovat svou komunitu, uživatelé se aktivně podílejí například na obsahu cvičení, nebo na vzhledu celého serveru. Design je sice velmi jednoduchý, málokdy se Vám stane, že by jste nevěděli co k čemu slouží, nebo nevěděli jak se dostat k nějakému nastavení. Na přehlednosti, zájmena u tohoto projektu velmi záleží, tvůrci zpracování webu zvládli na jedničku.

Klady

Originalita
Skvělé zpracování
Možnost porovnávat se s ostatními

Mínusy

Malý výběr jazyků
U nás málo znýámý projekt

Translate.net

Sponzorované odkazy:

Článek Translate.net - učíme se slovíčka byl publikován 13. srpna 2008 v 06.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (4).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Chcete si změřit rychlost internetu? Poradíme vám, jak na to
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Rozzlobenimuzi.com
  6. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  7. Internetová stránka Navratdoreality.cz
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!