Livestation - lepší než satelit?

Tagy:  livestation, satelitní vysílání, televize

Sponzorované odkazy

Livestation - lepší než satelit?

Možností, jak sledovat některé satelitní kanály, je několik. Patří mezi ně i možnost sledování přes internet a Livestation je pro to jako stvořenej. Nevěříte? Čtěte

Info a požadavky

Livestation je ani ne půl roku starý software (podle poslední vydané verze), který umožňuje sledování mnoha televizních a satelitních kanálů z celého světa. Je to multiplatformní záležitost, takže funguje pod Windows XP/Vista, OS X a i Linuxu. Požadavky na hardware vašeho PC jsou malé, ale největší důraz je samozřejmě kladen na rychlost připojení do sítě internet, odkud jsou stahována potřebná data. Dle mého měření je minimálně-optimální rychlost 512 kb/s. Samozřejmě čím víc, tím lepší kvalita obrazu, zvuku a plynulost. Program je volně dostupný, freeware, a v anglickém jazyce.

Instalace a nastavení

Instalační soubor má 16 MB a samotná instalace je opět bezproblémová. Potvrzení licenční smlouvy, výběr místa instalace, spuštění programu. Tyto kroky musí snad každý zvládnout bez problémů.
Druhá fáze instalace je již o trochu složitější, ale také žádný problém pro alespoň trochu běžného uživatele. Ihned při prvním spuštění se totiž otevře Create Account, nebo-li Vytvoření účtu. Zde je potřeba zadat vaši platnou e-mailovou adresu, heslo (Password) a ještě jednou zopakovat heslo (Confirm Password). Ostatní zátržky nastavte tak, jak je uvedeno na obrázku. Vyhnete se tak zbytečným obtěžujícím reklamám, které budou také mimo jiné plnit vaši poštovní schránku. Po nastavení a zadání údajů stiskněte tlačítko Create (Vytvořit). Váš účet bude vytvořen během vteřinky a ihned budete přihlášeni. 

Sledujeme pohyblivé obrázky

Ihned po spuštění a přihlášení se do systému se zobrazí panel My Channels, kde vidíme několik favoritních stanic vybraných aplikací. Přehrávání vybraného kanálu začne stisknutím tlačítka Play vpravo od názvu kanálu.
Kliknutí na záložku Search máme možnost vyhledávat vlastní TV kanály z celého světa. Do dolního pole zapíšeme námi požadovaný text či název kanálu a dáme vyhledat tlačítkem Search. V našem případě jsem dal vyhledat českou hudební stanici Óčko(ocko) a ihned jsem měl úspěch. Nyní už stačilo stisknout Play a po několika málo okamžicích načítání do paměti se program rozběhl a já už se mohl jen dívat.

Výběr kanálů

Výběr kanálů je skutečně bohatý, ale český divák si asi na své asi moc nepříjde. Z českých kanálů jsou dostupné pouze kanály Óčko či ČT24, pokud je mi známo. Drtivá většina kanálů je v anglické jazyce a to zpravodajským kanálem BBC počínaje a hudebním kanálem MTV konče. Není však žádný problém zde najít kanály třeba i ve francouzštině, ruštině či japonštině.

Hodnocení a závěr

Pokud bych měl hodnotit samotný program, určitě by se dostal hodně vysoko, protože je rychlý, plně funkční, bezproblémový, a já kněmu nemám výhrady. Na druhé straně je programová nabídka, která je sice bohatá, ale některé kanály mi prostě nešly spustit. To byly ale spíše takové ty „zkušební“ a tak jsem s tím tak trochu i počítal. Jestli je však Livestation lepší než satelit, to už musíte posoudit sami. Každopádně si tento freeware zaslouží mou chválu i uznání a to se často nestává. Je to velmi vydařená aplikace.

Hodnocení Livestation = 95%

Livestation pro Windows download zde:
Livestation download

Livestation pro Linux download zde:
Livestation download

Livestation pro Intel Macs download zde:
Livestation download

Livestation pro PowerPC (PPC) Macs download zde:
Livestation download

Článek Livestation - lepší než satelit? byl publikován 7. února 2009 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je . Pro diskusi slouží komentáře (2).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...