Úprava Visty do podoby Mac OS X

Tagy:  vista os x, vista theme, vista skin

Sponzorované odkazy

Úprava Visty do podoby Mac OS X

Líbí se vám operační systém Mac OS X, ale nejste vlastníci jakéhokoliv Mac hardwaru, na kterém by jste ho mohli provozovat? Máte Windows Vista? Tak právě pro vás tady mám návod jak si alespoň graficky upravit Visty do podoby Mac OS X. Je to celkem jednoduché v podobě jednoho instalátoru, ale přidám tady i vlastní rady jak to vylepšit (podle mě).

Proč ne přímo Mac OS X?

I kdyby jste si zakoupili originální instalační DVD aktuální verze Mac OS X, tak by jste si jej nemohli na svůj PC nainstalovat. Není totiž určeno pro PC architekturu.

Na internetu se objevilo sice pár upravených verzí instalačních DVD určených pro PC architekturu, ale je to v rozporu s licencí Apple. V licenčním ujednání je napsáno, že instalace na „non-Apple“ hardware je v rozporu s licencí. Navíc ne vždy se to obejde bez nějakých problému s drivery pro ostatní komponenty. Případná instalace je tedy jen na vaše riziko.

Vista OS X skin

Základem je instalátor skinu. Je dostupný pro Vista 32bit SP1, Vista 64bit SP1 a Vista 32bit SP0. Po spuštění instalátoru odsouhlasíte podmínky a pak si vyberete co chcete instalovat. Vyberte volbu Leopard interface, dále si vyberte jestli chcete i pozadí (wallpaper) a spořič obrazovky (screensaver). Dock doporučuji neinstalovat, později nainstalujeme jiný, dle mého lepší a v češtině.

Úprava Visty do podoby Mac OS X (https://www.swmag.cz) instalace

Po instalaci restartujte PC a pokud ještě nebudete mít nastavené schéma tak ho vyberte v nastavení. Měla by se vám změnit lišta, ikonky a ukazatel.

Download: Vista OS X

Rady:

 • Pokud vám nesedí logo Applu (místo Start) v liště, roztáhněte ji na 2 řádky a pak zas zpátky na 1 řádek.
 • Jestliže se vám po restartu zase změní ukazatel na standardní z Windows tak si Macovské ukazatele uložte jako schéma pro ukazatele.
  Úprava Visty do podoby Mac OS X (https://www.swmag.cz)

po instalaci by to mělo vypadat asi takto

Dock

Jako dock doporučuji nainstalovat RocketDock. Po instalaci RocketDocku si stáhněte Leopard skin pro RocketDock. Dále pak si stáhněte Stack docklet, rozbalte a vložte složku StackDoclket do složky Docklets v instalačním adresáři RocketDocku.

V nastavení docku pak doporučuji zvolit volbu ukládat nastavení do .ini souboru. Můžete si nechat aplikace minimalizovat do docku nebo přikládám další návod na úpravu minimalizovaných aplikací na liště. Místo ikon s celými názvy tam budete mít pouze ikony.

Spusťte editor registru – tlačítko WIN+R a napište regedit a dejte OK. V \HKEY_CURRENT_U­SER\Control Panel\Desktop\Win­dowMetrics přidejte novou řetězcovou hodnotu s názvem MinWidth a hodnotu nastavte na –255.

Úprava Visty do podoby Mac OS X (https://www.swmag.cz) editor registru

StackDocklet – vložte ho do docku pomocí pravého tlačítka a volby přidat položku. Pak si ikonu nastavte. Zvolte si jakou složku má otvírat, jakou má mít ikonu a jakým stylem má obsah zobrazovat. Možnosti jsou fan, grid a automatic.

Úprava Visty do podoby Mac OS X (https://www.swmag.cz) zobrazení fan nebo grid, automatic si vybere podle počtu položek ve složce

Download:

Závěr

Jestli si se svým vzhledem systému Windows Vista pohrajete, pohledáte si ikonky do docku ve stylu Mac, to záleží pouze na vás. Já jsem tak trochu fanda Applu a líbí se mi jejich systém, proto jsem si Visty alespoň trochu podle něj uzpůsobil. Výsledek by pak mohl vypadat asi takhle.

Úprava Visty do podoby Mac OS X (https://www.swmag.cz) přibližný výsledek

Pokud by jste si přece jen chtěli nainstalovat Mac OS X tak na internetu jsou upravené verze jak pro procesory Intel tak i AMD. Pár jejich názvů zde uvedu pouze pro příklad: ToH Leopard, Kalyway, iATKOS, atd… Upozorňuji, že instalace je v rozporu s licencí, z tohoto důvodu neuvedu kde je stáhnete :)

Snad vám tento návod alespoň trochu pomohl s proměnou vašeho systému Windows Vista.

Sponzorované odkazy:

Článek Úprava Visty do podoby Mac OS X byl publikován 22. února 2009 v 06.00 v rubrice Návody. Autorem článku je Jakub Kulhavý. Pro diskusi slouží komentáře (13).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

 1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
 2. Katastrální mapy online
 3. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
 4. Smajlíci
 5. Adobe Acrobat reader 8 cz
 6. Wikipedia online encyklopedie
 7. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
 8. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
 9. iVysílání – online televizní archiv České televize
 10. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!