Photo! 3D Album - spořič obrazovky snadno a rychle

Tagy:  fotogalerie, fotografie, album, snímky, Photo! 3D Album

Sponzorované odkazy

Photo! 3D Album - spořič obrazovky snadno a rychle

Spousta lidí má ráda, když má u sebe svou rodinu celý den. V práci, v pokoji, na dovolené. Ano, narážím na velmi oblíbené obrázky ve fotorámečku, které dokáží člověka povzbudit a dodat energii na zbytek dne, takový obrázek vás donutí, abyste na své blízké neustále mysleli a měli je u sebe. Velmi oblíbeným začíná být trend fotografií na pracovní ploše, což někdy vypadá velmi efektně, ale někdy zase může působit v hromadě ikon, umístěných na ploše, ne moc košer. Existuje celá řada programů na promítání, úpravu a vystavování fotografií na počítači. Tyto programy existují v různých podáních, které mohou vaši fotografii zviditelnit a graficky zpříjemnit. Při tom to není vůbec těžké, většinou jsou již připravené kompoziční prvky, do které stačí obrázky vložit a o ostatní se už postará program samotný. Také si ukážeme, jak jednoduché je vytvořit si vlastní spořič obrazovky. Kromě fotografií je možné samozřejmě umístit jakýkoliv obrázek či jiný prvek. Dneska si představíme software, který dokáže obojí. Můžete pomocí něj vytvořit 3D spořič obrazovky s vašimi fotografiemi nebo vytvořit krásné D fotoalbum. Program se nazývá Photo! 3D Album a je ke stažení zdarma.

Instalace

Když jsem naznačil, že tento software umí jak 3D fotoalba tak i spořiče obrazovky, neměl jsem zcela pravdu. Jedná se totiž o dva oddělené programy, které se však instalují z jednoho instalačního souboru. Jeden se jmenuje stejně jako celá dvojice programů, a to Photo! 3D Album a druhá Photo! 3D Screensavers**. Instalace probíhá zcela běžným způsobem, cestu umístění programu si nastavujete u každého zvlášť. Před ukončením celého instalačního procesu se vám otevře webová stránka s registračním formulářem, který je nutný vyplnit. Poté můžete programy bezplatně využívat.

Tvorba galerie

Při otevření programu se vám nabídne okno s výběrem, zda chcete otevřít již vytvořenou galerii, nebo založíte novou. V našem případě založíme novou a pokračujeme dál. Když vytváříte novou galerii, musíte si vybrat grafickou šablonu. K dispozici je celkem 11 různých graficky propracovaných šablon, ovšem celá řada jiných je ke stažení a není problém je doinstalovat. V celém levém sloupci máte zobrazen adresář všech disků na vašem počítači, stačí pouze najít tu správnou složku, kde jsou vaše fotografie ukryty, a rozmístit je po místech podle toho, jakou jste si vybrali šablonu. V levém dolním rohu se nachází náhled zvolené fotografie a informace o ní. Fotografii vložíte do šablony jednoduchým přetažením. K dispozici máte také přímé upravení jednotlivých fotografií, např. rotování nebo oříznutí. Svou galerii pak můžete jednoduše uložit a sdílet na svém webu.

¨

Tvorba spořiče

Nyní si ukážeme, jak si vytvořit jednoduchý 3D spořič obrazovky. Zvolením stom gallery for Photo! 3D Screensaver se umožní uložení galerie na disk PC. Jedná se o speciální formát souboru, který se dá spustit pouze v tomto programu. Pouhým kliknutím na tento soubor otevřeme konfigurační okno aplikace a naši galerii instalujeme do seznamu šetřičů obrazovky. V konfiguračním okně lze nastavit požadovaný šetřič obrazovky, přidat zvuk (soubor ve formátu MP3) a používat další pokročilejší volby. Nastavený šetřič obrazovky lze potom spustit pomocí zástupce aplikace Photo! 3D Screensaver umístěné na ploše. Můžete tak do tohoto programu vkládat jednotlivé galerie, které jste vytvořili v programu předešlém. V případě, že byste si nechtěli spořiče vytvářet sami, máte k dispozici ze stránek výrobce ke stažení již vytvořené spořiče obrazovky.

Stáhnout Photo! 3D album

Zakoupit ze sw.cz

Článek Photo! 3D Album - spořič obrazovky snadno a rychle byl publikován 6. května 2009 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Radek Brázdil. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...