Spořiče obrazovky

Tagy:  spořič, screenasver, zahrada, amerika, vesmír, zeměkoule, download, ke stažení, free, spořič obrazovky, zabezpečení, šetření energie, edownload. edw

Sponzorované odkazy

Spořiče obrazovky

Každý z nás někdy musí odejít od svého počítače. Komu by se však chtělo při každém odchodu na dobu delší více jak jednu minutu vypínat a ukládat všechny práce, jež na počítači aktuálně máte rozdělány, či snad celý počítač při každém odchodu vypínat, že? Za tímto účelem jsou zde spořiče, díky nimž se po nastavené době, po kterou se s počítačem jakkoli nemanipuluje, zobrazí určité obrázky, animace a další věci, které zabrání potencionálním „čumilům“ v nahlížení do Vaší práce. Navíc, pakliže se spořič objeví a uživatel začne s počítačem nějakým způsobem pracovat, je možné nastavit, aby nebyl vpuštěn do systému, resp. do stavu počítače ve kterém byl zanechán, požadování hesla!

To byly trochu nudné nutné teorie pro začátek. Nyní si ale představíme několik spořičů, které můžete zdarma stáhnout na portálu eDownload. K dnešnímu dni jich v databázi serveru je 11. My si představíme 3 z nich. Náhodně vybrané.

Prvním vybraným spořičem je Cities of Earth Free 3D. Soubor, jenž stahujeme, je velký 1,7 MB, což je poměrně přijatelná velikost.

Po stažení nás nečeká nic jiného, než instalace. Ta je rychlá, jednoduchá, v angličtině. Instalace tedy proběhne během několika málo sekund. Samotné nastavení spořiče je taktéž velmi jednoduché a intuitivní a zvládnout by jej měl i nepříliš zdatně angličtinou mluvící jedinec. Nastavujeme zde v jaké kvalitě chceme spořič zobrazit a podobné věci.

Spořič samotný spočívá v tom, že na našem monitoru (samozřejmě za předpokladu, že je zapnutý) vidíme 3D model planety Země, přičemž se na tomto točícím se modelu zobrazují různá místa (světové metropole typu Paříž, Londýn, …) přičemž po straně obrazovky vidíme stručné informace, kde se dozvídáme populaci dané oblasti, čas, … V se spodním rohu taktéž vidíme aktuální čas v našem časovém pásmu.

ukazkaukazka

Cities of Earth Free 3D download

Dalším spořičem, účastněného v tomto testu je spořič nesoucí název Mama's Garden. Instalace stejně jako u předchozího testovaného spořiče není složitá a hotova během chvíle. Na obrazovce, se nám v době aktivity tohoto spořiče zobrazují obrázky květin, jež byly pořízeny v jedné z Oregonských zahrad.

Samozřejmostí je nastavení, kde si jej můžeme přizpůsobit k obrazu svému (rychlost změny snímků, jejich rozměry a další užitečné věci).

ukazkaukazka

Mama's Garden download

Třetím a posledním testovacím spořičem jest Discover America. Jedná se o screensaver, který nám na obrazovce promítá mnohé fotografie z Nového kontinentu. Nastavení i instalace opět není nic složitého a zdlouhavého. Kamenem prazu tohoto spořiče, který nás zavede mnohdy na místa, kam bychom se běžně nedostali, je jeho velikost, která činí více jak 12 MB, což je poměrně dost.

nahlednahled

Discover America download

Vy samozřejmě můžete vyzkoušet i zbývající spořiče, mez které patří například spořič s Valentýnskou tématikou, pohledem na zasněžené městečko v době Vánoc a mnoho dalších.

Cities of Earth Free 3D ke stažení zde:
Cities of Earth Free 3D download

Mama's Garden ke stažení zde:
Mama's Garden download

Discover America ke stažení zde:
Discover America download

Mnoho dalších spořičů ke stažení zde:
Mnoho dalších spořičů download

Článek Spořiče obrazovky byl publikován 5. května 2008 v 02.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Petr Hartl. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...