Style XP - Windows XP trochu jinak

Tagy:  Style XP, Windows, vzhled, uprava, změna, vylepšení, upgrade, novinka, výborný, program

Sponzorované odkazy

Style XP - Windows XP trochu jinak

Už vás nebaví klasický a nudný vzhled vašeho starého Windows, máte rádi změny nebo jenom nechcete mít počítač jako všichni ostatní, chtěli byste něco nového? Právě pro vás vznikl skvělý program sloužící k úpravě vzhledu oken dle vašeho gusta. Je jen a jen na vaší fantazii, jak bude nejen vaše plocha, ale celé uživatelské prostředí vypadat. Stačí programu věnovat trochu času, inspirace a důvtipu a máte váš osobitý vzhled, který jen usadí vaše ego. Ovšem k dispozici je celá škála podobných programů, proč si vybrat právě Style XP, co vlastně umí a jaké v sobě skrývá možnosti? To a mnoho jiného se o něm dozvíte právě v tomhle testu.

Po instalaci

Předpokládejme, že už máte program nainstalovaný. Po instalaci se vám automaticky otevře uživatelské okno programu, ve kterém se budou odehrávat všechny důležité aplikace závisející na výsledném vzhledu. Po instalaci se vám bez jakýchkoliv zásahů a manipulace načte základní vzhled programu působící pouze na pracovní plochu. K dispozici je také celá řada již vytvořených témat, ale ktěm později. Takže začneme pěně popořadě.

Nastavení

Celý program je přeložen do 24 světových jazyků, ovšem na češtinu samozřejmě opomněl, jak je u mezinárodních programů zvykem. Takže nejprve se podíváme do kolonky samotného nastavení programu. V záložce options najedeme pouze ty nejzákladnější a nejdůležitější nastavovací prvky. První, na co bychom mohli v nastavení narazit, je dotaz, zda má být téma či styl, který si sami vytvoříte, automaticky spuštěn nebo zda má být vypnutý. Defaultně je tato funkce nastavená na enabled, a tak to také ponecháme. Další všeobecná otázka většiny programů je, zda má být aplikace spuštěna při dalším startu Windows. V našem případě samozřejmě ano, takže zaškrtneme tlačítko Run at startup. Poslední dvě otázky jsou víceméně nepodstatné pro naše využití.

Explorer icon

Jako další máme možnost změnit vzhled prohlížeče Internet Exploreru. Na výběr je ze tří základních témat, z nichž jedno z nich je obyčejné, které se běžně používá. Na pravé části obrazovky máte možnost nahlédnout, jak budou budoucí ikony vypadat. K dispozici je také možnost stažení nových ikon, které obohatí a zkrášlí váš prohlížeč.

Témata

V další liště máte možnost volit již kompletních témat, které máte k dispozici. Původně je k dispozici 14 různých a odlišných motivů s vlastním charakterem. V pravé části obrazovky máte opět možnosti nahlédnutí, jak bude budoucí téma vypadat. Přepínat můžete mezi pozadím a okny. Pod nadpisem Apply Options se skrývá možnost zaškrtnout části, které by měly zůstat nepozměněny. Patří sem ikony, spořiče, kurzory, pozadí a zvuky. Samozřejmě je zde také možnost stáhnutí nového vzhledu.

Ostatní

Pod záložkami backgrounds a Visual Styles nenajdeme nic jiného než samostatné nastavení oken a pozadí. Další, zajímavou záložkou je Logons. Zde máte možnost nastavit si vlastní spouštěcí obrazovku a její charakteristiku. Následuje záložka icons, kde si zvolíte ikony, které vám vyhovují. K dispozici máte pouze tři sady k výběru, ovšem si opět můžete další stáhnout. Ktěm posledním důležitým se řadí také Boot screens, které poslouží ke změně zobrazení spouštěcí obrazovky. Při přepnutí do této záložky vám program nahlásí, že tento krok by mohl být nebezpečný a bude lepší si udělat zálohu změněných dat na disketu. Já osobně bych vtom žádné nebezpečí nehledal. Ještě stojí za zmínku záložka Rotate, v níž můžete nastavit samovolné přehazování jednotlivých schémat. A na konec tu máme kurzory a spořiče. Nastavení stejné jako u ostatních záložek.

Závěrem

Program Style XP určitě stojí za vyzkoušení a může posloužit všem, které již starý nudných vzhled přestal bavit.

„Trial verze Style XP 3.19 download“

„Koupit Style XP 3.19“

Článek Style XP - Windows XP trochu jinak byl publikován 1. května 2009 v 08.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Radek Brázdil. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...