Ultimate Windows tweaker

Tagy:  tweaker, vista, windows

Sponzorované odkazy

Ultimate Windows tweaker

Připravil jsem si pro vás další utilitku na „vytunění“ Windows. Ultimate Windows tweaker je utilita sloužící k lazení a optimalizování systému Windows pro jeho větší výkon. Tato aplikace je velmi jednoduše použitelná, stačí stáhnout,rozbalit a můžete si hrát. Je použitelná pro 32 i 64-bitové systémy. Pomocí téhle aplikace můžete dosáhnout vetší rychlosti, stability a bezpečnosti pomocí pár kliků myší.

Začínáme

V úvodu jsem zmínil, že tuto utilitku stačí stáhnout a rozbalit, takže odpadá nějaká složitá instalace, což je velmi výhodné pro méně zkušené uživatele. Větší problém pak nastává se samotným používáním aplikace, ta je totiž v angličtině, tudíž se bez dobré znalosti angličtiny neobejdeme. Zdůrazňuji „dobré“ znalosti, je nutné si uvědomit podstatu jednotlivých výrazů a ne jen je bezduše překládat slovo od slova, pak můžeme význam pochopit jinak a udělat něco co nechceme a co se nám později třeba líbit nebude. Aplikace má jednoduché ovládání pomocí myši, příjemné prostředí a přes 130 možností nastavení. Program se dělí do více jednotlivých částí. Každá část obstarává úpravu něčeho jiného, takže si je teď popíšeme.

Měníme vzhled Windows

Jednou ze základních možností Ultimate Windows tweakeru je možnost úpravy vzhledu systému. V této části převážně upravujeme nastavení nabídky Start a Průzkumníka Windows. Můžeme si nastavit jaké položky se nám v nabídce Start zobrazí a jak rychle nám nabídka bude najíždět. Dále je tam možnost nastavení minimalizovaných oken na liště.

Nastavení UAC

V této části můžeme vypnout nástroj, někdy otravný, řízení účtů UAC. Tento nástroj lze vypnou i přímo ve Windows. Pak se vám zobrazuje varovná hláška. Jestli vám vadí i ta tak ji jednoduše vypněte.

Nastavení výkonu systému

V této části nastavujeme prodlevy pro vypínání/zabíjení procesů. Nevlastníte-li dotykovou obrazovku tak zde můžete vypnout službu pro její obsluhu. Dále zde najdete spoustu dalších možností, např. povolení 4GB a více paměti v 32bitových systémech, ale tato možnost je v podstatě zbytečná protože Windows má toto softwarově ošetřeno a taky to není hardwarově možné. Rozšíření je možné jen na 36bit, ale potom se můžou vyskytnout problémy s výkonem.

Zabezpečení

Zde nalezneme nastavení zabezpečení, aktualizace systému a povolování/za­kazování spouštění některých aplikací.

Internet Explorer

Tady lze jednoduše nastavit nějaké vlastnosti Internet Explorer. Například jestli ho spouštíme poprvé, defaultní místo stahování, nastavení záložek, atd…

Nástroj pro optimalizaci sítě

Tato část slouží k nastavení sítě – chceme-li ji nějak vylepšit, třeba i zvýšit efektivitu přenosu. Lze i skrýt počítač před ostatními uživateli v síti.

Doplňující nastavení

Nyní se dostáváme k poslední části Ultimate Windows tweakeru. Zde nalezneme popis počítače. Můžeme si i nastavit logo výrobce počítače nebo si nahrát vlastní. Toto nastavení lze i hned otestovat pomocí dvou tlačítek.

Co říci na závěr?

Ultimate Windows tweaker je malá jednoduchá aplikace, která nám usnadní nastavení našeho systému. Tato aplikace v podstatě shromažďuje, řekněme „důležitější“, nastavení na jednom místě. Jste-li však zkušenější uživatelé tak si to vše najdete přímo v systému, ale proč si to nezjednodušit že?

Jak jsem uvedl tak v podstatě to je jen shrnutí užitečných nastavení z Windows do jedné aplikace aby jsme je nemuseli složitě hledat. Hodnotím tuto aplikaci na 65%

Ultimate Windows tweaker::

  • licence: freeware
  • autor: Ramesh Kumar
  • distributor: WinVistaClub
  • velikost: 370kB

Ultimate Windows tweaker ke stažení zde: Ultimate Windows tweaker download

Článek Ultimate Windows tweaker byl publikován 17. prosince 2008 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Jakub Kulhavý. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...