Optimalizace Windows 7 - Programy pro optimalizaci a ladění Windows 7

Tagy:  optimalizace windows 7, optimalizace, windows 7, windows, microsoft, microsoft windows 7, microsoft windows

Sponzorované odkazy

Optimalizace Windows 7 - Programy pro optimalizaci a ladění Windows 7

Nové funkce, nové dovednosti i nové skryté vlastnosti, to vše nabízí Windows 7. Pojďme si teda říci něco jako vždy o 4 tweakovacích aplikacích, které jsou nejpoužívanější podle nás i našich čtenářů.

TuneUp Utilities

Je sada nástrojů pro optimalizaci výkonu vašeho operačního systému. Tuneup nabízí speciální funkce pro Firefox – zrychlení internetového připojení nebo defragmentaci registrů. Obsahuje i několik sad funkcí pro určité příležitosti. Např. Turbo Mode zavře nepoužívané programy v pozadí, Live Optimization zrychlí start systému a odezvu programů, oprava problémů spraví nejrůznější poškození, obnoví smazané soubory atd. Pomocí všech těchto nástrojů získáte maximální přehled a výkon Windows. Nezkušený uživatel si může s tímto programem způsobit mnoho problémů.Pro někoho mínus, pro někoho ne, za tuto aplikaci se platí. To může často nějaké uživatele od užívání TuneUp Utilities odradit.

AutoMz Ultimate Tweaker

Ultimate je jednoduchý tweakovací program pro Windows Vista a Windows 7. Freewarová utilitka, která slouží k optimalizaci Windows, které pak mohou být svižnější, stabilnější, zabezpečenější a také vzhledově i ovládáním přijatelnější. Činí tak skrze přístup k nejrůznějším skrytým vlastnostem systému. Ty jsou rozděleny do jednotlivých a přehledných kategorií. V případě nepovedeného zásahu je možné vrátit nastavení do pozice, kterou si před tím uložíte. Pokud si tak nejste jisti, že právě tento zásah je ten, který více přiblíží vzhled i chování systému k vašim ideálním představám, je možné upravit vše zpět, aniž by došlo k nějaké újmě! Program podporuje 32 i 64-bitové verze systému. Instalace je velmi jednoduchá – primitivní. Jednoduše spustí příslušný soubor, nastaví, co potřebuje, a je hotovo.

Advanced SystemCare

Advanced je poslední dobou stále populárnější a rozšířený produkt, který lze ve Windows použít snad úplně na vše. Advanced SystemCare vychází ze známého programu Advanced WindowsCare. To je program určený pro údržbu a ochranu vašeho systému. Odstraňuje spyware a adware, slouží také k prevenci hrozeb, opravuje chyby v registru, zrychluje chod celého systému a mnoho dalšího. Samozřejmě zde nechybí ani možnost určitých úprav skrytých nastavení. Tento program si pochvaluji za opravdu obsažný nástroj. Upřednostňuji spíše placenou verzi Pro, která stojí opravdu za to.

xp-AntiSpy

Přestože název naznačuje něco jiného, i tento program je možné použít na nových Windows 7 (bezproblémů zvládá i starší systémy). S tímto programem můžete krom skrytých nastavení např. zamezit odesílání žádostí o aktualizace a omezit další informační vlastnosti systému. Program je možné kvůli jeho „náročnosti“ a české lokalizaci doporučit především méně zkušeným uživatelům. Pro nezkušené je to opravdu vynikající program na „rozjezd“. K tomu přispívá i freewarová licence.

Závěrem

Doufám, že tyto programy se Vám budou hodit a vše si uděláte podle svého gusta. Snažil jsem se vybrat ty nejpoužívanější a ty známější. Člověk se, ale všem nemůže zavděčit.

Článek Optimalizace Windows 7 - Programy pro optimalizaci a ladění Windows 7 byl publikován 17. března 2011 v 00.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Přemysl Maier. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...