Výběr programů pro defragmentaci pevného disku pro Widnows

Sponzorované odkazy

Výběr programů pro defragmentaci pevného disku pro Widnows

Máte problémy s pevným diskem? Potřebujete defragmentaci disku a nevíte, jaký program to zvládne nejlépe? Nevadí, v tomto článku si pár takovýchto programů představíme a ukážeme si, který je úplně nejlepší pro práci s diskem. U každého programu si představíme jeho největší přednosti a důvodu, proč byste jej měli nainstalovat a následně používat. Většinou se bude jednat o freeware programy, tudíž zcela zdarma stažitelné bez nutnosti placení licence nebo dalších věci.

Co je defragmentace?

Jedná se o proces zpětného složení kompletního celku z několika rozdělených částí (nebo-li fragmentů). Nejčastěji se tento pojem vyskytuje ve výpočetní technice, kdy se pomocí defragmentace snažíme zamezit externí fragmentaci dat v počítači. A proč se vlastně musí provádět? Tato činnost se provádí z několika důvodu. Hlavním důvodem je urovnání a utřídění rozházených dat a souborů po celém disku. Tímto procesem dochází k jeho uspořádání a tím pádem dochází k rychlejšímu čtení a zápisu dat na disk. Následně dochází ke zvýšení výkonu počítače a to je hlavní důvod, proč tuto činnost vůbec vykonáváme.

O&O Defrag Professional

O&O Defrag Professional je velice populární a uživateli hojně doporučovaný nástroj pro defragmentaci disku. Bohužel pro nás je placený, každopádně se nejedná o závratné částky. Jakmile program zapnete, spustí se kompletní analýza disku, přičemž se zaměřuje na fragmentaci, respektive hledá chyby v souborovém systému. Následně, jakmile program zjistí, že je potřeba defragmentovat, tak Vám program nabídne několik metod, jak tuto činnost správně provést. V případě, že si zakoupíte plnou verzi, navíc oproti této zdarma verzi, dostanete automatické zjišťování chyb na disku a následnou správu disku. Samozřejmostí je také plánovač operací, takže se nemusíte bát, že na to zapomenete.

Moje hodnocení:  90 %

O&O Defrag Professional

Defraggler

Jedná se méně známou aplikaci Defraggler pro kvalitní defragmentaci disku. Zajímavostí je, že se program dokáže zaměřit pouze na konkrétní složky a nebo seznam složek, které si vyberete. A jak to vlastně funguje? Stačí označit disk, který potřebujete spravit, a následně můžete začít disk kompletně analyzovat. Mimo jiné dokáže tato aplikace prověřit celý pevný disk, zda se na něm nenachází nějaké vady. K hlavní výhodě programu bych uvedl možnost spouštění programu z flashdisku, protože je opravdu kapacitně malých rozměrů a tudíž jej nemusíte mít stále na disku.

Moje hodnocení:  80 %

Defraggler

MyDefrag

Znáte ho? Pokud ne, tak nevadí. Málo známý program MyDefrag nabízí spoustu optimalizačních metod, jak efektivně a rychle spravovat pevná disk, ale i USB disk, externí úložiště apod. Můžete jej používat i jako spořič obrazovky, kdy během této činnosti dochází k defragmentaci pevného disku, aniž byste museli něco zdlouhavě nastavovat. Jelikož se jedná o freeware, tak máte možnost jej předělat dle vlastního uvážení. Můžete si vytvořit zcela nový skript, dle kterého budete aplikace pracovat.

Moje hodnocení:  70 %

MyDefrag

Sponzorované odkazy:

Článek Výběr programů pro defragmentaci pevného disku pro Widnows byl publikován 19. listopadu 2014 v 05.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Zbyněk Maier. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Nejlepší souborové manažery zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!