IObit SmartDefrag: Pokročilá defragmentace pevného disku

Sponzorované odkazy

IObit SmartDefrag: Pokročilá defragmentace pevného disku

Potřebujete zvýšit výkon počítače, ale nemáte tušení, jak se k tomu postavit? Slyšeli jste někdy pojem fragmentace a defragmentace disku? Nevíte, co to znamená? Nevadí, v dnešním článku si tyto pojmy zkusíme vysvětlit a následně si představíme program IObit SmartDefrag, který právě tyto nástroje používá ke zvýšení rychlosti a výkonnosti počítače. Ukážeme si jeho hlavní přednosti, které Vás mohou přesvědčit k následnému požití. Dle recenzí uživatelů na internetu je úspěch zaručen!

Co je IObit SmartDefrag?

Jedná se o multiplatformní nástroj pro automatickou defragmentaci pevného disku, který bude pravidelně kontrolovat pevný disk a udržovat ho v plné síle. Při běžném používání fragmentace dat může snižovat výkon pevného disku, tudíž i celého počítače. Proto je potřeba používat nějaký program pro defragmentaci. IObit SmartDefrag běží na pozadí a nepotřebuje tak manuální spuštění od uživatele, či jakékoliv úkony k používání. Program můžete používat ručně, což není moc zajímavé, ale doporučuji Vám vyzkoušet automatické spuštění přes naplánování přes klasického plánovače úkolů. Při výběru si navolíte, zda chcete klasickou a nebo expresní kontrolu, která je samozřejmě důkladnější a pročistí mnohem více souborů.

IObit SmartDefragIObit SmartDefrag

Co je defragmentace disku?

Stále se bavíme o fragmentaci a defragmentaci dat. Ale víte vůbec, co ty slova znamenají? Pokud ano, tak je tento odstavec pro Vás bezpředmětný, pokud ne, tak pozorně čtěte. Každý uživatel se s tímto setkává, ale už ne tolik z nás ví, co to znamená a co je potřeba k lepšímu výkonu udělat. Defragmentace je proces sloučení fragmentovaných dat na pevném disku, aby fungoval rychleji, spolehlivěji a hlavně efektivněji. A proč je potřeba defragmentovat? Fragmentace probíhá při jakémkoliv ukládání, editací, a nebo odstraňování dat. Změny uložené do souboru se často ukládají na jiném místě než původní soubor, což může být v pozdější době problém. V průběhu času se fragmentuje soubor i svazek a počítač se tímto rapidně zpomaluje, protože musí při každém otevírání jednoho souboru vyhledávat ve více umístěních. A proto je dobré používat nějaký program pro následnou defragmentaci, který provede vyhledání rozházených souborů po pevném disku a bude se snažit je dát do stejného svazku, aby nedocházelo ke zpomalení počítače.

Hodnocení

Myslím si, že se jedná o jeden z nejpovedenějších programů na defragmentaci souborů na celosvětovém trhu. Nabízí všechny pokročilé funkce a nástroje, který k výkonu této činnosti potřebujete. Osobně jej mám vyzkoušen, takže mohu vřele doporučit. Ideální je nastavit si čas spuštění programu a chod tohoto programu Vám v žádném případě nenaruší běžný provoz, což je naprosto geniální!

Moje hodnocení:  90 %

Sponzorované odkazy:

Článek IObit SmartDefrag: Pokročilá defragmentace pevného disku byl publikován 10. prosince 2014 v 05.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Zbyněk Maier. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Jak na software pro obsahový marketing
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  4. Rozzlobenimuzi.com
  5. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  6. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  7. Odesíláme SMS z internetu
  8. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  9. MP3s.Nadruhou.net
  10. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!