IObit SmartDefrag: Pokročilá defragmentace pevného disku

Sponzorované odkazy

IObit SmartDefrag: Pokročilá defragmentace pevného disku

Potřebujete zvýšit výkon počítače, ale nemáte tušení, jak se k tomu postavit? Slyšeli jste někdy pojem fragmentace a defragmentace disku? Nevíte, co to znamená? Nevadí, v dnešním článku si tyto pojmy zkusíme vysvětlit a následně si představíme program IObit SmartDefrag, který právě tyto nástroje používá ke zvýšení rychlosti a výkonnosti počítače. Ukážeme si jeho hlavní přednosti, které Vás mohou přesvědčit k následnému požití. Dle recenzí uživatelů na internetu je úspěch zaručen!

Co je IObit SmartDefrag?

Jedná se o multiplatformní nástroj pro automatickou defragmentaci pevného disku, který bude pravidelně kontrolovat pevný disk a udržovat ho v plné síle. Při běžném používání fragmentace dat může snižovat výkon pevného disku, tudíž i celého počítače. Proto je potřeba používat nějaký program pro defragmentaci. IObit SmartDefrag běží na pozadí a nepotřebuje tak manuální spuštění od uživatele, či jakékoliv úkony k používání. Program můžete používat ručně, což není moc zajímavé, ale doporučuji Vám vyzkoušet automatické spuštění přes naplánování přes klasického plánovače úkolů. Při výběru si navolíte, zda chcete klasickou a nebo expresní kontrolu, která je samozřejmě důkladnější a pročistí mnohem více souborů.

IObit SmartDefrag

IObit SmartDefrag

Co je defragmentace disku?

Stále se bavíme o fragmentaci a defragmentaci dat. Ale víte vůbec, co ty slova znamenají? Pokud ano, tak je tento odstavec pro Vás bezpředmětný, pokud ne, tak pozorně čtěte. Každý uživatel se s tímto setkává, ale už ne tolik z nás ví, co to znamená a co je potřeba k lepšímu výkonu udělat. Defragmentace je proces sloučení fragmentovaných dat na pevném disku, aby fungoval rychleji, spolehlivěji a hlavně efektivněji. A proč je potřeba defragmentovat? Fragmentace probíhá při jakémkoliv ukládání, editací, a nebo odstraňování dat. Změny uložené do souboru se často ukládají na jiném místě než původní soubor, což může být v pozdější době problém. V průběhu času se fragmentuje soubor i svazek a počítač se tímto rapidně zpomaluje, protože musí při každém otevírání jednoho souboru vyhledávat ve více umístěních. A proto je dobré používat nějaký program pro následnou defragmentaci, který provede vyhledání rozházených souborů po pevném disku a bude se snažit je dát do stejného svazku, aby nedocházelo ke zpomalení počítače.

Hodnocení

Myslím si, že se jedná o jeden z nejpovedenějších programů na defragmentaci souborů na celosvětovém trhu. Nabízí všechny pokročilé funkce a nástroje, který k výkonu této činnosti potřebujete. Osobně jej mám vyzkoušen, takže mohu vřele doporučit. Ideální je nastavit si čas spuštění programu a chod tohoto programu Vám v žádném případě nenaruší běžný provoz, což je naprosto geniální!

Moje hodnocení:  90 %

Sponzorované odkazy:

Článek IObit SmartDefrag: Pokročilá defragmentace pevného disku byl publikován 10. prosince 2014 v 05.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Zbyněk Maier. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Říjnový update Windows 10 je opět dostupný
  3. MP3s.Nadruhou.net
  4. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  5. Sledujuserialy.cz- Tuny seriálů na jednom místě!
  6. Libimseti.cz
  7. Nákup na Ebay - Návod krok za krokem
  8. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  9. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  10. CCleaner 5 - Jak vyčistit počítač snadno a rychle

Tagy

Google fotky Windows antivirus SEO MP3 pravopis seznam email email, gmail Windows 10

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Potřebujete spolehlivý ERP/CRM systém, který se přizpůsobí potřebám vaší firmy? Doporučujeme využívat moderní podnikový erp software Altus Vario.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový program, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone X se Super Retina HD displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!