Security 360 - špičkový a plně dostačující antivir?

Tagy:  security 360, 360, security, antivir, antispyware, antimalware, spyware, malware, viry, viry, virus, iobit

Sponzorované odkazy

Security 360 - špičkový a plně dostačující antivir?

Security 360 je další z programátorských počinů, který útočí nejen na své zákazníky svým vzhledem a cenou, ale také a především na zlou a ošklivou havěť, která se skrývá v celosvětové síti internetu. Má nárok zařadit se mezi velikány svého druhu, antivirové a antispywarové aplikace? Třeba vám tento článek pomůže tuto odpověď „rozlousknout“.

Představení na začátek

Security 360 k nám přichází ze společnosti IObit, která se může pyšnit svým celosvětových úspěchem z optimalizační aplikace Advanced WindowsCare (SystemCare) a dalších programů pro správu vašeho PC. O těch tu však mluvit nebudu, protože se zaměřím pouze na jeden výtvor, který více spadá do kategorie bezpečnostní než do kategorie optimalizační. Budu se vás tu snažit seznámit s antivirovým a antispywarovým programem Security 360.

Více snad není potřeba na úvod psát, podíváme se, jak je právě tento program schopný a proč by jste ho měli/neměli používat. Tak hurá na to!

Získání, instalace a nastavení

Jeho získání bych rozdělil do dvou větví, jeho stažení zdarma a jeho zakoupení. Rozdíl mezi těmito dvěma větvemi bude asi každému jasný, závisí na ceně pořízení a na jeho „síle“. Zde platí celkem jasná a každému pochopitelná úměra, dražší = lepší. Dražší stojí 19,95 dolarů a levnější je zdarma. Je však mezi nimi tak markantní rozdíl, že za jednu distribuci zaplatíme bezmála dvacet dolarů a za tu druhou nevydáme ze své kapsy ani korunu? Čtěme dál a třeba na to přijdeme.

PROPRO

Takže zatímco jednu verzi, verzi PRO, obdržíme za necelých 20 dolarů, verzi FREE si stáhneme zdarma. A já zde použiji právě tuto bezplatnou verzi, protože pro demonstrování možností a schopností aplikace Security 360 postačí. Tuto verzi získáme z odkazu na konci tohoto článku, ale zatím nebudeme předbíhat.

Instalace probíhá velice jednoduše a dala by se shrnout do 3 kroků „spusť-potvrď-instaluj“. Nemůže to snad být jednodušší.

instalaceinstalace

Ohledně nastavení si už vůbec nemusíme dělat vrásky, protože je vše automaticky nastaveno a jediné, co bychom měli nastavovat, je čeština, pokud se aplikace na ní sama nepřepne. V tom případě navštívíme v hlavním okně v pravém horním rohu položku Setting – User interface a zde zvolíme jazyk Czech. Potvrdíme a hotovo.

nastavení češtinynastavení češtiny

Funkce a možnosti programu Security 360

Funkce a možnosti programu vidíme na první pohled v hlavním okně programu, v první záložce Přehled. Máme zde napsáno, že používáme verzi Zdarma, kdy byla naposled aktualizována a které všechny funkce týkající se bezpečnosti máme k dispozici. Automatický sken a Autooptimalizace jsou vypnuté, protože jejich činnost verze FREE (zdarma) nepodporuje. To však není problém, protože o (ne)aktuálnosti programu se dozvíme vždy, při každém spuštění aplikace, a Automatický sken není až tak potřeba.

Ještě zde nalezneme v dolní části Bezpečností analýzu PC, která prověří náš systém a ukáže nám „problémy soukromí“.

PřehledPřehled

Scanování je název druhé záložky, záložky obsahující možnosti systémového sledování. I zde jsou možnosti úprav, nejvyužívanější zřejmě bude úplné zkontrolování systému.

Systémový skenSystémový sken

Ochrana je třetí a asi nejdůležitější záložka programu, resp. definuje jeho nejdůležitější činnost. Ano, je to Real-Time ochrana* (ochrana v reálném čase). Zde je potřeba jen jednou, po instalaci, zkontrolovat, zda jsou obě položky automatické ochrany aktivní. Případně je zapneme.

Real-Time ochranaReal-Time ochrana

Poslední záložkou jsou Nástroje, které obsahují několik položek činící bezpečnost ještě odolnější. Jsou to položky Hijack Scanner, Pasivní ochrana, Čistič soukromí, zrychlení PC** a další. Položka //Zrychlení PC vás odvede k jinému programu, k Advanced SystemCare, což je další počin společnosti IObit zajišťující čištění a optimalizaci systému.

U každé položky je po jejím otevření český popisek, takže není třeba dále rozebírat. Vyzkoušejte si je.

NástrojeNástroje

Použití a závěrečné ohodnocení

Použití tohotoprogramu je snad každému jasné, BEZPEČNOST. I když je Security 360 relativně nový, díky světové proslulosti svého vývojářského týmu se velice rychle zařadil mezi vyhledávané a stahované bezpečností aplikace systémů Windows.

Není to však pouze název společnosti IObit, který tahá Security 360 do výše, ale jeho kvalitní a pro uživatele příjemné zpracování, a hlavně vysoká efektivnost/ú­činnost. I po kompletní kontrole jinými antivirovými systémy (AVG, Avast!) dokázal tento antimalwarový výtvor nají dalších 42 hrozeb (v mém případě).

skenovánískenování

Jako plnohodnotný a jediný antivir vašeho systému PC však doposud nevystačuje, ve verzi FREE ani ve verzi PRO. Existují totiž stále další viry, které „obyčejný“ antivir chytá, ale Security 360 ne. Naopak jako doplněk např. AVG Free je naprosto ideální a společnými silami tvoří relativně perfektní ochranu celého systému a jeho obsahu.

Mé hodnocení =  90 %

Výhody:

  • kvalitní zpracování
  • více funkcí v jednom programu
  • vysoká účinnost
  • podpora
  • malá paměťová náročnost
  • český jazyk

Nevýhody:

  • verze FREE x PRO
  • samostaně nedostačující

Stáhnout Security 360

Článek Security 360 - špičkový a plně dostačující antivir? byl publikován 2. března 2010 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je . Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...