TweakNow RegCleaner - čistíme registry s radostí

Tagy:  TweakNow, RegCleaner, registry, čištění

Sponzorované odkazy

TweakNow RegCleaner - čistíme registry s radostí

Čištění registrů je pro operační systém rozhodně ta jedna z nejzáslužnějších činností. A o to se také snaží jeden uživatelsky příjemný freeware, TweakNow RegCleaner. Takže se s chutí pustíme do díla a uvidíme, co v sobě tenhle „chlapík“ skrývá.

Základní info

TweakNow RegCleaner (RegCleaner) je jedním ze čtyř produktů společnosti TweakNow! a jedním ze dvou zdarma dostupných. Celá společnost je soustředěna na údržbu a správu systému, hlavně jeho registrů. Domovská stránka společnosti je www.tweaknow.com

Instalace

Stažením instalačního balíčku, který čítá asi 3,5 MB, jsme se rozhodli pro dokonalejší čištění našeho systému. Zda-li tomu tak skutečně je, to uvidíme až na závěr.
Instalace je naprosto jednoduchá a zvládne ji úplně každý. Potvrzení licenční dohody, výběr možnosti spustit aplikaci ihned po instalaci, to jsou takové samozřejmosti, o kterých snad netřeba mluvit. Po dokončení instalace můžeme program spustit zástupcem na ploše systému Windows (pro který je program napsán) nebo z volby Start.

TweakNow RegCleaner - čistíme registry s radostí (https://www.swmag.cz)

Možnosti práce s programem

Během prvního spuštění se nám objeví okno celého programu s bílou plochou uprostřed, jak je vidět na obrázku. Stačí však použít tlačítka Scan Drives a máme zaplněno.

TweakNow RegCleaner - čistíme registry s radostí (https://www.swmag.cz)

Na první pohled nás může zaujmout tlačítkou Options nahoře uprostřed, ale nenechme se zmást. Není zde totiž nic jiného k nastavení, než to, že zatržením určíme, které diskové jednotky chceme RegCleanerem obhospodařovat.
V levém sloupci si můžeme všimnout všech nabízených funkcí:
Disc Cleaner – služba sloužící k vymazání dočasných souborů systému, logů ze Scandisku apod.
Disc Usage Analyzer – ukazatel zaplnění disku
Registry Cleaner – čistý a nefalšovaný čistič registrů

TweakNow RegCleaner - čistíme registry s radostí (https://www.swmag.cz)

Registry Defragmenter – další z důležitých funkcí, která defragmentuje (uspořádává) data systémových registrů k dosažení větší rychlosti a stability
Startup Manager – modul umožňující přidání/odstranění položek startujících se systémem

TweakNow RegCleaner - čistíme registry s radostí (https://www.swmag.cz)

Tracking Cleaner – volba hledající procesy stopující data
Uninstall Program – vylepšené odinstalování instalovaného software
Restore Backup – poslední funkce nezapadající do čistících prvků, ale zaručující záchranu při smazání žádoucího procesu, aplikace

Všechny výše uvedené procesy spustíme jejich označením v levé časti celého okna aplikace, otevřením levým tlačítkem myši a použitím ikony v levém horním rohu hlavního okna (Scan Drives, Scan Registry atd.) Po provedení kontroly odstraníme nežádoucí prvky, či uvolníme datový prostor použitím nevýrazného tlačítka Delete, Clean.

TweakNow RegCleaner - čistíme registry s radostí (https://www.swmag.cz)

Suma sumárum

Shrnutím všech uvedených funkcí a jejich prozkoušením jsem došel k názoru, že RegCleaner patří mezi elitu a je skutečná radost s ním pracovat. Program to je relativně jednoduchý, i když někoho může nepříjemně zmást nepřítomnost českého jazyka, ale myslím si, že není téměř vůbec třeba. Rozhodně se mi nestalo, že by mi smazal něco důležitého, kvůli čemu by mohl mít OS problémy, ale naopak. Jedině tento počin společnosti TweakNow! dokázal pročistit to, co ostatní „čističi“ nedokázali. Já mu nemohu dát méně než plný počet bodů. Bravo!

Moje hodnocení = 5/5

Download zde: TweakNow RegCleaner

Sponzorované odkazy:

Článek TweakNow RegCleaner - čistíme registry s radostí byl publikován 4. května 2009 v 08.00 v rubrice Programy. Autorem článku je . Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Ztrátová a bezeztrátová komprese: Znáte rozdíl?
  3. Google vyhledávač
  4. ICQ 5.1
  5. Ikony souborů: Jak na změnu ikonek v Průzkumníku krok za krokem
  6. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  7. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  8. Když web, tak od profesionála
  9. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  10. Katastrální mapy online

Tagy

Mobilní telefon antivirus MP3 idos Google Ccleaner Windows Grafika Pravopis cashback

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový systém, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone Xs se Super Retina displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!