Diskuse ke článku Datoveschranky.cz - proč vznikly a k čemu slouží? Rozhovor s Mgr. Zdeňkem Zajíčkem

nesmysl

Napsal/a:

Přidáno: 22.05.2009 15.22

Odpovědět

Nevadí mi ani tak peníze, vyhozené na tento nesmysl, tím spíš, pokud byl vyhozeny z prostředků EU – ta by s nimi stejně nic užitečného neudělala. Ale jsem upřímně zoufalý z toho, jak se na nás valí další nesmyslné ztížení komunikace lidí s úřady. Pokud to celé má jenom zhoršit práci úředníků a ztížit život právnickým osobám, dejme tomu. Jenom to budou další vyhozené státní peníze na fungování tohoto nesmyslu, škoda jich. Ale bojím se chvíle, kdy na tento systém začnou být odkázaní normální lidi. Komunikace s úřady je pro nás důležitá a je pro nás důležité, aby byla jednoduchá a průkazná. Doporučený dopis dojde, nebo nedojde, ale máte písemný doklad o jeho podání a v případě potíží alespoň nějakou ochranu před zákonem a úředníky – písemný důkaz, že jste svou povinnost splnili a úřadu napsali. Až se pojebá (ne jestli, ale až – nic postaveného na počítačích není bezporuchové) tento systém, chraň pánbůh toto, kdo bude jeho pomocí muset prokazovat, že poslal nějaký výkaz, přiznání, vyúčtování, nebo jakékoliv jiné úřední podání. Povinný převod na tento systém vnímám jako prosté zlo, které dříve či později někomu ublíží. Prosím nedovolujme úředníkům aby nás nutili dělat složitě věci, které jde dělat jednoduše.

nesmysl

rozum

Odpovědět

to je z pera Langraspol,ty si mysli,ze vsichni maji vse a umi vse jako oni.To je samy Judr.,Mudr.,ale skutek utek.Sebral bych jim platy a vyhody. Vymyslet kra… dokaze i maly dite,ale aby zvedly platy normalnich lidi na uroven nemcu,atd. ,to neumi a ani nechteji.Tak hura na pocitace,ale co kdyz neni ani pocitac,ani internet ? Co potom? jedine k sousedce za kafe nebo co … To jsem nikde necetl.Uz se tesim az se ta TECHNIKA sesype,jak ta ekonomika ! ! ! A nebude to dlouho trvat ! ? TAK BABO RADˇ. Vypada to,ze nas chteji mit stale pod kontrolou 24hod.,staci jen kliknout a jedou..... TAK ZDAR LOVU

Opět nám diktují, co máme a nemáme, co musíme a nesmíme !

Napsal/a: Romin

Přidáno: 28.10.2009 14.04

Odpovědět

Opět státní přebujelý aparát ukázal k čemu, že ho vlastně máme. Další byroktatické nařízení, které má pouze jediný důvod. Přidat už tak přebujelou administrativní zátěž člověku, který je živí a dát práci dalším vyžírkům, kteří nás budou kontrolovat, buzerovat a hlavně ztrpčovat již tak těžký život. Bůh s námi. "Až jednou pracovití lidé pochopí a najdou k sobě opět cestu, vyženou ty, kteří jim jen strpčují život. Pak se nám všem zase uleví. Doufám jen, že to bude brzy.

Drahý nesmysl

Napsal/a: Vladimír Hanzl

Přidáno: 27.01.2010 09.37

Odpovědět

Považuji to celé za velký humbuk, při kterém se někdo pěkně napakoval. Právě mi Karlovarský kraj přes tuto schránku vrátil fakturu. Abych se k tomuto jednoduchému sdělení dostal, strávil jsem u počítače půl hodiny. Můj antivirový oprogram mně tam nechtěl pustit, protože server považoval za málo zabezpečený. Pak jsem si musel změnit heslo, protože to dosavadní už zestárlo. Pak jsem musel nainstalovat další program, abych si mohl zprávu Karlovarského kraje přečíst. Shrnuto, kdyby nějkdo v KK zvedl telefon, bylo by to kratší, levnější a jednodušší. Kdyby fakturu vrátili normální poštou, bylo by to rovněž levnější. Když si spočteme náklady na můj čas a na čas úředníka, pak k žádné úspoře nedocházíme – naopak.

Uchování dokumentů

Napsal/a: Jarek

Přidáno: 11.03.2010 23.34

Odpovědět

Datová schránka je zdarma. Když vám přijde dokument, bude uložen 3 měsíce, poté se smaže. Chcete-li mít dokumenty i po 3 měsících, musíte si zaplatit datový trezor, tuším že za 50 Kč měsíčně. Jinak si zajdete na poštu a tam vám to za 30 Kč vytisknout a orazítkují… :) Takže stát ušetřil za zaslání obálky, ale já ročně platím 600 Kč, nebo jedu autem s každým dopisem na poštu+poplatek. Autor nápadu je génuis!!! Takto vypadá efektivita a úspory :)

Diskuze k článku

Aktivní odkazy nejsou v komentářích povoleny