Badoo.com: Nepotřebná sociální síť nebo rostoucí konkurence?

Tagy:  síť, sociální síť, social network, seznamování, komunita, profil, Myspace, Facebook, Badoo, www.badoo.cz, badoo.cz

Sponzorované odkazy

Badoo.com: Nepotřebná sociální síť nebo rostoucí konkurence?

Co si vybavíte, když se řekne Badoo? Nic? Tak to jste na tom podobně jako já předtím, než jsem začal psát tento článek. A co když napíšu Myspace nebo Facebook? Je to lepší? Ano, jak správně tušíte, Badoo zastává ve světě internetu stejnou funkci jako Myspace nebo Facebook. Je to „společenská síť“, nebo chcete li po anglicku „social network“, která slouží k navazování vztahů mezi lidmi.

Domovská stránka Badoo

Jak to vzniklo?

Webové stránky Badoo byly zaregistrovány již v roce 2003. Samotné spuštění stránek pak proběhlo v roce 2006. Tato sociální síť se začala rozšiřovat nejprve ve Velké Británii a později po celém světě. Počátky Badoo jsou samotnými jejími tvůrci popisovány na jejich oficiálním webu. Cituji: „Život Badoo vdechla parta mladých a pokrokově smýšlejících programátorů a podnikatelů. Hlavní myšlenkou bylo vytvořit společenské webové stránky, které by dokázaly překonat veškeré hranice mezi národy, a daly přitom vyniknout každé jedinečnosti kultur svých uživatelů. Záměrem bylo umožnit lidem sdílet své životy s ostatními a prezentovat sebe a svá díla jak ve svém okolí, tak po celém světě.“ Konec citace. Podle mě tato parta mladých a pokrokově smýšlejících programátorů a podnikatelů udělala pouze to, že si „propůjčila“ nápad Marka Zuckerberga, tvůrce Facebooku. Komunita Badoo se od doby svého spuštění značně rozrostla. Ukazatel na portálu Badoo ukazuje k dnešnímu dni 29 880 945 lidí a jejich počet stále přibývá. Těžko říct, zda je toto číslo reálné, nebo si tam provozovatelé přidali pár tisícovek uživatelů za účelem rychlejšího rozvoje.

Badoo slouží hlavně k poznávání nových uživatelů.

Co Badoo nabízí a jak funguje?

Sociální síť Badoo nabízí v prvé řadě možnost sociální interakce mezi uživateli internetu takřka z celého světa. Můžeme zde navazovat nové kontakty, seznamovat se, komunikovat či sdílet data s kýmkoliv, kdo je v síti Badoo také zaregistrovaný.

Vítejte v Badoo.

Badoo funguje na stejném principu jako ostatní sociální sítě. Uživatel musí v prvé řadě projít registrací, která je ověřena pomocí emailu a ve které o sobě uživatel sobě sdělí množství informací, které jsou více či méně důvěrné. Podle toho, kolik informací vyplníte, se ostatní uživatelé mohou dovědět nejen to, jak jste staří, jak asi vypadáte či kolik cigaret denně kouříte, ale také další důvěrnější informace. Mně osobně se toto „vystavování se“ na internetu zdá poněkud přehnané. Možná je to staromódní, možná paranoidní, ale vím, jak snadno jsou informace z internetu zneužitelné a z toho důvodu se podobným „virtuálním expozicím“ vyhýbám.

Vytváření profilu na Badoo

V dalším kroku je v sociální síti Badoo potřeba nahrát fotografie či videa. V dnešní době se s Vámi na internetu nebude nikdo chtít bavit, dokud se mu neukážete. Těžko budete hledat někoho, s kým zajdete na kafe, když nebude vědět, jak vypadá a naopak. Je nutno podotknout, že upload dat je v badoo velice jednoduchý, jako vlastně na všech podobných sociálních sítích.

Bez svých fotografií na Badoo neuspějete

Potom, co máte profil naplněn informacemi, je nutné pustit se do seznamování a navazování kontaktů. V Badoo existuje zajímavé vylepšení. Potom, co zadáte do kolonek svou emailovou adresu a heslo od své emailové schránky, načte se obsah schránky a můžete si vybrat kontakty, kterým pošlete pozvánku na Badoo. Vám to určitě ušetří čas, Vašim známým možná rozdrásá nervy příchod dalšího spamu.

Navazování nových vztahů zde probíhá obzvláště zajímavým způsobem. Buď hledáte nové uživatele pomocí klasického zadávání parametrů jako pohlaví, věk, lokalita, výška atp., tedy podle profilování, nebo si jednoduše zadáte, co máte dnes chuť dělat a s kým a podle toho vám Badoo najde partnerku či partnera, který/á by chtěl/a dělat to samé. Například dnes chci skákat v kaluži s holkou od 18 do 35 let. Do jaké míry je tento způsob hledání přátel efektivním je věc názoru.

Co chcete dnes dělat? Přidá se někdo?

Podstatnou pozornost je nutné věnovat hlavně odkazu nastavení. Musíte si pečlivě promyslet, komu všemu dovolíte vidět vaše osobní údaje, fotky, videa, kdo Vás může kontaktovat a prohlížet si Váš profil a podobně. Já osobně bych si velmi důkladně promyslel, jaké údaje o sobě „ukážu“ skoro 30 milionům lidí.

Nastevení služby.

Závěr

Badoo je určitě zajímavou sociální sítí, která nabízí široké možnosti využití. Každopádně se v ní ale nepohybuje tolik uživatelů, jako například na známějším Facebooku. Já osobně nejsem zastáncem „ukazování se“ na internetu, protože mám strach o ztrátu té trochy soukromí, která mi ještě zbyla, ale když už někdo tyto potřeby má, doporučil bych ve světovém měřítku raději servery Facebook nebo Myspace.

Všechny obrázky použité v tomto článku pochází z webových stránek http://badoo.com

Moje hodnocení =  60 %

Navštívit webové stránky Badoo.

Sponzorované odkazy:

Článek Badoo.com: Nepotřebná sociální síť nebo rostoucí konkurence? byl publikován 15. června 2009 v 08.15 v rubrice Internet. Autorem článku je Jiří Stískal. Pro diskusi slouží komentáře (156).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů
  4. MP3s.Nadruhou.net
  5. Rozzlobenimuzi.com
  6. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  7. Výběr nejlepších programů pro synchronizaci dat zdarma
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Jak funguje laserová tiskárna – Efektivní a levný způsob tisku
  10. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!