Diskuse ke článku Adobe Flash Player - nezbytný přehrávač pro internet?

zápory

Napsal/a: Jarda

Přidáno: 30.06.2009 08.29

Odpovědět

Ale kolego, vždyť tu není uveden jediný zápor (nepočítám-li monopol) a že jich tu pár je ;-)

Flashh player ano, ale...

Napsal/a: Tapin

Přidáno: 13.10.2009 09.14

Odpovědět

Flashové přehrávače integrovanné přímo do webcode stránek je sice ta nejjednnodušší forma, jakým způsobem lze danný audiovizuální materiál přehrát, avšak rozšíření živých audio streamů např. pro rádia sebou nese za následek poměrnou nesnadnost jejich vytažení. V tomto kontextu bych rád upozornil na projekt Screamer-radio a stránky http://tapin.uvadi.cz/ , kde po instalaci či rozbalení přenosné verze Screamer-radia (skvěle jednoduchého netového přehrávače rádií) si můžeme stáhnout přímo z hlavní strany soubor favoritesu.zip, kde je nnám nabídnut v přísném abecedním pořadí a roztřídění v kategoriích kompletní seznam netových i terestrických CZ a SK rádií včetně ČRo a SRo dokonce s exkluzivními streamy Litery a Klasiky. Pro vytahování živých streamů používám totiž rozličnou škálu méně konvenčních metod, díky čemuž je mě umožněno získat 99% živých streamů a kompilovat tak výše zmíněná rádia do externího přehrávače.

Adobe Flash Player???

Napsal/a: rteo

Přidáno: 04.05.2010 04.15

Odpovědět

Adobe Flash Player osobně považuji tak trochu za zmetek, protože ve W764 v prohlížeči Firefox si bohužel dělá co chce a ne to, co se od něj očekává… Občas dokonce i funguje ale většinou se „seká“ a následně vytuhne celý OS, který je nutno resetovat. Vyzkoušel jsem všechno možné i nemožné vč. mnoha přeinstalací (samozřejmě nejnovější verze) a nepřišel jsem na to, v čem je problém. Nejsem žádný IT odborník ale ani zkušenější uživatelé mi nedokázali poradit s tím, že mají stejný problém. Adobe Flash Player je možná nezbytný ale možná právě díky svému monopolu nepovedený. Dle mého názoru je to ostuda zn. Adobe… Nechápu, proč se např. o tomhle známém problému článek ani nezmiňuje.

RE: Adobe Flash Player???

rio de mare

Odpovědět

ve W732 a Firefoxu dělá přesně to samé.

RE: Adobe Flash Player???

Petr

Odpovědět

Kdyby tento článek vyšel o dva roky dříve, měl byste pravdu. Byla řada přehravačů pro jednu skupinu rádií a snažila se získat díky monopolu, donutit posluchače koupit placenou verzi nejen s poslechem. Dnes , zjistíte, že začal takový úbytek lidí, že nastal úbytek vlastních přehávačů, vše jde přehrát ve Flash Playeru, o tom předpokládají, že ho má každý. Přibývá linuxu a s ním stanice z WMP přecházejí na Flash Player.

Diskuze k článku

Aktivní odkazy nejsou v komentářích povoleny