Adobe Flash Player - nezbytný přehrávač pro internet?

Tagy:  adobe flash player, adobe player, flash player, adobe flash, macromedia

Sponzorované odkazy

Adobe Flash Player - nezbytný přehrávač pro internet?

Adobe Flash Player (AFP), další produkt ze stáje Adobe, kterou zná snad každý díky jeho PDF readeru se nám snaží „vnutit“ další ze svých produktů. A pokud mluvím o vnucování, myslím to doslovně! Copak je to tak důležitý software, bez kterého se nikdo neobejdeme? Možná o tom budeme mít více jasno po přečtení následujících řád­ků.

AFP pod optikou

Společnost Adobe Systems už tu existuje od roku 1982 a jméno si vzala podle řeky Adobe Creek.. Za tu dobu se stala světoznámou firmou a k jejím hlavním produktům patří práce s dokumentem PDF, který i vyvinula. Nyní se však budeme bavit ne o tvorbě a čtení PDF dokumentů, nýbrž o vektorovém programu Flash, který vlastní právě zmíněná společnost Adobe (dříve Macromedia). Flash je vlastně internetovou aplikací, která vnáší do internetových stránek animace, hry a reklamy. Díky využívání vektorové grafiky jsou flash animace mnohem kratší (velikostně) a není nutné takovéto prvky stahovat na pevný disk, spouští se přímo z webu. Základní přípona flash souboru je SWF.

Flash

Jednoduchá instalace?

Instalace AFP, jakožto internetového přehrávače, závisí na používaném prohlížeči. Nejjednodušší je zřejmě instalace na prohlížeč IE, který Adobe přímo podporuje, a hned poté následují ostatní. Je zde možná trochu zvláštní, že existují dvě „verze“ tohoto přehrávače, jeden pro IE a druhý pro ty ostatní. Ihned po instalaci však program pozná, kterou revizi chcete instalovat a případně si ji ihned obstará z internetu. Ihned po stažení necelých 2 MB velkého instalačního balíčku a jeho otevření budeme vyzváni k uzavření všech oken internetového prohlížeče. Pro pokračování v instalaci musíme toto udělat.

uzavření prohlížeče

Samotná instalace je pak už záležitost několika málo vteřin. V instalaci je již zahrnuta potřebná integrace do prohlížeče sítě internet.

instalace dokončena

Druhá a jednodušší možnost instalace je ta, že si o ní prohlížeč řekne sám. V takovém případě se objeví lišta, která nás vyzývá k získání doplňku, pluginu. Stačí tedy stisknout tlačítko Instalovat plugin… a pokračovat podle česky zde uvedených instrukcí. Opět budeme muset pozavírat okna prohlížeče/proh­lížečů.

instalace AFP z prohlížeče

instalace AFP z prohlížeče

Přehrávání v AFP

Přehrávání v Adobe Flash Playeru je snad to nejjednodušší, co může být. Není totiž potřeba nic spouštět, nastavovat, přehrávač funguje sám a okamžitě, jakmile se na prohlížené internetové objeví jakékoliv flash video, ať už komerčního charakteru nebo třeba požadované animace. Nebo myslíte, že to jde ještě jednodušeji? :-)

okno prohlížeče s AFP

okno prohlížeče s AFP

Monopol s názvem Adobe Flash Player?

Adobe má na tomto poli skutečně téměř monopolistické postavení. Sice existují rozličné alternativy, ale nepodporují veškeré schopnosti a možnosti přehrávače společnosti Adobe.
Adobe Flash Player je tedy velmi rozšířenou webovou aplikací, kterou nám naši prohlížeči přímo vnucují a vůbec se za to nemusí stydět. Však si také zkuste být bez flash přehrávače na svých stránkách a brzy zjistíte, že přijdete o spoustu grafických prvků webu a mnoho funkcí.** Flash player** je tedy velmi důležitým softwarem, bez kterého se jen těžko obejdete a pokud přemýšlíte o nějaké alternativě, nepřemýšlejte. Adobe Flash Player je ta nejjednodušší a k tomu také nejlepší varianta, kterou můžete získat. A to je zdarma.

logo Adobe

Mé hodnocení = 5/5

Adobe Flash Player stahujte zde

Sponzorované odkazy:

Článek Adobe Flash Player - nezbytný přehrávač pro internet? byl publikován 29. června 2009 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je . Pro diskusi slouží komentáře (5).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Katastrální mapy online
  4. 3D modelování je základ pro kvalitní 3D tisk
  5. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  6. MP3s.Nadruhou.net
  7. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  8. Smajlíci
  9. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  10. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!