Adobe Flash Player - nezbytný přehrávač pro internet?

Tagy:  adobe flash player, adobe player, flash player, adobe flash, macromedia

Sponzorované odkazy

Adobe Flash Player - nezbytný přehrávač pro internet?

Adobe Flash Player (AFP), další produkt ze stáje Adobe, kterou zná snad každý díky jeho PDF readeru se nám snaží „vnutit“ další ze svých produktů. A pokud mluvím o vnucování, myslím to doslovně! Copak je to tak důležitý software, bez kterého se nikdo neobejdeme? Možná o tom budeme mít více jasno po přečtení následujících řád­ků.

AFP pod optikou

Společnost Adobe Systems už tu existuje od roku 1982 a jméno si vzala podle řeky Adobe Creek.. Za tu dobu se stala světoznámou firmou a k jejím hlavním produktům patří práce s dokumentem PDF, který i vyvinula. Nyní se však budeme bavit ne o tvorbě a čtení PDF dokumentů, nýbrž o vektorovém programu Flash, který vlastní právě zmíněná společnost Adobe (dříve Macromedia). Flash je vlastně internetovou aplikací, která vnáší do internetových stránek animace, hry a reklamy. Díky využívání vektorové grafiky jsou flash animace mnohem kratší (velikostně) a není nutné takovéto prvky stahovat na pevný disk, spouští se přímo z webu. Základní přípona flash souboru je SWF.

Flash

Jednoduchá instalace?

Instalace AFP, jakožto internetového přehrávače, závisí na používaném prohlížeči. Nejjednodušší je zřejmě instalace na prohlížeč IE, který Adobe přímo podporuje, a hned poté následují ostatní. Je zde možná trochu zvláštní, že existují dvě „verze“ tohoto přehrávače, jeden pro IE a druhý pro ty ostatní. Ihned po instalaci však program pozná, kterou revizi chcete instalovat a případně si ji ihned obstará z internetu. Ihned po stažení necelých 2 MB velkého instalačního balíčku a jeho otevření budeme vyzváni k uzavření všech oken internetového prohlížeče. Pro pokračování v instalaci musíme toto udělat.

uzavření prohlížeče

Samotná instalace je pak už záležitost několika málo vteřin. V instalaci je již zahrnuta potřebná integrace do prohlížeče sítě internet.

instalace dokončena

Druhá a jednodušší možnost instalace je ta, že si o ní prohlížeč řekne sám. V takovém případě se objeví lišta, která nás vyzývá k získání doplňku, pluginu. Stačí tedy stisknout tlačítko Instalovat plugin… a pokračovat podle česky zde uvedených instrukcí. Opět budeme muset pozavírat okna prohlížeče/proh­lížečů.

instalace AFP z prohlížeče

instalace AFP z prohlížeče

Přehrávání v AFP

Přehrávání v Adobe Flash Playeru je snad to nejjednodušší, co může být. Není totiž potřeba nic spouštět, nastavovat, přehrávač funguje sám a okamžitě, jakmile se na prohlížené internetové objeví jakékoliv flash video, ať už komerčního charakteru nebo třeba požadované animace. Nebo myslíte, že to jde ještě jednodušeji? :-)

okno prohlížeče s AFP

okno prohlížeče s AFP

Monopol s názvem Adobe Flash Player?

Adobe má na tomto poli skutečně téměř monopolistické postavení. Sice existují rozličné alternativy, ale nepodporují veškeré schopnosti a možnosti přehrávače společnosti Adobe.
Adobe Flash Player je tedy velmi rozšířenou webovou aplikací, kterou nám naši prohlížeči přímo vnucují a vůbec se za to nemusí stydět. Však si také zkuste být bez flash přehrávače na svých stránkách a brzy zjistíte, že přijdete o spoustu grafických prvků webu a mnoho funkcí.** Flash player** je tedy velmi důležitým softwarem, bez kterého se jen těžko obejdete a pokud přemýšlíte o nějaké alternativě, nepřemýšlejte. Adobe Flash Player je ta nejjednodušší a k tomu také nejlepší varianta, kterou můžete získat. A to je zdarma.

logo Adobe

Mé hodnocení = 5/5

Adobe Flash Player stahujte zde

Sponzorované odkazy:

Článek Adobe Flash Player - nezbytný přehrávač pro internet? byl publikován 29. června 2009 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je . Pro diskusi slouží komentáře (5).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Co nám přinese iPhone v roce 2020?
  4. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  5. Rozzlobenimuzi.com
  6. MP3s.Nadruhou.net
  7. Autoškola pohodlně s testy od Ministerstva dopravy
  8. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  9. Sledování letadel - Díky Flightradar24 nic složitého
  10. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma

Tagy

Mobilní telefon antivirus MP3 idos Google Ccleaner Windows Grafika Pravopis cashback

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový systém, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone Xs se Super Retina displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!