Rajce.net - místo pro vaše fotografie

Tagy:  Rajce.net, fotografie, focení, úschovna fotografií, úložna, fotoalba, fotky

Sponzorované odkazy

Rajce.net - místo pro vaše fotografie

V dnešním článku se budeme bavit o Rajčeti. Nebude to však rajče jako „rajče“. To dnešní bude název internetového úložního portálu pro fotografie. Proč si tedy takovýto „fotofilní portál“ vybral právě rajče za svůj název a co vše nám umožňuje? To se dozvíme v následujících několika minutách při čtení tohoto článku, tak s chutí do rajčete ;-)

O „rajčeti“

Portál Rajce.net nalezneme pod záštitou zřejmě největšího zpravodajského portálu na českém internetu, portálu iDNES. A proč právě tento název? Bude to asi proto, že tato relativně chutná červená zelenina vytváří logo již zmíněného úložního serveru, ale žádný bližší smysl mi nebyl obeznámen. Prostě to asi musíme brát jako axióm. Provozovatelem je mediální skupina Mafra.

Co nám Rajče nabízí?

Internetové úložiště fotografií Rajce.net nám nabízí služby hodné prvotřídní doméně, jakou iDNES bezpochyby je: V první řadě to je především neomezený prostor pro naše fotografie.
Další důležité a příjemné prvky jsou například vytvoření účtu zdarma (samozřejmě), získání vlastní uživatelské adresy (http://NašePřezdívka.rajce.net a pak kupříkladu rychlé nahrávání fotografií pomocí vlastního programu. To vše je samozřejmě zdarma!

Jak na to

**
Za prvé si zobrazíme stránky služby, www.rajce.idnes.cz, ale pokud zadáme http://www.rajce.net, budeme automaticky přesměrováni a není tu žádný problém.
První a asi nejdůležitějším krokem bude vytvoření vlastního účtu. To provedeme pomocí červeného tlačítka Vytvořit účet, které se nachází v levé části obrazovky a je určitě nepřehlédnutelné.

úvodní obrazovkaúvodní obrazovka

V objevené obrazovce musíme vyplnit „pouze“ svou přezdívku (budoucí osobní adresu), platný e-mail, a přihlašovací heslo. Jazyk aplikace by měl být nastaven. Pokračujeme tlačítkem Vytvořit účet.

vytvoření uživatelského účtuvytvoření uživatelského účtu

Dalším a posledním krokem k plné aktivaci účtu je stažení a nainstalování programu pro nahrávání fotografií. To můžeme provést ihned po úspěšné registraci. Tento program je velký přibližně 1 MB a je velmi jednoduchý na instalaci. Stačí jen vybrat místo instalace a potvrdit.

stažení programu rajčestažení programu rajče

Po dokončení instalace se hned objeví tabulka přihlášení, kam stačí vyplnit své přihlašovací údaje a potvrdit. Neměl by s tím mít nikdo problém.

příhlášení uživatelepříhlášení uživatele

Pak již jen zbývá vybrat adresář s fotografiemi, obrázky, které chceme uložit na internet. Po výběru a jejich pojmenování pokračujeme stisknutím Pokračovat – Vytvořit album.

vytvoření albavytvoření alba

Vše si můžeme zkontrolovat po kliknutí na odkaz hned po dokončení nahrání požadovaného.

Rajče se neztratí

Portál Rajce.net se vyznačuje především svou rychlostí, jednoduchostí a snadnou dostupností odkudkoliv. Jeho cílem je nejen ukládání fotek pro vlastní potřebu, ale především ukázání fotek někomu jinému (kdo zná adresu alba). Vše je hezky vysvětleno českým jazykem a nápověda také funguje tak, jak má.
Mě již mnohokrát zmiňovaný server pro ukládání fotografií nepředvedl nic negativního, ale předvedl mi, jak rychle a jednoduše dostat fotky na net, příp. ukázat někomu jinému. Vím, že tu takovýchto serverů je několik a Rajce.net z nich nijak nevyčnívá, ale zároveň si nekazí nic ze svého „já“. Ať už ho budete používat, nebo ne, je jen na vás. Rozhodně ale nešlápnete vedle.

Mé hodnocení =  80 %

Stránky služby

Článek Rajce.net - místo pro vaše fotografie byl publikován 12. července 2009 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je . Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...