iSTAVITEL.CZ - kde najdu dobrého řemeslníka?

Tagy:  iSTAVITEL.cz, iSTAVITEL, istavitel, řemeslník, práce, zedník, tesař, stavby, stavíme, stavební úpravy, dům, byt

Sponzorované odkazy

iSTAVITEL.CZ - kde najdu dobrého řemeslníka?

Spousta z těch, kteří čtou tento článek potřebovala někdy renovovat byt nebo dům, možná taky stavěli úplně na „zelené louce“. O kvalitě stavby, rychlosti provedení a celkové stavbě rozhoduje často kvalita řemeslníka, který na ní pracuje. Nezáleží na tom, jestli jde o firmu, nebo jednotlivce (i když dům by jeden člověk stavěl asi hodně dlouho), určitě však chceme dopředu zjistit, jak na tom řemeslník je, jestli dokáže odvést kvalitní práci. Nejprve Vás asi napadne, že se dopředu zeptám známých nebo kamarádů, jaký mají na danou firmu nebo pracovníka názor. S tím nám ale teď pomůže novinka – server iSTAVITEL.cz.

Poradí a pomůže

Server se skládá z několika kategorií, první z kategorií jsou Rady a Tipy. Zde jsou vkládány články, které mají hlavně pomoci. Jejich témata jsou různá, od rad jak podat a správně vyplnit úřední dokumenty, až po návod jak se bránit proti vlhkosti v bytě, nebo jak si navrhnout a provést kvalitní dlažbu. Články jsou jednak velice rozsáhlé, jsou doprovázeny náčrtky, obrázky a tabulkami, které pomáhají zorientovat se v problematice a věci lépe pochopit. Jde vidět, že na článcích a návodech pracovali skuteční profesionálové. Navíc se témata věnují aktuálním věcem, například problematice dotací.

Katalog firem

Další, pravděpodobně nejdůležitější sekcí webu jsou Firmy. Zde je ta pravá síla iSTAVITELE.cz. Pokud se pustíte do vyhledávání firmy nebo řemeslníka, je nutné nejdříve zadat vyhledávací údaje, standardně region a obor činnosti. Vyhledávání je rychlé, na mapě si pak můžete prohlížet výsledky. U každého nalezeného výsledku se zobrazuje základní popis s kontaktními údaji a popřípadě i s hodnocením. Obory jsou přehledně řazeny do kategorií, navíc je jich opravdu velký počet, takže si můžete pohodlně vyhledat přesně to co potřebujete.

Položka v katalogu

Položka v katalogu

Radíme se s ostatními

Velmi přínosnou kategorií jsou Diskuze. Zde si můžete prohlížet dotazy a příspěvky registrovaných návštěvníku webu, můžete jim poradit nebo i sami o pomoc požádat. Zde bych však měl první výtky. Za prvé jsou příspěvky řazeny sice za sebou, postrádají však nějaké větší zvýraznění reakcí, občas se Vám tak přihodí, že se mezi příspěvky „ztratíte“. Druhou věcí není až tak problém webu, ale spíše návštěvnosti, která není zatím příliš vysoká, proto si občas na odpověď k příspěvku počkáte.

Diskuze

Diskuze

Jaká firma je nejlepší?

Sekce Doporučujeme je velmi úzce propojena s katalogem. V této kategorii by měly být uvedeny firmy, které dosáhly nejvyšších hodnocení, jsou tedy považovány za nejkvalitnější. Bohužel je problém v tom, že jelikož firem příliš mnoho v katalogu prozatím není, v sekci Doporučujeme tak najdeme jenom dva subjekty.

Rubrika Doporučujeme

Rubrika Doporučujeme

O Staviteli

Nakonec tu máme poslední kategorii, O portále. Zde najdeme základní informace o tom, jak iSTAVITEL.cz vznikl, co je jeho cílem, najdeme zde kontakt na vedení serveru, odkazy na stránky iSTAVITELE.cz na Facebooku a Twitteru.

Dobrý projekt s několika malými negativy

Musíme uznat, že se projekt iSTAVITEL.cz docela povedl a má před sebou velkou budoucnost. během svého brouzdání jsem byl příjemně překvapen úrovní článků a velmi jednoduchou orientací na stránce. Bohužel to může být zároveň pro někoho negativum, neboť design je sice líbivý, je však „nemastný-neslaný“ a postrádá nějaký významnější nápad. Každopádně má iSTAVITEL.cz spoustu kladů a každému, kdo pomoc potřebuje dokáže velmi dobře poradit.

iSTAVITEL.cz

Moje hodnocení:  85 %

Výhody:

 • Rubrika Rady a Tipy
 • Přehledný katalog
 • Vyplnění obsahové "mezery" na internetu

Nevýhody:

 • Design
 • Zatím málo položek v katalogu a v "Doporučujeme"

Logo iSTAVITEL.CZ

Sponzorované odkazy:

Článek iSTAVITEL.CZ - kde najdu dobrého řemeslníka? byl publikován 29. září 2009 v 06.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

 1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
 2. Katastrální mapy online
 3. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
 4. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
 5. Smajlíci
 6. Rozzlobenimuzi.com
 7. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
 8. Wikipedia online encyklopedie
 9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
 10. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na neodolatelně tenký Apple iPad Air. Skvělý tablet pro nejnáročnější uživatele!