Diskuse ke článku ICQ 7: Stane se průkopníkem?

ICQ 7

Napsal/a: Vajdos

Přidáno: 30.01.2010 18.21

Odpovědět

U tech nevyhod si myslim ze centrum Xtraz neni spatne myslim si ze by tro mnelo patrit spisek k plusum jinak nic

RE: ICQ 7

Ondřej Dostál

Odpovědět

Špatná myšlenka to sice není, ale na její funkčnosti značně ubírá zbytečně přeplácaný a náročný design. Také načítání není nejkratší. :-)

Chybí mnoho dobrých věcí z ICQ 6.5

Napsal/a: Jakub

Přidáno: 20.03.2010 21.53

Odpovědět

ICQ 7 se sice sociálně zasíťovalo, ale co z toho pro uživatele, kteří sociální sítě nevyužívají – jako já. A ti, kteří je využívají, nezajdou si radši přímo na stránky sítě? Nevím.

Kromě implementace sociálních sítí ICQ7 spíše ubíralo, což je pro zaryté a věrné uživatele hrozná škoda!!

Pro mě udělalo ICQ 7 ve svých funkcích krok zpět oproti verzi 6.5.

  1. chybí mi řazení kamarádů v kontakt listu podle oblíbenosti (ti, se kterými si nejvíce píšu, jsou prostě nahoře). Skvělá funkce z ICQ 6.5 – proč ji zase v ICQ 7 odebrali? Dělají si z uživatelů ICQ srandu? Vývojáři nejprve naučili své věrné uživatele tuto funkci používat, pak jim ji vzali – opravdu tuto filozofii nechápu.
  2. Jsem zvyklý mít každý chat v jiném okně. Bohužel ICQ 7 toto zakázalo, všechny probíhající konverzace musejí být seskupeny v jednom okně, vypnout to nejde (nebo alespoň jsem tuto možnost nikde nenašel – a to jsem hledal opravdu důsledně)i
  3. Někteří kamarádí mi píší z QIPu, pokud píší s diakritikou, ICQ mi zobrazije ruské znaky. Nevím, zda je možnost vybrat si v ICQ nastavení změnu kódu, ale takovou funkci jsem v nastavení nenašel.

No hrůza. ICQ kliena jsem vždy propagoval a obhajoval. Bylo to pro mě vždy best of numero uno, ale teď.....

(Pokud zde píši nesmysly a ICQ opravdu umožňuje donastavit výše zmíněné nedostatky, opravte mě prosím, budu spíše rád)

RE: Chybí mnoho dobrých věcí z ICQ 6.5

Ondřej Dostál

Odpovědět

První bod: Funkce v aplikaci pravděpodobně již není jak říkáte. Nepotvrdím to jistě, protože ICQ nepoužívám jako výchozího klienta. Při testování jsem tuto funkci nepostřehl. Co se týče druhého bodu, okna opravdu nejdou přepnout do „samostatného“ módu, resp. jsem podobné věci nenašel ani já. V případě posledního bodu není problém v ICQ 7, ale ve starších QIPech 2005. S novějším Infiem(QiP Infium) již není problém s diakritikou. Je to způsobeno ukončeným vývojem QIP 2005. Programátoři totiž zajišťují jen chod QIP 2005 v rámci ICQ protokolu.

RE: RE: Chybí mnoho dobrých věcí z ICQ 6.5

Jakub

Odpovědět

K poslednímu bodu: Nevím, kde je problém, zda v QIPu nebo ICQ 7, jen vím, že verze ICQ 6.5 neměla s diakritikou ze starších QIPů 2005 problém.

Diskuze k článku

Aktivní odkazy nejsou v komentářích povoleny