Sony Ericsson Themes Creator - přizpůsobte si Váš telefon !

Tagy:  sony ericsson, telefon, mobil, schéma, grafika, telefonní grafika, schémata, vzhled

Sponzorované odkazy

Sony Ericsson Themes Creator - přizpůsobte si Váš telefon !

Na internetu lze nalézt velké množství různých témat (šablon vzhledů) pro váš mobilní telefon. Ale proč mít stejná témata jako desítky ostatních vlastníků stejného typu mobilního telefonu? Díky freeware programu Sony Ericsson Themes Creator (dále jen SETC) si můžete (samozřejmě pokud jste majitelem mobilní telefonu Sony Ericsson) vytvořit vlastní téma. Tak proč být stejný jako ostatní když díky tomuto jednoduchému programu můžete být originální pouze za cenu trošky vašeho času?

Nejste grafický expert? Nevadí!

Po stažení malého instalačního souboru (9,6 MB) a krátké instalaci se nám zobrazí anglicky psaná tabulka (angličtina by mohla být pro někoho překážkou, ale myslím si, že vzhledem k jednoduchosti programu to bude pro většinu uživatelů pouze nepatrný problém), která nám dává na výběr ze dvou možností tvorby témata. Nejdříve se podíváme na tu první – Create your theme using wizard. Někteří, jazykově nadanější čtenáři již možná ví, že se jedná o vytváření tématu pomocí průvodce. Tato volba je vhodná pro uživatele, který např.: není příliš zběhlý a nebo se nechce zaobírat množstvím pro něj zbytečných funkcí a chce pouze rychle vytvořit svoje vlastní téma. Po výběru této možnosti se tedy dostáváme k samotnému průvodci tvorbou. V pravém horním rohu si vybereme typ našeho mobilního telefonu a můžeme začít s tvorbou, která je rozdělena do čtyř základních kroků. V prvním nastavujeme základní barvu, v druhém tapetu a pozadí menu (obrázků větší než velikost displeje daného typu jsou automaticky ořezány), ve třetím styl tématu (různé vzhledy menu; mimo několika základních stylů je možné nahrát nové styly) a v posledním, čtvrtém můžeme vidět náhled našeho nového tématu. Hotovou práci uložíme, nahrajeme do telefonu a pak už si jenom užíváme nového vzhledu.

InstalaceInstalace

Zkušenější si také najdou svoje…

Pokud patříte mezi zkušenější uživatele a nebo si chce se svým tématem pořádně vyhrát a dovést ho do dokonalosti, tak na úvodní nabídce zvolte druhou možnost. Zde už můžete nastavit všechno od barvy textu až po informace o autorovi tématu. A pokud jste opravdu profík, tak můžete dkonce editovat vaše téma pomocí jazyka XML v integrovaném mini XML editoru. Pomocí tohoto modu SETC můžete vytvořit opravdu svoje vlastní téma, které bude propracované do nejmenšího detailu. V souvislosti s tvořením tématu bych ještě rád zmínil praktickou funkci, kterou nalezneme v Tools and settings. Tato funkce se nazývá Missing elements a slouží k zobrazení chybějících prvků v našem právě tvořeném vzhledu. Díky tomu se nestane, že téma nahrajete do mobilního telefonu a bude vám chybět např.: pozadí v menu.

SETCSETC

Tvořte, upravujte, vyhrejte si…

Mimo tvoření dokáže SETC editovat již vytvořená témata a tak si můžeme stáhnout téma z internetu a upravit ho k obrazu svému. SETC disponuje všemi funkcemi jaké by měl podobný program obsahovat. Jediný malý zápor by mohla být absence češtiny, ale vzhledem k tomu, že program je ke stažení zdarma a jeho používání si osvojí i méně zdatný uživatel téměř ihned, je to v podstatě zanedbatelné. Takže teď už jen stáhnout software, připojit telefon datovým kabelem k PC a můžete si vytvořit vlastní originální vzhled do vašeho mobilu.

SETCSETC

Stáhnout SETC z Edownload.cz

Hodnocení:  90 %

Výhody:

  • zdarma
  • velice užitečné

Nevýhody:

  • chybí čeština
obr.1obr.1

Článek Sony Ericsson Themes Creator - přizpůsobte si Váš telefon ! byl publikován 11. února 2010 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Jindřich Pevný. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...