Ninite.com – Hromadná instalace již není sen!

Tagy:  Ninite.com, Ninite, Ninite Pro, instalace, software, Program files, hromadná instalace

Sponzorované odkazy

Ninite.com – Hromadná instalace již není sen!

Přeinstalovali jste operační systém a nebaví vás instalace oblíbeného a potřebného softwaru? Našli jsme pro vás řešení! Dnes si ukážeme, jak se dá instalace softwaru opravdu ulehčit a zkrátit. Služba Ninite.com udělá všechno za vás, stačí jen chvilka a systém je připravený k práci…

Oficiální web, kde si zvolíte obsah hromadné instalace

Ninite.com – hromadná instalace

Ptáte se, co je to vlastně Ninite.com? V podstatě se jedná o nástroj pro hromadnou instalaci programů. Na oficiálním webu si totiž navolíte software, který má být nainstalovaný a stáhnete si instalátor. Ten se postará o stažení a instalaci. Vyplývá z toho, že je potřeba připojení k internetu. Ninite.com nepodporuje instalaci ovladačů, ale pouze klasický software, jako jsou některé vývojové nástroje, prohlížeče, antivirová a antispywarová ochrana, grafické editory a plno dalších kategorií. V jednotlivých kategoriích jsou obsaženy pouze nejznámější a nejpoužívanější aplikace. Určitě zde nehledejte méně známé projekty. Špatnou zprávou pro jazykově méně zdatné uživatele je úplná absence češtiny. Jakmile však instalční soubor obsahuje češtinu v základu, lze ji samozřejmě po nainstalování nastavit. Tvůrci se o službu patřičně starají, neustále totiž přibývají další a další nové aplikace. Díky tomu je momentálně k dispozici přes šedesát aplikací. Základní verze je naprosto zdarma. Chcete-li ale využívat Ninite.com pro komerční použití či jen požadujete funkce jako tichý chod a spuštění flash disku. Instalaci a její průběh, stejně jako jednotlivé kategorie, probereme v další části článku.

Stažení hromadného instalátoru

Podporované programy a jejich kategorie

Jednotlivé aplikace jsou rozděleny do dvanácti kategorií podle použití. První kategorie se věnuje prohlížečům. K dispozici máte například Firefox, Google Chrome či Operu. V kategorii instant messengerů naleznete například Skype, linuxového Pidgina anebo Google Talk, avšak oblíbený klient ICQ7 zde nenaleznete. V následující skupině Media naleznete produkty typu Winamp, VLC, KMPlayer, AIMP a iTunes. Kategorie editorů obrázků nabízí Google Picasa, XnView anebo GIMP. Další skupina nabízí programy pro práci s dokumenty, jako je Acrobat Reader, komerční Office či OpenOffice. Skupina antivirové a antispywarové ochrany poskytuje například Essential Security od Microsoftu, český Avast a nebo AVG a Spybot. Další kategorie nabídnou vypalovací utility, aplikace pro kompresi dat, vývojářské programy či utility pro správu systému. Myslím si, že si každý určitě vybere, softwaru je opravdu dostatek. U každé aplikace je napsán oficiální název a někdy i přístupná verze. U některých naleznete ikonku americké vlajky, což o programu vypovídá, že je dostupný pouze v angličtině.

Registrace Ninite Pro

Samotná instalace

Dost bylo teorie, je na čase se přesunout k samotné instalaci. Na oficiálním webu navolíte jednotlivé programy, které chcete instalovat. Nakonec stačí stáhnout hromadný instalátor prostřednictvím odkazu Get Installer. Tímto práce v prohlížeči končí. Potom stačí pouze spustit stažený soubor. To je poslední akce potřebná k zahájení hromadné instalace, poté už program vše udělá sám bez vaší asistence. Hromadný instalátor Ninite nejprve stáhne všechny potřebné instalační balíčky jednotlivých programů, a postupně je nainstaluje. Programy se bohužel instalují do výchozí výrobcem nastavené složky, což pro některé z vás může být velkou nevýhodou. Jakmile instalace skončí, stačí aplikaci Ninite vypnout a máte hotovo. Některé aplikace mohou vyžadovat restart, který budete muset provést. Stačilo vám pouze několik kliknutí a máte hotovo, žádné zdlouhavé instalování!

Instalace

Závěrečný souhrn a hodnocení

Ninite.com je určitě šikovná služba, díky které ušetříte mnoho času. Instalace systému díky ní již není pouze zdlouhavá operace na celé odpoledne. Tvůrci se naštěstí o službu starají, a tak zde naleznete neustále přibývající aktuální software. Jedinou velkou nevýhodu vidím v instalaci do výchozí složky, většinou Program Files. Osobní využívání je samozřejmě zdarma. Instalace prostřednictvím Ninite lze i z flash disku, avšak neustále potřebuje k chodu internetové připojení, kvůli kontrole aktuálních verzí. Tato možnost je bohužel přístupná pouze na placeném Ninite Pro.

Hodnocení:  90 %

Oficiální web: www.ninite.com

Výhody:

  • Ulehčí instalaci softwaru
  • Automatická instalace
  • Množství podporovaného softwaru
  • Zdarma
  • Jednoduché nastavování

Nevýhody:

  • Instalace do výchozí složky
  • Některé funkce jen v placené verzi

Sponzorované odkazy:

Článek Ninite.com – Hromadná instalace již není sen! byl publikován 17. února 2010 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!