Najdi rozdíly...Použij WinMerge

Tagy:  winmerge, merging, porovnavani souboru

Sponzorované odkazy

Najdi rozdíly...Použij WinMerge

WinMerge je populární porovnávácí nástroj, který by měl být součástí dílny většiny programátorů, jež jsou na vyšší úrovni. Pomocí tohoto prográmku můžeme jednoduše porovnávat soubory nebo zdrojové kódy a synchronizovat složky, tím můžeme ušetřit spoustu času. WinMerge vše tohle udělá jednoduše za nás a hezky nám to všechno vybarví, poté můžeme v případě potřeby začít soubory editovat. Program si dokáže poradit se spoustou různých kódování a mimo jiné i unicodem. WinMerge má dobře zpracované uživatelské prostředí, obsahuje barevné zvýrazňování, takzvané side-by-side rozmístění pracovních oken s vhodným ovládáním využívajících toolbar ikonek. Tento prográmek dokáže jednoduše sloučit soubory, zkopírovat uživatelem označený text z jednoho do druhého okna. Toto vše ovládáme velice jednoduše. Další usnadnění je to, že program můžeme jednoduše spustit položkou, kterou nalezneme v menu po kliknutí pravým myšidlem.

Najdi rozdíly...Použij WinMerge (https://www.swmag.cz) jednoduché spouštění

Porovnávání souborů

WinMerge obsahuje vhodné prostředí pro Windows s různými poli skládající se z hlavního porovnávacího pole, rozdílového a pozičního pole. Rozdílové pole nám ukazuje část souboru, ve které se aktuálně nacházíme a tu můžeme editovat. Uživatel může pracovat s více otevřenými projekty. Každý projekt má otevřené své okno, které obsahuje porovnávané soubory. Okna můžou být uspořádány buď vedle sebe nebo nad sebou. Rozdíly mezi porovnávanými soubory jsou barevně vyznačeny. WinMerge podporuje řádkové porovnávání a umožňuje jednoduchou navigaci v textu pomocí tlačítek. Soubory můžou být formátovány pro různé operační systémy jako například DOS, UNIX a MAC.

Najdi rozdíly...Použij WinMerge (https://www.swmag.cz) porovnávání souborů

Porovnávání složek

WinMerge nám dále umožňuje synchronyzovat složky obsahující stejné soubory. Všechny soubory obou složek jsou zobrazeny v samostatném okně umožňujícím uživatelovi sloučit složky nebo kopírovat vybrané soubory do druhé složky. Můžeme taky jednoduše vytvářet statistiky porovnávání ve výstupním souboru. Uživatel může vytvářet různé filtry, které nám umožní specifikovat otevírané soubory, a které můžou být otevřeny pomocí WinMerge.

Najdi rozdíly...Použij WinMerge (https://www.swmag.cz) nastavení

Shrnutí

Nyní si shrneme co teda všechno WinMerge umí a co ne. Takže, WinMerge neumí porovnávat binární soubory, PDF soubory a archivované soubory. Jinak zvládne HTML/XML zdrojové kódy, zdrojové kódy a samozřejmě prostý text. Program je určen pro 32-bitové platformy operačních systémů.
 • Vizuální srovnávání
 • Flexibilní zvýrazňování textu
 • Podporované formáty pro systémy DOS, UNIX a MAC
 • Podpora Unicode
 • Integrovaný Shell
 • Podpora 7-zip
 • Pluginy
 • Nápověda založená na HTML (možno online na internetu i offline v programu)

Opravdu se jedná o celkem kvalitní nástroj tohoto typu. Těchto programů je více, ale zase ne tak moc aby se WinMerge ztratil mezi konkurencí a taky o tom dost pochybuju, že by se ztratil. Navíc se jedná o Open-Source systém s GPL licencí, takže si uživatelé program přizpůsobují dle svého a nemusí se spokojit pouze s tím, co jim autor umožní, což je celkem výhoda.

Moje osobní hodnocení tohoto programu je 75%, jelikož programuji tak vím, že takovýto program se může hodit.

WinMerge:

 • licence: freeware
 • platforma: 32bit OS
 • akt. verze: 2.10.0

WinMerge freeware ke stažení zde:
WinMerge freeware download

Sponzorované odkazy:

Článek Najdi rozdíly...Použij WinMerge byl publikován 11. listopadu 2008 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Jakub Kulhavý. Pro diskusi slouží komentáře (2).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

 1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
 2. Katastrální mapy online
 3. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
 4. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
 5. Smajlíci
 6. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
 7. Wikipedia online encyklopedie
 8. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
 9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
 10. MP3s.Nadruhou.net

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na neodolatelně tenký Apple iPad Air. Skvělý tablet pro nejnáročnější uživatele!