FileZilla – nebojte se FTP serverů

Tagy:  filezilla, ftp, filezila,

Sponzorované odkazy

FileZilla – nebojte se FTP serverů

Máte internetové stránky, potřebujete nahrát nějaká data na FTP server nebo naopak nějaká data z FTP serveru stáhnout? V tomto článku Vám představím výborného pomocníka při práci s FTP servery. FileZilla je open source software a je dodávám pod GNU licencí, takže je zdarma. FileZilla je právě ve verzi 3 (v době psaní článku byla aktuální verze 3.0.10) a stálé se vyvíjí.

FileZilla – hlavní okno

FileZilla – hlavní okno

Připojení k FTP serveru je snadné, můžete použít 2 způsoby. První způsob je tzv. rychlé spojení, kdy zadáte hostitele, uživatelské jméno, heslo a port, poté se můžete připojit. Tento způsob se využívá tehdy, pokud se potřebujete narychlo připojit k serveru, na který se již v budoucnu nebudete připojovat. Pokud se chystáte připojovat k serveru častěji a nechcete stále vyplňovat potřebné údaje, tak k tomu slouží druhý způsob připojení. A to je pomocí správce míst. Zde si můžete uložit velké množství Vašich oblíbených FTP serverů, vyplníte potřebné údaje a program si data zapamatuje. Při příštím spuštění již nemusíte nic vyplňovat, stačí si ze správce míst vybrat příslušný server a jedním kliknutím se na server ihned připojíte.

FileZilla – přenos souborů

FileZilla – přenos souborů

Můžete si u jednotlivých serverů nastavit lokální adresář se soubory, takže po připojení na server, se Vám automaticky zobrazí Vámi zvolený adresář. Tato volba urychluje práci, protože nemusíte hledat cestu k příslušnému adresáři. Program podporuje přenos velkých souborů a také umožňuje přerušovaný přenos. Tato funkce se hodí tehdy, pokud se Vám připojení nějakým způsobem přeruší, přeruší se i přenos souborů. Po vyřešení problému s připojením, můžete opět pokračovat s přenosem souboru od místa, kde se minule přerušil.

FileZilla – správce míst

FileZilla – správce míst

Vaše servery si můžete exportovat do speciálního souboru a poté opět importovat. Tato možnost se hodí, pokud například budete formátovat disk. Přenos souborů je řízen pomocí fronty souborů. V této frontě jsou umístěny jednotlivé soubory, které chcete přenést na server. Výhoda této fronty je, že si do ní můžete předem nahrát soubory a poté spustit přenos. FileZilla obsahuje také průvodce nastavením sítě, ve kterém můžete nastavit parametry vašeho připojení. FileZilla samozřejmě podporuje také proxy servery. Program si sám hlídá nové verze a pokud se na internetu objeví nová verze, program Vás informuje a umožní Vám stažení nové verze, po stažení se nová verze automaticky nainstaluje, nemusíte se o nic starat.

Program mě mile překvapil, je jednoduchý na ovládání, obsahuje množství užitečných funkcí pro usnadnění práce a je zdarma. Pokud hledáte kvalitní FTP server a nechcete investovat žádné peníze, FileZilla stojí za vyzkoušení.

Plusy

zdarma jednoduchost aktualizace

Mínusy

žádné nejsou

Odkaz ke stažení

FileZilla ke stažení zde:
FileZilla download

Sponzorované odkazy:

Článek FileZilla – nebojte se FTP serverů byl publikován 31. května 2008 v 01.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Michal Pelech. Pro diskusi slouží komentáře (3).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Když web, tak od profesionála
  5. Ztrátová a bezeztrátová komprese: Znáte rozdíl?
  6. Google vyhledávač
  7. ICQ 5.1
  8. Rozzlobenimuzi.com
  9. Ikony souborů: Jak na změnu ikonek v Průzkumníku krok za krokem
  10. Katastrální mapy online

Tagy

Mobilní telefon antivirus MP3 idos Google Ccleaner Windows Grafika Pravopis cashback

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový systém, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone Xs se Super Retina displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!