FileZilla – nebojte se FTP serverů

Tagy:  filezilla, ftp, filezila,

Sponzorované odkazy

FileZilla – nebojte se FTP serverů

Máte internetové stránky, potřebujete nahrát nějaká data na FTP server nebo naopak nějaká data z FTP serveru stáhnout? V tomto článku Vám představím výborného pomocníka při práci s FTP servery. FileZilla je open source software a je dodávám pod GNU licencí, takže je zdarma. FileZilla je právě ve verzi 3 (v době psaní článku byla aktuální verze 3.0.10) a stálé se vyvíjí.

FileZilla – hlavní oknoFileZilla – hlavní okno

Připojení k FTP serveru je snadné, můžete použít 2 způsoby. První způsob je tzv. rychlé spojení, kdy zadáte hostitele, uživatelské jméno, heslo a port, poté se můžete připojit. Tento způsob se využívá tehdy, pokud se potřebujete narychlo připojit k serveru, na který se již v budoucnu nebudete připojovat. Pokud se chystáte připojovat k serveru častěji a nechcete stále vyplňovat potřebné údaje, tak k tomu slouží druhý způsob připojení. A to je pomocí správce míst. Zde si můžete uložit velké množství Vašich oblíbených FTP serverů, vyplníte potřebné údaje a program si data zapamatuje. Při příštím spuštění již nemusíte nic vyplňovat, stačí si ze správce míst vybrat příslušný server a jedním kliknutím se na server ihned připojíte.

FileZilla – přenos souborůFileZilla – přenos souborů

Můžete si u jednotlivých serverů nastavit lokální adresář se soubory, takže po připojení na server, se Vám automaticky zobrazí Vámi zvolený adresář. Tato volba urychluje práci, protože nemusíte hledat cestu k příslušnému adresáři. Program podporuje přenos velkých souborů a také umožňuje přerušovaný přenos. Tato funkce se hodí tehdy, pokud se Vám připojení nějakým způsobem přeruší, přeruší se i přenos souborů. Po vyřešení problému s připojením, můžete opět pokračovat s přenosem souboru od místa, kde se minule přerušil.

FileZilla – správce místFileZilla – správce míst

Vaše servery si můžete exportovat do speciálního souboru a poté opět importovat. Tato možnost se hodí, pokud například budete formátovat disk. Přenos souborů je řízen pomocí fronty souborů. V této frontě jsou umístěny jednotlivé soubory, které chcete přenést na server. Výhoda této fronty je, že si do ní můžete předem nahrát soubory a poté spustit přenos. FileZilla obsahuje také průvodce nastavením sítě, ve kterém můžete nastavit parametry vašeho připojení. FileZilla samozřejmě podporuje také proxy servery. Program si sám hlídá nové verze a pokud se na internetu objeví nová verze, program Vás informuje a umožní Vám stažení nové verze, po stažení se nová verze automaticky nainstaluje, nemusíte se o nic starat.

Program mě mile překvapil, je jednoduchý na ovládání, obsahuje množství užitečných funkcí pro usnadnění práce a je zdarma. Pokud hledáte kvalitní FTP server a nechcete investovat žádné peníze, FileZilla stojí za vyzkoušení.

Plusy

zdarma jednoduchost aktualizace

Mínusy

žádné nejsou

Odkaz ke stažení

FileZilla ke stažení zde:
FileZilla download

Článek FileZilla – nebojte se FTP serverů byl publikován 31. května 2008 v 01.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Michal Pelech. Pro diskusi slouží komentáře (3).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...