Koma Mail - přenosný mailový klient

Tagy:  koma mail, mail klient, postovni klient, email

Sponzorované odkazy

Koma Mail - přenosný mailový klient

Je kontrola vašich e-mailových schránek na internetu utrpení? Pořiďte si manilového klienta, který vám poskytne vaši poštu pomocí jednoho kliknutí. Takovýchto klientů je na trhu nepřeberné množství, avšak stačí-li vám nějaký jednoduchý, tak vám nyní představím klienta s názvem Koma Mail.

Úvodem

Tento klient se neinstaluje, ale pouze rozbalí. A hned ze začátku uvedu dobrou vlastnost tohoto klienta. Je přenosný. To znamená, že si jej rozbalíte na flash disk a můžete jej mít kdekoliv po ruce. Očekáváte důležitý mail a nemáte po ruce svůj počítač? Jestliže v takovémto případě se dostanete k jakémukoliv počítači s internetem tak máte problém vyřešen. Připojíte flash disk, rozjedete klienta a stáhnete poštu. Samozřejmě, že když už budete na počítači s internetem, tak můžete se na poštu podívat skrze prohlížeč, ale takto to je rychlejší a poštu pak máte u sebe v počítači.

Hned po startu se vás zeptá na jméno a zvolíte si jazyk programu (kupodivu je v nabídce i čeština), následuje vytvoření poštovního účtu, zadáte potřebné údaje a je hotovo. Jestliže máte více účtů tak si je jednoduše postupně přidáte přes možnost v menu.

Pošta

Po přidání poštovních účtů nám ke každému účtu v levém sloupci přiřadí složku a můžete začít poštu stahovat. Stažené maily pak vidíme v hlavním okně a samozřejmě i v levém menu. Koma Mail samozřejmě disponuje nejen možností stahování pošty, ale může poštu posílat, odpovídat na e-maily, přikládat přílohy, atd. Je tomu doopravdy tak, ačkoliv na to tento drobeček nevypadá. Je to prostě plnohodnotný poštovní klient.

Kontakty

Ano je tomu tak. I já jsem byl překvapen jak jsem tuto volbu uviděl. Při velikosti tohoto klienta sem ji ani nečekal. Je to alespoň výhoda, že si nemusíme e-mailové adresy svých známých pamatovat. Jednoduše si je jednou uložíme do kontaktů a hotovo. Samotný kontakt neobsahuje pouze jméno a adresu, ale můžeme vložit i osobní či pracovní údaje.

Doplňující funkce

Dokonce se tu vyskytuje i kalendář s možností plánování denního plánu. K dispozici jsou samozřejmě i připomenutí. Celkem mě překvapilo, když jsem v tomto programu našel i RSS čtečku. Hned jsem ji vyzkoušel a přidal do ní novinky ze SWMag.cz a funguje náramně.

Další funkcí, která neodmyslitelně patří k takovýmto klientům je anti-spam. Tento klient jej taky samozřejmě obsahuje. Nastavení probíhá velmi jednoduše. Je rozděleno do dvou kategorií: důvěryhodné a nedůvěryhodné adresy. Jednoduše vyplníte políčko pro adresu v dané kategorii a přidáte adresu do seznamu. Navíc můžete povolit filtr, který filtruje mail a jestliže obsahuje nějaké slovo z uvedeného seznamu tak jej označí za spam. Samozřejmě do seznamu lze slovíčka přidávat. Touto kombinací se dá pohodlně dosáhnout to, že spam zprávy se vám přesunou do složky k tomu určené a tu pouze zkontrolujete a vyprázdníte.

Další možnosti nastavení

Další možnosti jsou import a export pošty nebo kontaktů. Používáte-li proxy server, tak zde taky není problém.

Možností k nastavení je zde nečekaně mnoho a jistě si klienta přizpůsobíte dle svého.

Závěrem

Na závěr bych rád podotkl, že se jedná opravdu o dobrý mailový klient. Dle mého je lepší mít nějaký klient než se na každý poštovní účet přihlašovat zvlášť přes prohlížeč.

Koma Mail vystačí uživatelům, kteří mnoho nepotřebují a chtějí mít poštu vždy u sebe. Myslím si,že uvedený poštovní klient je s ohledem na jeho malou, přímo miniaturní velikost (cca 0,5MB) velikost, velmi dobře zpracovaný a nabízí to, co pro práci s poštou potřebujeme.

Hodnocení: 80%

Download zde: Koma Mail

Článek Koma Mail - přenosný mailový klient byl publikován 3. dubna 2009 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Jakub Kulhavý. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...