Koma Mail - přenosný mailový klient

Tagy:  koma mail, mail klient, postovni klient, email

Sponzorované odkazy

Koma Mail - přenosný mailový klient

Je kontrola vašich e-mailových schránek na internetu utrpení? Pořiďte si manilového klienta, který vám poskytne vaši poštu pomocí jednoho kliknutí. Takovýchto klientů je na trhu nepřeberné množství, avšak stačí-li vám nějaký jednoduchý, tak vám nyní představím klienta s názvem Koma Mail.

Úvodem

Tento klient se neinstaluje, ale pouze rozbalí. A hned ze začátku uvedu dobrou vlastnost tohoto klienta. Je přenosný. To znamená, že si jej rozbalíte na flash disk a můžete jej mít kdekoliv po ruce. Očekáváte důležitý mail a nemáte po ruce svůj počítač? Jestliže v takovémto případě se dostanete k jakémukoliv počítači s internetem tak máte problém vyřešen. Připojíte flash disk, rozjedete klienta a stáhnete poštu. Samozřejmě, že když už budete na počítači s internetem, tak můžete se na poštu podívat skrze prohlížeč, ale takto to je rychlejší a poštu pak máte u sebe v počítači.

Hned po startu se vás zeptá na jméno a zvolíte si jazyk programu (kupodivu je v nabídce i čeština), následuje vytvoření poštovního účtu, zadáte potřebné údaje a je hotovo. Jestliže máte více účtů tak si je jednoduše postupně přidáte přes možnost v menu.

Pošta

Po přidání poštovních účtů nám ke každému účtu v levém sloupci přiřadí složku a můžete začít poštu stahovat. Stažené maily pak vidíme v hlavním okně a samozřejmě i v levém menu. Koma Mail samozřejmě disponuje nejen možností stahování pošty, ale může poštu posílat, odpovídat na e-maily, přikládat přílohy, atd. Je tomu doopravdy tak, ačkoliv na to tento drobeček nevypadá. Je to prostě plnohodnotný poštovní klient.

Koma Mail - přenosný mailový klient (https://www.swmag.cz)

Kontakty

Ano je tomu tak. I já jsem byl překvapen jak jsem tuto volbu uviděl. Při velikosti tohoto klienta sem ji ani nečekal. Je to alespoň výhoda, že si nemusíme e-mailové adresy svých známých pamatovat. Jednoduše si je jednou uložíme do kontaktů a hotovo. Samotný kontakt neobsahuje pouze jméno a adresu, ale můžeme vložit i osobní či pracovní údaje.

Doplňující funkce

Dokonce se tu vyskytuje i kalendář s možností plánování denního plánu. K dispozici jsou samozřejmě i připomenutí. Celkem mě překvapilo, když jsem v tomto programu našel i RSS čtečku. Hned jsem ji vyzkoušel a přidal do ní novinky ze SWMag.cz a funguje náramně.

Koma Mail - přenosný mailový klient (https://www.swmag.cz)

Další funkcí, která neodmyslitelně patří k takovýmto klientům je anti-spam. Tento klient jej taky samozřejmě obsahuje. Nastavení probíhá velmi jednoduše. Je rozděleno do dvou kategorií: důvěryhodné a nedůvěryhodné adresy. Jednoduše vyplníte políčko pro adresu v dané kategorii a přidáte adresu do seznamu. Navíc můžete povolit filtr, který filtruje mail a jestliže obsahuje nějaké slovo z uvedeného seznamu tak jej označí za spam. Samozřejmě do seznamu lze slovíčka přidávat. Touto kombinací se dá pohodlně dosáhnout to, že spam zprávy se vám přesunou do složky k tomu určené a tu pouze zkontrolujete a vyprázdníte.

Další možnosti nastavení

Další možnosti jsou import a export pošty nebo kontaktů. Používáte-li proxy server, tak zde taky není problém.

Koma Mail - přenosný mailový klient (https://www.swmag.cz)

Možností k nastavení je zde nečekaně mnoho a jistě si klienta přizpůsobíte dle svého.

Závěrem

Na závěr bych rád podotkl, že se jedná opravdu o dobrý mailový klient. Dle mého je lepší mít nějaký klient než se na každý poštovní účet přihlašovat zvlášť přes prohlížeč.

Koma Mail vystačí uživatelům, kteří mnoho nepotřebují a chtějí mít poštu vždy u sebe. Myslím si,že uvedený poštovní klient je s ohledem na jeho malou, přímo miniaturní velikost (cca 0,5MB) velikost, velmi dobře zpracovaný a nabízí to, co pro práci s poštou potřebujeme.

Hodnocení: 80%

Download zde: Koma Mail

Sponzorované odkazy:

Článek Koma Mail - přenosný mailový klient byl publikován 3. dubna 2009 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Jakub Kulhavý. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Jak přenést 2D obraz na 3D předmět? Pomocí tampónového tisku to jde lehce
  3. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  4. MP3s.Nadruhou.net
  5. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  6. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  7. Nákup na Ebay - Návod krok za krokem
  8. CCleaner - Piriform říká jednoduše, chytře a zdarma
  9. Ztrátová a bezeztrátová komprese: Znáte rozdíl?
  10. Sledujuserialy.cz- Tuny seriálů na jednom místě!

Tagy

Mobilní telefon antivirus MP3 idos Google Ccleaner Windows Grafika Pravopis cashback

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový systém, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone Xs se Super Retina displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!