SmartFTP - perfektní FTP klient

Tagy:  SmartFTP, FTP, FTP klient

Sponzorované odkazy

SmartFTP - perfektní FTP klient

Hledáte přehledný a spolehlivý FTP klient pro vaše projekty? Funkce ostatních FTP klientů, které jsou k dispozici zdarma, vám už nedostačují? Podle následující recenze programu SmartFTP, můžete sami posoudit, zda se koupě FTP klienta vyplatí.

Čeština jen na 2.0

SmartFTP - perfektní FTP klient (https://www.swmag.cz)

Po krátké instalaci, která zabere se vším všudy 18.7 MB (to by bylo na obyčejného jednoduchého FTP klienta hodně, ale v průběhu článku zjistíte, že tento klient obyčejný a jednoduchý není), vás SmartFTP přivítá a možná i překvapí líbivým a přehledným grafickým zpracováním. Vzhled programu lze navíc změnit v nastavení pomocí parametru Theme a na výběr je několik vzhledů jako např.:Office 2003, Office 2007 atd. Čeština v základní instalaci není, ale je možné ji stáhnout přímo z webu výrobce, ovšem pouze na verzi 2.0. V tom bych viděl zásadní nevýhodu, protože je možné koupit pouze nejnovější verzi. To znamená, že po koupi programu už nárok na češtinu nemáte, což je samo o sobě trochu paradox. Ovšem je možné, že časem bude čeština dostupná i pro novou verzi.

Pracovní prostředí

SmartFTP - perfektní FTP klient (https://www.swmag.cz)

Pracovní prostředí je vyřešeno pomocí panelů, z nich některé je možné editovat a nastavit např.: automatické skrývání daného panelu apod. Rozvržení těchto panelů je klasické a proto je ovládání intuitivní, avšak pokud by vám nevyhovovalo, je možné ho také změnit. V případě, že SmartFTP používá více uživatelů na jednom počítači a každému vyhovuje jiné rozvržení a nastavení pracovního prostředí, je možné, pomocí funkce Workspace, uložit uživatelské nastavení do souboru a následně ho jednoduše načíst, kdykoliv potřebujete dané nastavení změnit.

Více serverů a jiné funkce

SmartFTP nabízí spoustu zajímavých funkcí, které jsem u FTP klientů distribuovaných zdarma, neviděl. Jednou z nejzásadnějších a nejpraktičtějších je možnost být připojen zároveň na několika serverech a jednoduše se mezi nimi pohybovat pomocí záložek. To může výrazně usnadnit a zrychlit práci. Mezi další důležité funkce patří panel Transfer Queue, který zobrazuje frontu stahovaných/nah­rávaných souborů. U souboru se zobrazují parametry jako velikost, zdroj, cílová oblast a hlavně status, díky kterému můžeme rychle odhalit chybu např.: v nepovolené koncovce souboru. Pomocí příkazu On Queue Complete je možné nastavit co má program udělat po dokončení fronty. Je možné nastavit odhlášení, vypnutí aplikace, vypnutí PC a režim spánku. To se je dobře využitelné pokud přenášíte velké soubory (například instalační soubory nějakého redakčního systému) a nemáte čas čekat, než se soubory nahrají na server. Dobře využitelné jsou i funkce Speed a Popup Statistic, které slouží k zjištění přenosové rychlosti a jiným statistikám.

Připojení k serveru

SmartFTP - perfektní FTP klient (https://www.swmag.cz)

Připojení k serveru probíhá jednoduše buď pomocí Quick Connect (rychlého připojení), nebo pomocí příkazu New Remote Browser z nabídky file. V prvním případě vyplníte textová pole v horní části obrazovky a připojíte se pomocí tlačítka Go, v druhém případě vyplníte položky Host, Username a Password v okně, které se otevře po kliknutí na příkaz New Remote Browser. Vaše připojení na servery se automaticky ukládají do složky Favorites (oblíbené) a proto při příštím připojení není nutné údaje znovu vypisovat. Přenos souborů je opravdu jednoduchý a intuitivní a probíhá buď pomocí Drag and Drop, tzn. Jednoduše uchopíte kurzorem myši soubor a přetáhnete ho do druhého panelu, pomocí dvou tlačítek mezi dvěma adresářovými panely anebo pomocí klávesových zkratek na kopírování a vkládání.

Licence

Program byl dříve k dispozici zdarma, avšak firma stojící za SmartFTP tento koncept Free-To-Use nedávno zrušila a program je nadále distribuován pouze komerčně. Nicméně stále tu zůstala 30 denní shareware verze, díky které si můžete i vy program otestovat. SmartFTP je k dispozici ve dvou edicích a to Home a Professional. Tyto dvě edice se od sebe liší pouze absencí několika funkcí, jako například možnost automatizace činnosti SmartFTP pomocí skriptů u verze Professional. Verze Home je k mání za 36,95 dolarů, verze Professional za 49.95.

Koupit, nekoupit?

SmartFTP - perfektní FTP klient (https://www.swmag.cz)

Pokud pro své projekty potřebujete opravdu spolehlivého FTP klienta se spoustou funkcí, tak se do verze Home necelých 500 korun (při dnešním nízkém kurzu okolo 15 KČ/dolar) investovat vyplatí. Získáte tak možnost spravovat jednoduše i více webů. Pokud pracujete na rozsáhlých projektech, jistě oceníte možnost skriptování (automatizace programu) u verze Professional. Jedním z důvodů pro sražení hodnocení byla i změna politiky z Free-To-Use na plně komerční. Osobně jsem SmartFTP používal více než půl roku a mohu ho z hlediska funkčnosti a praktičnosti jen doporučit. Pokud hledáte freeware alternativu zkuste Filezillu.

Plusy

příjemné grafické zpracování a uživatelské prostředí
možnost připojení k několika serverům najednou
možnost nastavení akcí po dokončení přenosu

Minusy

je třeba platit za licenci

Hodnocení programu: 88 %

SmartFTP Trial ke stažení zde:
SmartFTP Trial download

Čeština do SmartFTP ke stažení zde:
Čeština do SmartFTP download

Sponzorované odkazy:

Článek SmartFTP - perfektní FTP klient byl publikován 30. srpna 2008 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Jindra Pevný. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Katastrální mapy online
  3. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  4. Smajlíci
  5. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  6. Wikipedia online encyklopedie
  7. Odesíláme SMS z internetu
  8. Adobe Acrobat reader 8 cz
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!