Outlook Express (MS Windows Mail) - kvalitní emailový klient společnosti Microsoft

Tagy:  outlook, express, MS windows mail, microsoft windows mail, pošta, zprávy, email, e-mail, správa, účet, přijímání, odesílání, multiplatformnost, windows, mac os

Sponzorované odkazy

Outlook Express (MS Windows Mail) - kvalitní emailový klient společnosti Microsoft

Sháníte spolehlivého poštovního klienta na správu více emailových účtů současně? Máte problém s výběrem? Nevadí, v dnešním článku se podíváme a rozebereme si nejnovější verzi programu MS Windows Mail od společnosti Microsoft. Připravil jsem si pro Vás krátké představení programu. Pro ukázku Vám zde uvedu seznam nejzajímavějších novinek, které se objevily v této verzi. Podrobnější informace o programu si můžete také přečíst na oficiálních internetových stránkách společnosti Microsoft.

V minulosti Outlook Express, nyní MS Windows Mail

V listopadu 2005 společnost Microsoft vydala novou verzi poštovního programu Outlook Express, která poté byla přejmenovaná na Microsoft Windows Mail a stala se součástí zbrusu nového operačního systému Microsoft Vista. Starý název softwaru Outlook Express je již minulostí, zanikl a na svět se dostalo nové pojmenování programu Microsoft Windows Mail.

K čemu slouží program MS Windows Mail?

Microsoft Windows Mail je multiplatformní a zcela bezplatný emailový klient společnosti Microsoft, který je součástí operačního systému Windows. Jedná se o nástupce programu Microsoft Internet Mail. Poštovní klient MS Windows Mail od společnosti Microsoft patří mezi ty nejkvalitnější a nejpropracovanější programy na trhu. Společně s dalším světoznámým programem Mozilla Thunderbird se řadí k úplné špičce v oblasti správy emailových účtů.

V následující krátké recenzi se Vám budu snažit zodpovědět pár základních informací týkající se nejnovější verze softwaru. Poštovního klienta si můžete bezplatně stáhnout z našich webových stránek Edownload.cz. Nabízím Vám ke stažení dvě verze programu dle závislosti na operačním systému (Microsoft Windows a Mac OS). Přímé odkazy ke stažení těchto dvou verzí naleznete na konci dnešního článku.

Čím se může nejnovější verze programu chlubit?

Správa více emailových a diskusních účtů současně

Využíváte více účtů současně? Správa pošty s klientem MS Windows Mail je velice snadná a přitom efektivní. Můžete si vytvořit více uživatelských účtů či identit pro jeden a tentýž počítač. Každá identita vlastní unikátní emailové složky a jednotlivé adresáře.

Multiplatformní poštovní klient

MS Windows Mail je tzv. multiplatformní program, tzn. že si jej můžete nainstalovat a poté spustit pod více operačními systémy, kterými jsou MS Windows a Mac OS.

Obrázek I. Ukázka I. MS Windows Mail verze WindowsObrázek I. Ukázka I. MS Windows Mail verze Windows

Obrázek II. Ukázka II. MS Windows Mail verze Mac OSObrázek II. Ukázka II. MS Windows Mail verze Mac OS

Procházení zpráv snadno a rychle

Použitím seznamu a náhledovému oknu si můžete zobrazit seznam zpráv. Seznam složek obsahuje emailové informace, zpravodajské servery a diskusní skupiny. Máte možnost vytvářet si nové složky, organizovat a třídit zprávy. Nastavení programu je pouze na Vás. Přetvořte si program dle Vaších požadavků.

Možnost ukládání emailových účtů na server

Poskytuje-li Váš provider službu Internet Message Access Protocol (IMAP), můžete si tak spravovat, ukládat a organizovat Vaše zprávy do složek na serveru bez nutnosti stahování zpráv do vlastního počítače.

Funkční adresář k ukládání a načítání emailových adres

Poštovní klient MS Windows Mail má v sobě zabudovaný adresář, kde si můžete ukládat jména a jejich emailové adresy. Můžete jej také importovat z jiných softwarů. Program podporuje Lightweight Directory Access Protocol (LDAP), který slouží pro prohlížení internetové adresářové služby.

Přidání podpisu do Vaších zpráv

Máte možnost vkládat Vaše základní údaje do odchozích zpráv jako součást svého osobního podpisu. Chcete-li, aby Vaše zprávy byly atraktivnější, můžete do nich například přidávat vzory, pozadí a také můžete měnit jejich barvy a styly.

Bezpečné přijímání a odesílání zpráv

Chcete-li, můžete si digitálně podepisovat i šifrovat zprávy pomocí digitálních identifikátorů. Šifrování dat zajišťuje, aby si pouze určité osoby mohly tyto zprávy přečíst.

Obrázek III. Odesílání zprávObrázek III. Odesílání zpráv

Diskusní skupiny

Na internetu naleznete mnoho zajímavých diskusních stránek, kde zjistíte vše, co budete potřebovat k práci s poštovním klientem. Můžete si jednotlivé diskusní skupiny a jejich konverzaci zobrazit, popřípadě si je stáhnout.

Jak v programu MS Windows Mail vytvořit emailový účet?

 1. Zapněte si program MS Windows Mail.
 2. Klikněte na záložku Nástroje → Účty.

Obrázek IV. Ukázka I. Nastavení emailového účtuObrázek IV. Ukázka I. Nastavení emailového účtu
 1. V dalším okně vyberte z nabídky položku Přidat.

Obrázek V. Ukázka II. Nastavení emailového účtuObrázek V. Ukázka II. Nastavení emailového účtu
 1. Typ účtu zvolte E-mailový účet a klikněte na tlačítko Další.

Obrázek VI. Ukázka III. Nastavení emailového účtuObrázek VI. Ukázka III. Nastavení emailového účtu
 1. Do volného pole vložte celé své jméno (např. Jan Novák). Opět klikněte na tlačítko Další.

Obrázek VII. Ukázka IV. Nastavení emailového účtuObrázek VII. Ukázka IV. Nastavení emailového účtu
 1. V následujícím okně vložte do volného pole E-mailová adresa celou svou emailovou adresu (např. info@jmeno-vasi-domeny.cz).

Obrázek VIII. Ukázka V. Nastavení emailového účtuObrázek VIII. Ukázka V. Nastavení emailového účtu
 1. Po kliknutí na tlačítko Další se dostanete k nastavení POP3 a SMTP serveru.

Příchozí POP3 server → pop3.forpsi.com

Odchozí SMTP server → smtp.forpsi.com

Nastavení POP3 a SMTP serveru má každý poskytovatel jiné. Například Seznam.cz má v nastavení pop3.seznam.cz a smtp.seznam.cz.

Nastavení těchto serverů si každý zvolí sám!

 1. Jako SMTP server je také možno použít odchozí server Vašeho poskytovatele připojení k internetu. Políčko odchozí server vyžaduje ověření a proto musí být zaškrtnuté.

Obrázek IX. Ukázka VI. Nastavení emailového účtuObrázek IX. Ukázka VI. Nastavení emailového účtu
 1. V posledním okně zadejte jako Uživatelské jméno emailu celou Vaší emailovou adresu a jako Heslo zadejte do volného pole heslo k této dané emailové adrese.

Obrázek X. Ukázka VII. Nastavení emailového účtuObrázek X. Ukázka VII. Nastavení emailového účtu
 1. Po kliknutí na tlačítko Další je Váš emailový účet založen a připraven k použití.

Závěrem

Standartní poštovní klient společnosti Microsoft.

MS Windows Mail je kvalitní poštovní klient společnosti Microsoft. Ve své třídě patří k těm nejspolehlivějším a nejpropracovanějším programům. Dle mého názoru patří tento program společně se softwarem Mozilla Thunderbird ke světové špičce a bude trvat docela dlouho než jej někdo sesadí. Podrobnější informace naleznete na webových stránkách společnosti Microsoft a nebo na Wikipedia.org.

Vyzkoušel jsem již mnoho poštovních klientů včetně tohoto softwaru, ale nakonec jsem se rozhodl pro program Mozilla Thunderbird, protože se mi zdá efektivnější a spolehlivější při správě několika emailových účtů současně.

Stáhnout Outlook Express (MS Windows Mail) – verze Windows z Edownload.cz

Stáhnout Outlook Express (MS Windows Mail) – verze Mac OS z Edownload.cz

Výhody:

 • multiplatformní
 • zcela zdarma ke stažení
 • jednoduché ovládání
 • snadná správa a nastavení jednotlivých emailových účtů

Nevýhody:

 • nedokonalé vyhledávací rozhraní a špatné třídění pošty za pomocí různých filtrů
 • nekvalitní antispamový filtr, export a import zpráv
 • chybí funkce pro opakované odesílání zpráv
 • problematická práce se složkami na vzdálených serverech
 • dostupný až v operačních systémech Microsoft Vista a 7

Moje hodnocení:  80 %

Dobrý freeware

Článek Outlook Express (MS Windows Mail) - kvalitní emailový klient společnosti Microsoft byl publikován 7. září 2010 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Zbyněk Maier. Pro diskusi slouží komentáře (10).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...