Blokování příloh v Microsoft Office Outlook 2007

Tagy:  microsoft office outlook, blokování přílohy outlook, outlook příloha, outlook exe příloha, posílání exe přílohy, viry, nebezpečí, microsoft outlook, správce pošta, email manažer

Sponzorované odkazy

Blokování příloh v Microsoft Office Outlook 2007

Pokud používáte poštovního klienta kancelářského balíčku Microsoft Office Outlook 2007, jistě se vám stalo, že Outlook zablokoval emailovou přílohu, kterou vám následně odmítal z bezpečnostních důvodů otevřít, abyste do počítače nezanesli nějakou virovou nákazu. Zpravidla se jedná o nebezpečné přílohy typu samorozbalovacích EXE souborů. Tato funkce lze však pro vybrané typy souborů vypnout, například tedy právě pro EXE soubory.

Může se tedy stát, že po obdržení emailu od svých přátel nebude možné přílohu otevřít. Pokud jste si však zcela jistí, že příloha záměrně neobsahuje žádné infikované soubory, měla by být možnost přílohu na vlastní riziko otevřít. Bohužel uživatelé Outlooku nemohou tyto přílohy odblokovat. Avšak přesto existuje řešení, jak tyto přílohy otevřít.

Outlook automaticky zablokuje „podezřelou“ přílohu.

Poznámka: Veškeré typy souborů, které Outlook z bezpečnostního hlediska, najdete na oficiálních stránkách Microsoftu.

Záloha na prvním místě!

Poněvadž následující úpravy budeme provádět v registrech, doporučuji nejprve vytvořit bod obnovení, abyste byli schopni posléze popřípadě obnovit nastavení registrů.

Záloha na prvním místě!

Bod obnovení vytvoříme tak, že do vyhledávání nabídky start napíšeme „bod obnovení“ a poté zvolíme položku „Vytvořit bod obnovení“ (pro uživatele Windows Vista/7). Majitelé staršího systému Windows XP neleznou bod obnovení v „Všechny programy >> Příslušenství >> Systémové nástroje >> Obnovení systému“.

V otevřeném dialogovém okně zvolíme možnost „Vytvořit…“, zvolíme pojmenování bodu obnovení a klikneme na tlačítko vytvořit. Celá operace by měla trvat v řádech desítek sekund či jednotek minut dle konfigurace počítače.

Povolujeme přílohy v Outlook 2007

Stiskem kláves Win + R (Win = klávesa s logem Windows) otevřeme konzolu Spustit (Run). Nyní spustíme nástroj pro editaci registrů příkazem „regedit“. V editoru najedeme do „HKEY_CURRENT_U­SER\Software\Mi­crosoft\Office\12­.0\Outlook\Se­curity“. Klikněte pravým tlačítkem a zvolte možnost „Nový >> Řetězcová hodnota“, název zvolte „Level1Remove“ a potvrďte.

Vložíme řetězec s hodnotou konkrétní přípony.

Nově vytvořenou položku otevřete a do políčka „Údaj hodnoty“ zadejte požadovanou příponu (například .exe). Pokud budete zadávat více přípon, musejí být odděleny středníkem.

Nyní už je příloha přístupná.

Restartujte počítače. Nyní už by měly být zvolené typy souborů v přílohách uživateli přístupny. Tento postup funguje i ve starších verzích Microsoft Office, liší se pouze verze uvedená v registrech (místo 12.0 například Office 2003 ⇒ 11.0).

Sponzorované odkazy:

Článek Blokování příloh v Microsoft Office Outlook 2007 byl publikován 11. června 2010 v 06.00 v rubrice Návody. Autorem článku je Milan Herbig. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  3. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  6. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
  7. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  8. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  9. Rozzlobenimuzi.com
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!