Usnadnění použití internetu pomocí Facebook přihlášení

Tagy:  přihlášení, facebook, sociální přihlášení, úspora času, jeden účet

Sponzorované odkazy

Usnadnění použití internetu pomocí Facebook přihlášení

Stále více všemožných internetových stránek (i těch větších) začíná používat sociální funkci Facebook přihlášení. Jde o zjednodušení použití stránek, kde je vyžadován z jakéhokoliv důvodu uživatelský účet.

Jistě to znáte, na různých internetových stránkách máte spousty uživatelských účtů, ve kterých se pomalu ztrácíte. Z tohoto důvodu bylo vytvořeno Facebook přihlašování, které má usnadnit správu různých účtů. V podstatě jde o propojení vašeho účtu na Facebooku, kdy se zároveň “vytvoří” účet na dané stránce. Facebook pak poskytne dané stránce informace o vás, které nemusíte dále vyplňovat, přičemž člověk ušetří poměrně dost času.

Pozor na správné použití

Na dané stránce bývá většinou v oblasti klasického přihlášení i tlačítko pro přihlášení pomocí Facebooku. Daná stránka od vás získá určité potřebné informace (hlavně e-mailovou adresu, dále pak například profilovou fotku…), kdy tuto akci musíte samozřejmě potvrdit, aby nedošlo k nedovolenému úniku dat. Většinou dané stránky pak nabízejí možnost editace vašeho profilu a to zejména v případě, že nechcete aby bylo veřejně viditelné vaše pravé jméno a nabídnou vám možnost zvolit si přezdívku, pod kterou budete vystupovat.

Tímto souhlasíte s přístupem k určitým datům na Facebook účtu

Facebook pak umožňuje se z jakékoliv stránky odhlásit, respektive zrušit dané stránce přístup k vašemu účtu na Facebooku. Seznam k takto přihlášeným stránkám najdete na této adrese, kde jednoduše křížkem zrušíte přístup.

Součástí jsou i nevýhody

Tato usnadňující funkcionalita skýtá také také svá úskalí. Jak již bylo řečeno, stránka, na kterou se přihlašujete, si od vás “odebere” různé údaje. Tyto údaje mohou být dále zneužity a proto při každém takovémto přihlášení vás Facebook o tomto problému varuje. Vždy si pořádně rozmyslete, kterým stránkám své osobní informace poskytnete.

Další nevýhodou je nutnost mít účet na Facebooku. Můžeme se setkat s weby, které nenabízejí jinou možnost přihlášení, než prostřednictvím této metody. Pro uživatele bez Facebooku je pak toto konečné a není na dané stránce, aby uživateli diktoval, aby si založil Facebook.

Ideálně máte na výběr z více přihlášení

Na druhou stranu…

Na druhou stranu Facebook přihlášení ušetří člověku spoustu času a strojové práce. Stačí jen kliknout na příslušné přihlašovací tlačítko a následně odsouhlasit varování.

Určitě nespornou výhodou je používání stále jednoho účtu. V případě použití přihlášení prostřednictvím Facebooku si nemusíte pamatovat různá uživatelská jména a hesla.

Existují i alternativy

Tento způsob přihlášení není samozřejmě originální. Máme tady například Twitter a existuje i možnost se přihlašovat pomocí Google účtu, ovšem tyto způsoby nejsou tak rozšířené, jako to od Facebooku.

Dokonce máme k dispozici samostatné projekty, snažící se prosadit stejnou cestu, tedy cestu jednoho univerzálního účtu. Na SWMag.cz jsme vás informovali například o službě MojeID. Ve světovém měřítku funguje například služba OpenID, která by podle mnohých mohla prorazit ve větší míře. Bohužel nyní nemůže konkurovat Facebooku a jeho 900 miliónům uživatelů.

Výhody:

 • Úspora času
 • Používání jednoho účtu

Nevýhody:

 • Možnost ztráty osobních údajů

Sponzorované odkazy:

Článek Usnadnění použití internetu pomocí Facebook přihlášení byl publikován 13. června 2012 v 05.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Adam Beránek. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

 1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
 2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
 3. Nejlepší souborové manažery zdarma
 4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
 5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
 6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
 7. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
 8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
 9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
 10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!