Facebook - díl druhý: Nastavení

Tagy:  facebook, sociální síť

Sponzorované odkazy

Facebook - díl druhý: Nastavení

Vítám vás u druhého dílu seriálu Facebook. V prvním díle jsme si pověděli, co to je, k čemu slouží, jak si vytvořit svůj uživatelský účet, a jak se do něj přihlašet. Dnešní druhý díl se jmenuje nastavení a provedu vás tu základním nastavením aplikace, které bychom měli provést, než se pustíme do jejího používání. Máme toho před sebou moc, takže se radši rychle pustíme do práce.

Spuštění nastavení

Tlačítko nastavení nalezneme v pravém horním rohu vedle svého registrovaného jména. Toto nastevení v sobě skrývá Nastavení účtu, Nastavení soukromí a Nastavení aplikací. My si je projedeme hezky jednu po druhé. Pro zpřístupnění sekce Nastavení musíme být samozřejmě přihlášeni. 

Nastavení účtu

První položka sekce Nastavení je Nastavení účtu.

Zde v první záložce, Nastavení, měníme své přihlašovací údaje a základní informace o sobě, jako je jméno, e-mail, heslo, své soukromí(kterému se budeme věnovat dále), a můžeme zde také odstranit účet funkcí deaktivovat.
Sítě je název druhé záložky. Je to záložka shromažďující lidi se stejným zájmem, školou, pracovištěm apod. S její existencí jsme se setkali už při registraci.
Záložka Upozornění je relativně důležitá, protože nám říká, o jakých událostech či změnách máme být informování na e-mail. Při velkém počtu příchozích zpráv se může rychle zaplňovat naše poštovní schránka, buďme přemýšliví.
Mobilní služby nás snad ani nemusejí zajímat, protože je tato služba dostupná pouze v USA a Kanadě. My se musíme obejít bez oznamování na mobil.

Poslední a zřejmě nedůležitá položka je Jazyk. Pokud jsme se registrovali u české verze, český jazyk by měl být implicitně nastaven a není již třeba zde nic měnit.

Nastavení soukromí

Druhá položka sekce Nastavení je Nastavení soukromí, kde budeme moct určit, ktera naše data a informace budou viditelná ostatním členům Facebboku.

První ze čtyřech oddílů tétto sekce je Profil. U každé zde umístěné položky můžeme vybírat ze dvou možností: zda dotyčné informace uvidí pouze přátelé nebo zda je uvidí i přátelé přátel. Jak vidíte, nikdo cizí nemá možnost, jak spatřit vaše osobní, intimní informace. Po provedení změny stiskneme tlačítko Uložit změny, které se nalézá na konci stránky.
Ve druhém oddíle, oddíle Hledat, si zvolíme možnost, kdo nás může vyhledat pomocí vyhledávací služby. Touto funkcí se můžeme stát naprosto neviditelnými vůči ostatním ne-přátelům. Změnu opět potvrzujeme tlačítkem na konci stránky.
Novinky a zeď je vlastně firewall, který zamezuje příchodu nežádoucích zpráv a dat.
Poslední oddíl Aplikace nám říká, jak nakládat s našimi informacemi. Doporučuji otevřít podzáložku Nastavení, kde si určíme, jaká data se o nás ostatní dozví. Toto nastavení se týká pouze dat obsažených v aplikacích.
V této sekci ještě nalezneme funkci Blokovat osoby, která blokuje nežádoucí uživatele, obtěžující uživate apod.

Nastavení aplikací

Nastavení aplikací je třetí a poslední sekce Nastavení. Vidíme tu přehled všech dostupných aplikací, které Facebook obsahuje, a můžeme zde provést jejich bližší identifikaci.

Položka Události je místo, kam si můžeme zapisovat události (svátky, výlety, schůzky) a narozeniny.

V oddíle Dárky si můžete kupovat virtuální dárky a posílat je svým známým, přátelům využívající tuto službu. V ČR je tato služba zatím těžko dostupná a zřejmě nenajde přílišného uplatnění, protože tyto dárky jsou za skutečné peníze, resp. 100 kreditů za jeden 1 americký dolar (USD).
Skupiny je místo pro vytváření a právu uživatelských skupin.

Poznámky slouží k psaní soukromých, osobních, i veřejných poznámek libovolného druhu.

Sekce Fotky je jedním z velkých činností portálu Facebook. Po přijetí Java souhlasu zde získáme možnost vytváření vlastních fotoalb a ukládání libovolného druhu fotek Přidané příspěvky jsou příspěvky, které jsme obdrželi od svých přátel.

Oddíl Video patří také k velkým funkcím tohoto serveru. Každý uživatel si zde může ukládat svá videa s dílet je s ostatními.

Nastavení je hotovo

Pokud jste došli až sem a řídili jste se částečně mým popisem, ale především svou hlavou, blahopřeji. Nyní by již mělo být provedeno základní důležité nastavení aplikace Facebook. Základní nastavení je implicitně provedeno již při zaregistrování, ale sem tam se najdou i „chluchá“ místa, která mysí uživatel vyplnit, upravit podle svého. Každopádně vězte, že se do Nastavení budete během své práce dívat ještě mnohokrát.

Druhý díl seriálu máme tedy úspěšně za sebou a již nyní se můžeme těšit na třetí díl, který se bude jmenovat Facebook – přátelé. Zde se dozvíme, jak si donastavit své osobní údaje, vyhledat své přátele, přidat si je do aplikace, komunikovat s nimi a další.

Na Facebook se dostanete zde: http://www.facebook.com

Článek Facebook - díl druhý: Nastavení byl publikován 5. února 2009 v 06.00 v rubrice Internet. Autorem článku je . Pro diskusi slouží komentáře (32).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...