Facebook do mobilu

Tagy:  facebook, mobile, chat, mobil, aplikace, camera, messenger, iphone, android, windows phone, fb, facebook v mobilu

Sponzorované odkazy

Facebook do mobilu

Jak se dostat z mobílního zařízení co nejpohodlněji na Facebook? To reší snad každý uživatel Facebooku po koupi nového telefonu ihned při prvním připojení svého mobilního telefonu k internetu.

Mobilní web Facebook

Při zadání facebook.cz do svého mobilního prohlížeče budete automaticky přesměrováni do mobilní verze Facebooku, která má opravdu velkou řadu funkcí (dle typu telefonu), ovšem pro maximalizaci služeb je nutné sáhnout po speciální aplikaci. Velkou výhodou Facebooku v prohlížeči je podpora veškerých mobilních zařízení a to i těch, které mají svou slavnou éru již dlouhé roky za sebou.

iPhone

Aplikaci přímo od samotného Facebooku lze jen doporučit a to z důvodu perfektní odladěnosti pro iOS. Nechybí zde česká lokalizace a samozřejmostí je podpora chatu, manipulace s fotografiemi, určení místa a také rozlišení celého GUI pro retina display. V nové verzi si uživatelé mohou zobrazovat aplikace a hry, které mají v oblibě z počítačů, a na čem si dali vývojáři bezezporu nejvíce záležet je rychlost celé aplikace včetně rychlejšího vyhledávání. Detaily jako možnost se dát offline na chatu či plné zobrazování Timeline profilu i s úvodní fotografií jen potěší.

Facebook aplikace pro iPhoneFacebook aplikace pro iPhone

Android

Pokud navštívíte Google Play, tak máte možnost stažení oficiální Facebook aplikace. Ta je oproti iOS verzi o několik krůčků pozadu, ovšem všechny zásadní prvky obsahuje a liší se jen v detailech. Do nedávna měli uživatelé problém se špatným zobrazováním ikon, na což Google okamžitě reagoval a vše dal do pořádku. To svědčí o tom, že o názory uživatelů se v Googlu opravdu zajímají a jakékoliv nedostatky jsou schopni bleskově napravit.

Prostředí pro Android se velmi podobá prostředí u iPhoneProstředí pro Android se velmi podobá prostředí u iPhone

Windows Phone 7

Zajímavá a také hojně používaná aplikace pro přístup k Facebooku je na zařízeních s Windows Phone 7, kde Vás především zaujme unikátní panoramatické uspořádání nových žádostí, aplikací, zpráv a oznámení v horní části hlavního rozhraní. Bohužel aplikace pro tento systém má pár much, jako například nemožnost tagování přátel v příspěvku, či neúplnou podporu Facebook Timeline. Mezi výhody patří funkce filtrování přátel, která umožňuje uživatelům třídit příspěvky pro různé skupiny lidí.

Windows Phone a jeho panoramatické uspořádáníWindows Phone a jeho panoramatické uspořádání

Služby facebooku, které byste si neměli nechat ujít

Pokud toužíte po aplikaci, která je vytvořená speciálně pro práci se zprávami, tak neváhejte a využijte služeb Facebook Messenger, díky níž můžete rychleji odesílat zprávy, pořádat skupinové konverzace a za podpory Facebook Places (místa), si také můžete zobrazit polohu ostatních přátel. Ovšem v naší rozsáhlejší recenzi tento Messenger nijak nezazářil.

Facebook MessengerFacebook Messenger

Další a to zbrusu novou a také zajímavou aplikací spojující prvky fotoaparátu a Facebooku je Facebook Camera. I zde jde o co nejrychlejší propojení těchto dvou faktorů jako u Facebook Messengeru, ovšem s tím, že v této aplikaci můžete sdílet právě pořízené fotografie a pomocí čtrnácti různých filtrů je upravit. Je to reakce na odkoupení služby Instagram Facebookem a uživatelé Instagramu jistě zaznamenají podobnost těchto dvou aplikací.

Facebook Camera, čerstvý přírustek do Facebook rodinkyFacebook Camera, čerstvý přírustek do Facebook rodinky

Alternativní aplikace

Nesedí-li Vám oficiální Facebook aplikace tak nezoufejte. Řešením jsou aplikace třetích stran, které jsou bezesporu také dost kvalitní a podporují většinu mobilních OS. Jedním z příkladů je eBuddy. Šikovná aplikace, díky níž se můžete propojit nejen s Facebookem, ale také s ICQ, AIM, MSN apod.

Článek Facebook do mobilu byl publikován 29. května 2012 v 05.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Petr Pitucha. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...