Facebook - díl třetí: Přátelé

Tagy:  facebook, sociální síť

Sponzorované odkazy

Facebook - díl třetí: Přátelé

Dnes tu máme další, již třetí, díl seriálu Facebook. V rychlosti si zrekapitulujeme předchozí díly: Facebook je sociální aplikace sloužící k sociální interakci mezi ostatními členy. Veřejně přístupný se stal a v druhé polovině roku 2006 a do dnes má přes 150 milionů aktivních uživatelů z celého světa. Již v prvním díle jsme se naučili, jak si vytvořit uživatelský účet a profil. Druhý díl nám objasnil možnosti nastavení celé aplikace. Následující třetí díl nám poví, jak si doupravit náš uživatelský účet a jak vyhledat své kamarády a komunikovat s nimi.

Úprava vlastního účtu

Pro úpravu, změnu a uložení osobních informací samozřejmě musíme být přihlášeni. Pro příchod na nastavení profilu použijeme buď tlačítko Profil, které je umístěno v horní modré liště, nebo klikneme na odkaz Zobrazit a upravit Váš profil nacházející se přibližně uprostřed hlavní stránky.
Facebook - díl třetí: Přátelé (https://www.swmag.cz) Otevře se nastavení čítající tři záložky, Zeď, Informace a „+“. První záložka Zeď nám zobrazuje informace, které prošli přes „zeď“ a jsou viditelná přátelům a lidem našeho určení. Na otázku Co děláte právě teď? můžeme kliknout myší a vyplnit vlastní text, který ostatní uvidí. Funkcím Sdílet odkaz, Přidat fotky, Přidat video se budeme věnovat příště, ale kdo má trochu zkušenosti, jiste s nimi všemi hravě poradí.
Facebook - díl třetí: Přátelé (https://www.swmag.cz) Záložka Informace pro nás už bude mnohem důležitější, protože zde budeme nastavovat a donastavovat svůj profil. První podsekce jsou tzv. Základní informace, kde uvádíme své datum narození, rodinný stav. Politické názory a další. Uvádění těchto údajů je nepovinné. Pro uložení změn použijeme modré tlačítko Ulož změny.
Facebook - díl třetí: Přátelé (https://www.swmag.cz) Podzáložka Osobní informace nám již dává mnohem více svobody. Máme tu rubriky Aktivity, Zájmy, Oblíbená muzika, Oblíbené filmy a mnoho dalších. U každé rubriky máme bílý čtverec, do kterého můžeme psát žádoucí informace jakýmkoliv způsobem a jakéhokoliv formátu. Opět nepovinné.
Facebook - díl třetí: Přátelé (https://www.swmag.cz) Kontaktní informace, to je název třetí a předposlední podzáložka. Je zde uvedena naše e-mailová adresa a můžeme zde doplnit např. číslo svého AIM komunikátora, mobilní telefon, pevnou linku, či adresu. Vše dobrovolně, kromě registračního e-mailu.
Facebook - díl třetí: Přátelé (https://www.swmag.cz) Vzdělání a zaměstnání, poslední podmožnost záložky Informace. Uvádí se zde informace o absolvované škole, informace o pracovním poměru, zaměstnavateli.
Facebook - díl třetí: Přátelé (https://www.swmag.cz) Záložka „+“ slouží k přidání vlastní záložky např. na video.

Hledáme a přidáváme přátele

Facebook - díl třetí: Přátelé (https://www.swmag.cz) Opět se vrátíme na domovskou stránku(třeba kliknutím na odkaz Domů, který se nachází taktéž v levém horním rohu). Zde otevřeme na text Vyhledejte lidi, které znáte a zde si buď zadáme buď e-mail, ze kterého bychom vytáhli kontakty nebo napíšeme nick (přezdívku) hledaného uživatele do pole Hledat uživatele. Já použil vyhledání přes svůj Gmail a našlo mi to 4 možné uživatele ke přidání. Zatržením pole vedle jeho nálezu a stisknutím pole Přidat jako přátele si ho přidám mezi své přátele.
Facebook - díl třetí: Přátelé (https://www.swmag.cz) Pak už stačí jen počkat, až bude on souhlasit s přidáním mezi naše přátele a je to.

Vítej příteli

Pro komunikaci se svým nově přidaným přítelem použijeme opět položku v levem horním rohu, položku Přátelé. Po stisknutí ne dostaneme na seznam našich přátel a otevřeme si jeho profil stisknutím tlačítka myši na jeho jméně (typicky modře označeno). Na jeho profilu již vidíme jeho portrét, můžeme si přečíst dostupné informace o něm, napsat mu zprávu a odeslat stisknutím příslušného tlačítka.
Facebook - díl třetí: Přátelé (https://www.swmag.cz)

Na Facebook se dostanete zde: http://www.facebook.com

Sponzorované odkazy:

Článek Facebook - díl třetí: Přátelé byl publikován 20. února 2009 v 06.00 v rubrice Internet. Autorem článku je . Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  3. INSPECTO: Propracovaný software nejen pro plánování revizí
  4. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  5. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  6. Katastrální mapy online
  7. MP3s.Nadruhou.net
  8. Autoškola pohodlně s testy od Ministerstva dopravy
  9. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  10. Sledujuserialy.cz- Tuny seriálů na jednom místě!

Tagy

Mobilní telefon antivirus MP3 idos Google Ccleaner Windows Grafika Pravopis cashback

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový systém, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone Xs se Super Retina displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!