Facebook - díl třetí: Přátelé

Tagy:  facebook, sociální síť

Sponzorované odkazy

Facebook - díl třetí: Přátelé

Dnes tu máme další, již třetí, díl seriálu Facebook. V rychlosti si zrekapitulujeme předchozí díly: Facebook je sociální aplikace sloužící k sociální interakci mezi ostatními členy. Veřejně přístupný se stal a v druhé polovině roku 2006 a do dnes má přes 150 milionů aktivních uživatelů z celého světa. Již v prvním díle jsme se naučili, jak si vytvořit uživatelský účet a profil. Druhý díl nám objasnil možnosti nastavení celé aplikace. Následující třetí díl nám poví, jak si doupravit náš uživatelský účet a jak vyhledat své kamarády a komunikovat s nimi.

Úprava vlastního účtu

Pro úpravu, změnu a uložení osobních informací samozřejmě musíme být přihlášeni. Pro příchod na nastavení profilu použijeme buď tlačítko Profil, které je umístěno v horní modré liště, nebo klikneme na odkaz Zobrazit a upravit Váš profil nacházející se přibližně uprostřed hlavní stránky.
Facebook - díl třetí: Přátelé (https://www.swmag.cz) Otevře se nastavení čítající tři záložky, Zeď, Informace a „+“. První záložka Zeď nám zobrazuje informace, které prošli přes „zeď“ a jsou viditelná přátelům a lidem našeho určení. Na otázku Co děláte právě teď? můžeme kliknout myší a vyplnit vlastní text, který ostatní uvidí. Funkcím Sdílet odkaz, Přidat fotky, Přidat video se budeme věnovat příště, ale kdo má trochu zkušenosti, jiste s nimi všemi hravě poradí.
Facebook - díl třetí: Přátelé (https://www.swmag.cz) Záložka Informace pro nás už bude mnohem důležitější, protože zde budeme nastavovat a donastavovat svůj profil. První podsekce jsou tzv. Základní informace, kde uvádíme své datum narození, rodinný stav. Politické názory a další. Uvádění těchto údajů je nepovinné. Pro uložení změn použijeme modré tlačítko Ulož změny.
Facebook - díl třetí: Přátelé (https://www.swmag.cz) Podzáložka Osobní informace nám již dává mnohem více svobody. Máme tu rubriky Aktivity, Zájmy, Oblíbená muzika, Oblíbené filmy a mnoho dalších. U každé rubriky máme bílý čtverec, do kterého můžeme psát žádoucí informace jakýmkoliv způsobem a jakéhokoliv formátu. Opět nepovinné.
Facebook - díl třetí: Přátelé (https://www.swmag.cz) Kontaktní informace, to je název třetí a předposlední podzáložka. Je zde uvedena naše e-mailová adresa a můžeme zde doplnit např. číslo svého AIM komunikátora, mobilní telefon, pevnou linku, či adresu. Vše dobrovolně, kromě registračního e-mailu.
Facebook - díl třetí: Přátelé (https://www.swmag.cz) Vzdělání a zaměstnání, poslední podmožnost záložky Informace. Uvádí se zde informace o absolvované škole, informace o pracovním poměru, zaměstnavateli.
Facebook - díl třetí: Přátelé (https://www.swmag.cz) Záložka „+“ slouží k přidání vlastní záložky např. na video.

Hledáme a přidáváme přátele

Facebook - díl třetí: Přátelé (https://www.swmag.cz) Opět se vrátíme na domovskou stránku(třeba kliknutím na odkaz Domů, který se nachází taktéž v levém horním rohu). Zde otevřeme na text Vyhledejte lidi, které znáte a zde si buď zadáme buď e-mail, ze kterého bychom vytáhli kontakty nebo napíšeme nick (přezdívku) hledaného uživatele do pole Hledat uživatele. Já použil vyhledání přes svůj Gmail a našlo mi to 4 možné uživatele ke přidání. Zatržením pole vedle jeho nálezu a stisknutím pole Přidat jako přátele si ho přidám mezi své přátele.
Facebook - díl třetí: Přátelé (https://www.swmag.cz) Pak už stačí jen počkat, až bude on souhlasit s přidáním mezi naše přátele a je to.

Vítej příteli

Pro komunikaci se svým nově přidaným přítelem použijeme opět položku v levem horním rohu, položku Přátelé. Po stisknutí ne dostaneme na seznam našich přátel a otevřeme si jeho profil stisknutím tlačítka myši na jeho jméně (typicky modře označeno). Na jeho profilu již vidíme jeho portrét, můžeme si přečíst dostupné informace o něm, napsat mu zprávu a odeslat stisknutím příslušného tlačítka.
Facebook - díl třetí: Přátelé (https://www.swmag.cz)

Na Facebook se dostanete zde: http://www.facebook.com

Sponzorované odkazy:

Článek Facebook - díl třetí: Přátelé byl publikován 20. února 2009 v 06.00 v rubrice Internet. Autorem článku je . Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Katastrální mapy online
  3. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  4. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  5. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  6. Smajlíci
  7. Adobe Acrobat reader 8 cz
  8. Wikipedia online encyklopedie
  9. iVysílání – online televizní archiv České televize
  10. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!