Facebook Messenger – opravdu strohý kecálek

Tagy:  chat, Facebook, Facebook Messenger, Facebook chat, Facebook smajlíci, Facebook Windows

Sponzorované odkazy

Facebook Messenger – opravdu strohý kecálek

Oficiální klient z dílen Facebooku unikl na veřejnost už v prosinci minulého roku. Jednalo se ale pouze o vývojovou verzi, která nebyla určena veřejnosti. Oficiálního představení se aplikace dočkala až v březnu tohoto roku. Každý, kdo si od programátorů Facebooku něco sliboval, byl pravděpodobně zklamán. Na jedné straně aplikace plní svůj účel, na druhé straně jí však její strohost škodí.

Nikoho dnes nepřekvapí, že Facebook je považován za největší chatovací službu na světě, mimo jiné. Chat byl do Facebooku implementován v roce 2008, tedy v době bujarého rozkvětu sociální sítě. Mezitím se stal chat natolik populárním, že se nestane přijít do počítačové učebny, aniž by někdo zběsile nekloval do klávesnice.

Okno kontaktů Facebook MessengeruOkno kontaktů Facebook Messengeru

Webové rozhraní pro chat není ale příliš ideální, jakmile zároveň surfujete internetem. Při neustálém přepínání mezi panely prohlížeče se nesčetněkrát stane, že si omylem uzavřete panel s chatem. Jako první zareagovali tvůrci IM klientů, kteří zabudovali podporu Facebook chatu do svých aplikací. Dokonce i Microsoft implementoval Facebook do svého kecállka Windows Live Messenger. Jak už to bývá, oficiální aplikace přichází jako poslední.

Jednoduchý strohý kecálek

Aplikace je pochopitelně ke stažení zdarmaoficiálních stránek. Majitele Windows XP nepotěší, že je podporován jen a pouze operační systém Windows 7. Instalace proběhne okamžitě bez většího zásahu uživatele. Následuje výzva k zadání přihlašovacích údajů. Po přihlášení se načte seznam vašich kontaktů a v záhlaví okna známá stavová lišta. Celé rozhraní je lokalizováno do češtiny.

Přichycené okno kontaktůPřichycené okno kontaktů

Konverzace se otevírají v jednom okně ve více panelech. Na příchozí zprávy jste upozorněni zvukovým signálem, který je možno vypnout. Chcete-li mít své okno kontaktů stále na očích, lze jej přichytit k pravé straně plochy. Využijete tak efektivněji spoustu místa na širokoúhlém monitoru.

--

Používání kecállka je velice jednoduché díky velmi strohému rozhraní. Z prostředí klienta můžete pouze chatovat a přijímat notifikace. Ostatní akce už vyžadují otevření okna prohlížeče. Osobně tento poněkud alibistický krok vývojářů chápu, protože bylo třeba vyvinout super jednoduchou aplikaci co nejvíce blbům vzdornou a zároveň co nejjednodušší, aby opravdu každý dokázal tuto aplikaci používat. Otravné shledávám automatické spouštění aplikace po startu počítače, které nejde nikde v nastavení vypnout. Je třeba sáhnout například do msconfig.exe.

Hodnocení:  40 %

Výhody:

  • česká lokalizace
  • zdarma

Nevýhody:

  • omezené funkce
  • omezené možnosti nastavení
  • pouze na Windows 7

Článek Facebook Messenger – opravdu strohý kecálek byl publikován 17. května 2012 v 05.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Milan Herbig. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...