Facebook Messenger – opravdu strohý kecálek

Tagy:  chat, Facebook, Facebook Messenger, Facebook chat, Facebook smajlíci, Facebook Windows

Sponzorované odkazy

Facebook Messenger – opravdu strohý kecálek

Oficiální klient z dílen Facebooku unikl na veřejnost už v prosinci minulého roku. Jednalo se ale pouze o vývojovou verzi, která nebyla určena veřejnosti. Oficiálního představení se aplikace dočkala až v březnu tohoto roku. Každý, kdo si od programátorů Facebooku něco sliboval, byl pravděpodobně zklamán. Na jedné straně aplikace plní svůj účel, na druhé straně jí však její strohost škodí.

Nikoho dnes nepřekvapí, že Facebook je považován za největší chatovací službu na světě, mimo jiné. Chat byl do Facebooku implementován v roce 2008, tedy v době bujarého rozkvětu sociální sítě. Mezitím se stal chat natolik populárním, že se nestane přijít do počítačové učebny, aniž by někdo zběsile nekloval do klávesnice.

Okno kontaktů Facebook Messengeru

Okno kontaktů Facebook Messengeru

Webové rozhraní pro chat není ale příliš ideální, jakmile zároveň surfujete internetem. Při neustálém přepínání mezi panely prohlížeče se nesčetněkrát stane, že si omylem uzavřete panel s chatem. Jako první zareagovali tvůrci IM klientů, kteří zabudovali podporu Facebook chatu do svých aplikací. Dokonce i Microsoft implementoval Facebook do svého kecállka Windows Live Messenger. Jak už to bývá, oficiální aplikace přichází jako poslední.

Jednoduchý strohý kecálek

Aplikace je pochopitelně ke stažení zdarmaoficiálních stránek. Majitele Windows XP nepotěší, že je podporován jen a pouze operační systém Windows 7. Instalace proběhne okamžitě bez většího zásahu uživatele. Následuje výzva k zadání přihlašovacích údajů. Po přihlášení se načte seznam vašich kontaktů a v záhlaví okna známá stavová lišta. Celé rozhraní je lokalizováno do češtiny.

Přichycené okno kontaktů

Přichycené okno kontaktů

Konverzace se otevírají v jednom okně ve více panelech. Na příchozí zprávy jste upozorněni zvukovým signálem, který je možno vypnout. Chcete-li mít své okno kontaktů stále na očích, lze jej přichytit k pravé straně plochy. Využijete tak efektivněji spoustu místa na širokoúhlém monitoru.

--

Používání kecállka je velice jednoduché díky velmi strohému rozhraní. Z prostředí klienta můžete pouze chatovat a přijímat notifikace. Ostatní akce už vyžadují otevření okna prohlížeče. Osobně tento poněkud alibistický krok vývojářů chápu, protože bylo třeba vyvinout super jednoduchou aplikaci co nejvíce blbům vzdornou a zároveň co nejjednodušší, aby opravdu každý dokázal tuto aplikaci používat. Otravné shledávám automatické spouštění aplikace po startu počítače, které nejde nikde v nastavení vypnout. Je třeba sáhnout například do msconfig.exe.

Hodnocení:  40 %

Výhody:

 • česká lokalizace
 • zdarma

Nevýhody:

 • omezené funkce
 • omezené možnosti nastavení
 • pouze na Windows 7

Sponzorované odkazy:

Článek Facebook Messenger – opravdu strohý kecálek byl publikován 17. května 2012 v 05.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Milan Herbig. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

 1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
 2. Ztrátová a bezeztrátová komprese: Znáte rozdíl?
 3. Už vás nebaví malá klávesnice v Android telefonu? Řekněte: „OK Google“
 4. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
 5. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
 6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
 7. Autoškola pohodlně s testy od Ministerstva dopravy
 8. Rozzlobenimuzi.com
 9. MP3s.Nadruhou.net
 10. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma

Tagy

Mobilní telefon antivirus MP3 idos Google Ccleaner Windows Grafika Pravopis cashback

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový systém, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone Xs se Super Retina displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!