Xfire - komunikátor od hráčů pro hráče

Tagy:  xfire, komunikátor, messenger

Sponzorované odkazy

Xfire - komunikátor od hráčů pro hráče

Vybaví se vám něco při slově Xfire? Že ne? Nevěšte hlavu. Od toho jsme tu my, abychom vás upozorňovali na věci, které by mohly ujít vaší pozornosti a v případě Xfire by to byla opravdu škoda.

Komunikátor pro hráče

Jedná se o freeware komunikátor, primárně určený pro hráče počítačových her. Dokáže plně nahradit jiné instant messengery (ICQ, QIP, Jabber atd.) a navíc nabízí spoustu jiných funkcí. Xfire je nejen komunikátor, byl vytvořen i jako brána do herní komunity. S pomocí pár zkratek můžete típat screenshoty, ukládat je libovolné složky nebo je publikovat na internetu. Xfire dále shromažďuje data o vašem herním čase ve vašem profilu, tzn. že budete přesně vědět, kolik minut (hodin, dnů) jste během spuštěného Xfire nahráli. Někdy se jedná o dost zajímavá čísla, zvlášť když si člověk myslí, že hraje "jen občas“.

Xfire

Xfire

Portál Xfire

Chtěl bych se nejdříve zmínit o samotném portálu. Jedná se o velice zajímavý způsob vlastní podpory programu. Portál Xfire seskupuje hráče, přátele, klany a jiné návštěvníky, ti všichni mají možnost shlédnout velké množství materiálů všeho druhu, podívat se na žebříčky nejhranějších a nejoblíbenějších her, které se s železnou pravidelností mění. Fóra jsou plná příspěvků, vše pěkně žije svým vlastním životem, stačí se jen zapojit do nějaké rozsáhlé diskuse, třeba na téma Battlefield 2. Tvůrci spolupracují s velkými herními firmami, takže nikoho nemůže překvapit rozhovor s někým z týmu Blizzardu, soutěže o zajímavé herní ceny atd.

Xfire portál

Xfire portál

Xfire je napřed

Xfire v registrech automaticky vyhledává nainstalované hry a programy, které poté můžete z jednoho okna pohodlně spustit. Novinkou je vytváření in-game videí (klávesová zkratka Scroll Lock + V), o které se samozřejmě můžete podělit s ostatními zase na oficiálním portálu komunity Xfire. Potěší možnost nastavení framerate, vypnutí nebo zapnutí zvuku, snímání celé obrazovky nebo jen její půlky. Posílejte vesele soubory, stahujte nejnovější demoverze, opravné patche, trailery – to je jen malý výčet toho, co Xfire umí, různými nastaveními a záložkami si však musíte projít sami, protože Xfire je také o nastavování, přizpůsobování, ale nebojte se, nic složitého to není.

Xfire stahování

Integrace do hry

Xfire udává nový standard. Co třeba hlasová komunikace, ptáte se? Samozřejmě, že se nezapomnělo na známý TeamSpeak, ani na Ventrilo nebo GameStreet Talk, chatujte v malých textboxech s kamarády přímo ve hře (tedy v online hrách je to někdy pochopitelně zbytečnost, ale třeba u akčních her tuto možnost určitě oceníte). Tento komunikátor vesele spolupracuje s mnoha herními rozhraními a s dalšími aktualizacemi se jistě dočkáme dalšího rozšiřování.

Xfire screenshoty

Xfire screenshoty

Závěrečné hodnocení

Přikláním se ke kladnému hodnocení, i když je zde pár maličkostí, které by stály za úpravu – například po vypnutí Xfire se vám neuloží ani login a po přihlášení ani vaše nastavení. Na druhou stranu se však jedná o velice komplexní program, se kterým bude radost pracovat, obsahuje velké množství funkcí, na které jste dříve potřebovali více programů najednou. Má také příjemný vzhled, další skiny si můžete stáhnout na adrese uvedené níže.

Xfire ke stažení zde:
Xfire download

Download skinů pro Xfire

Sponzorované odkazy:

Článek Xfire - komunikátor od hráčů pro hráče byl publikován 9. srpna 2008 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Petr Baštan. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  3. Jets’n’Guns 2 - Rozhovor s Pavlem Tovaryšem z Rake in Grass
  4. MP3s.Nadruhou.net
  5. PlayStation Classic je tady. Připomeňte si legendární konzoli.
  6. Nákup na Ebay - Návod krok za krokem
  7. Google opět překvapuje. Společnost si nechala patentovat VR boty
  8. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  9. Spire Ergo - Ergonomická TKL klávesnice
  10. Hledá se láska zn. online

Tagy

Google fotky Windows antivirus SEO MP3 pravopis seznam email email, gmail Windows 10

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Potřebujete spolehlivý ERP/CRM systém, který se přizpůsobí potřebám vaší firmy? Doporučujeme využívat moderní podnikový erp software Altus Vario.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový program, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone X se Super Retina HD displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!