Facebook Timeline - Pokrok doby?

Tagy:  facebook, timeline, www.facebook.com, profil, firma

Sponzorované odkazy

Facebook Timeline - Pokrok doby?

V poslední době velmi diskutované téma kolem Facebooku, je inovace všech profilů, včetně firemních, nazývané Timeline (neoficiálním překladem do češtiny je časová osa). Vyprávějte příběh svého života v novém typu profilu, takto zní uvodní text této novinky. Otázkou zůstává, zda-li nám tuto ideu vývojáři Facebooku naservírovali ve správný čas a ve správném duchu.

Co to vlastně Facebook Timeline je?

Určitě ne každý ví, co všechno tato jedna z nejradikálnějších změn na Facebooku ovlivnila. Pojďme si v tom tedy udělat jasno v krátkých bodech:

 • Jako první si na většině profilů všimnete především velké úvodní fotografie.
 • Pod zmiňovanou úvodní a profilovou fotografií se nacházejí boxy o mně, počet přátel, fotografie a další užitečné informace.
 • Sjedete-li pohledem níž, tak uvidíte nejpodstatnější část a to časovou osu, nebo-li Timeline, která mapuje celý Váš život od narození až do teď ve dvou vertikálních sloupcích.
 • Další změnou a tentokrát už ne tak na první pohled viditelnou je celá řada nových sociálních aplikací.
 • Možnost skrytí, či zvýraznění jednotlivých okamžiků na časové ose.
Velká úvodní fotografie působí velice dobře.

Vaše firma na Facebook Timeline

Žhavou novinkou je Timeline určen také pro firmy, při jehož spuštění tvůrci Facebooku přidali nové možnosti reklamních kampaní. Firemní stránka funguje v naprosto stejném duchu jako profily běžných uživatelů z čehož plyne, že možnost propagace nastává již při správném výběru úvodní fotografie. Samozřejmostí je možnost zvýraznění důležitého obsahu a tím jeho udržení po delší dobu mezi prvními příspěvky. Vy jakožto majitelé stránky vidíte při každém přihlášení na Facebook za svou firmu všechny důležité statistky, které se týkají dosahu apod. pěkně roztříděné nad úvodní fotografií.

Stránka firmy RedBull s historií na pravé straně.

Vytvoření Firemní stránky

Mít v dnešní době firemní stránku na Facebooku je již pomalu nutnost a její vytvoření je poměrně jednoduché. Při výběru kategorie zvolte typ stránky, který chcete vytvořit, vyplňte základní údaje, zvolte vhodnou profilovou fotografii (vhodné je například logo firmy), poté také úvodní fotku a tímto je Vaše stránka plně funkční, ovšem bez jakýchkoliv fanoušků a je jen ve Vašich silách, jak dobře dokážete firmu na Facebooku rozšířit.

Rozcestník pro tvorbu stránky.

Timeline pod drobnohledem

Je to již pár měsíců od doby, kdy si jej mohli vyzkoušet první uživatelé a z důvodu neustálých obměn funkcí a vzhledu Facebooku nastává otázka, zda-li přišel ve správnou dobu. Mnoho uživatelů si po jakékoliv změně stěžovalo a všechny další změny a to i ty k lepšímu je znechucovaly. Velká Timeline akce se tím pádem mohla ještě malinko zdržet, aby všichni právem zklamaní uživatelé vychladli a možná by tak Facebook čelil menší kritice.

Vzhledově vypadá Timeline opravdu dobře, Facebook bezesporu omládl, ovšem znepřehlednění příspěvků na časové ose je kámenem úrazu a pro někoho nepochopitelné seřazení příspěvků do dvou sloupců určitě není tím nejlepším nápadem, co Facebook vymyslel. Naopak velkým potěšením je tlačítko Záznamy o aktivitách pod úvodní foografií, které Vám zobrazí všechny Vaše aktivity za určité období. Lepší dohledatelnost čehokoliv je proto zaručena.

K lepšímu přispěla i podpora různých aplikací jako například hudební Soundcloud, nebo aplikace pro sdílení videí Viddy.

Časová osa v akci.

Jak zrušit profil Timeline?

Všichni, kterým se přece jen Timeline nezamlouvá a chtěli by zpět svůj starý profil mám bohužel špatnou zprávu. Facebook bere přechod na Timeline jako vývoj a bylo by nelogické, aby s postupem času měli uživatelé dva typy profilů.

Sponzorované odkazy:

Článek Facebook Timeline - Pokrok doby? byl publikován 8. června 2012 v 05.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Petr Pitucha. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...

Top 10

 1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
 2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
 3. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
 4. Chcete si změřit rychlost internetu? Poradíme vám, jak na to
 5. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
 6. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
 7. Rozzlobenimuzi.com
 8. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
 9. Internetová stránka Navratdoreality.cz
 10. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!