Recepty.cz - Co dnes uvařit?

Tagy:  recepty, jídlo, jídelníček, kuchyně, vaření, kuchař, hospodyně, potraviny, ingredience, sestavení receptu, recept online, recepty.cz

Sponzorované odkazy

Recepty.cz - Co dnes uvařit?

Co uvařit dnes k obědu? To je otázka, která každodenně trápí lidi celého světa. Odpověď na jejich otázku při tom najdeme na stránce recepty.cz. Právě tady nalezneme inspiraci a zároveň návod, jak ono kouzelné jídlo ukuchtit. Obsaženo je již téměř devatenáct tisíc receptů! Pojďme si nyní tento web rozebrat podrobněji.

Recepty

Na stránce najdeme samozřejmě velkou spoustu různých receptů. Ty jsou roztříděny do kategorií, aby bylo vše pěkně sladěné a po ruce. Najdeme zde například polévky, jídla pro děti, přílohy, dezerty a další. Chybět nebudou ani recepty vařené zdravě i chutně. Sekcí je velké množství a není možné je tedy všechny vypsat. Po rozkliknutí určité sekce se na vás vyvalí obrovské množství názvů jídel, seřazené podle abecedy. Je vidět, že přehlednost je opravdu všudypřítomná. U každého receptu jsou napsány ingredience, které budou potřeba a pod nimi už samotný podrobný recept. Pod ním najdete komentáře a připomínky, které se mohou často hodit. A tak se i vám naskytne příležitost napsat si svoje. Na hlavní stránce je také vyhledávání. Takže v případě, že hledáte něco konkrétního, stačí to zde napsat a informace máte hned jako na dlani.

Hlavní stranaHlavní strana

Menu dne

Řeč je o jedné ze sekcí tedy jídelním menu, nikoli o celém menu na stránce. Pokud se nechcete probírat recepty a hledáte rychlou inspiraci, budete tady jako doma. Každodenní menu se skládá z polévky, hlavního chodu a přílohy. Stačí kliknout na jednotlivé názvy a jste hned přesměrováni na daný recept.

Články a fotogalerie

Součástí webu je také rozsáhlá fotogalerie, kde můžeme najít foto příslušných jídel. Jiné jsou poněkud klasičtějšího charakteru jako třeba fotky z grilovací párty. Aby toho nebylo málo, najít zde můžeme i pár článků na nejrůznější témata. Například autoři psali o domácích švestkách, maďarských vínech nebo mýtech kolem našeho jídelníčku. Občas se objeví i nějaká soutěž s pěknou cenou.

FotogalerieFotogalerie

Komunikace

Komunikace s ostatními kuchaři není prostřednictvím recepty.cz žádný problém. Stačí si zajít na fórum, kde jsou témata zase roztříděna do skupin s různou tématikou. Tady si můžete nechat poradit od zkušenějších nebo naopak poradit začátečníkům. Bohužel to v některých částech fóra prahne prázdnotou. K dispozici je také webový chat, kde se po rychlé registraci s ostatníma radíte a píšete si. Ani to není k zahození. Pokud se chcete podělit o své recepty s ostatními návštěvníky. Stačí na hlavní straně kliknout na tlačítko „přidat recept“ a do jednotlivých kolonek vše vypsat.

Hodnocení

Na závěr tohoto článku je třeba stránku recepty.cz zhodnotit. Mohu upřímně říct, že pokud nevíte co uvařit a stále si s touto otázkou lámete hlavu, budete rozhodně na správném místě. Na konkurenčních stránkách často chybí pořádný řád a jen s obtížemi se tam vyznáte. Toho se tady nemusíte bát. Web má příjemný design a přehlednost je na prvním místě. Škoda jen všudypřítomných reklamních banerů (ty jsou z fotek v článku vytrženy). I přesto mohu jen doporučit.

Stránky Recepty.cz

Moje hodnocení  90 %

Článek Recepty.cz - Co dnes uvařit? byl publikován 21. května 2010 v 00.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...