Steve Jobs a jeno inovativní technologie

Tagy:  Steve Jobs here, Steve Jobs about, about Apple, Apple produkty popis, rozstřídění Apple produktů, o Applu, Steve Jobs a jeho produkty, Steve Jobs a Apple

Sponzorované odkazy

Steve Jobs a jeno inovativní technologie

Úvodem

Jistě jste také zaslechni tragickou zprávu o smrti Stevena Paula Jobse, zakladatele legendární společnosti Apple. Steve byl nejen neobyčejný člověk a především jednou z největších osobností počítačového průmyslu za poslední desítky let. V tomto článku si představíme ty nejznámější produkty, kterými obohatil svět. Ukážeme si, jakým kouzlem dokázal přimět miliony lidí, aby mu dobrovolně a rádi dali své peníze.

Steve JobsSteve Jobs

Trochu historie

Steven Paul Jobs narozen 24. února 1955, neměl ve svých začátcích prakticky žádný majetek. Celé své bohatství si vybudoval sám a to více váženějším a slavnějším se následně stal. Studia vysoké školy zanechal již po prvním semestru. Dále navštěvoval pouze přednášky, které mu přišly něčím zajímavé a perspektivní. Na jídlo si vydělával vracením prázdných láhví a jeho jediné pořádné jídlo v celém týdnu dostával od hnutí jménem Hare Krišna. Spával na zemi u svých kamarádů. Přesto se z mála, jako mnoho slavných lidí dostal až na vrchol. Roku 1976 Steve Jobs, Steve Wozniak a Ronald Gerald Wayne založili v garáži v Kalifornii firmu Apple. Začali ručně vyrábět své první modely připomínající počítače. Později představili druhou verzi svého stolní počítače již pod názvem Apple II. na veletrhu West Coast Computer Faire, kde vzbudili zájem a pozornost veřejnosti. Apple tak začal své produkty prodávat ve velkém a tak začal také vyvíjet novější modely, konkrétně Apple III., který ale bohužel trpěl přehříváním. Velký podíl na tomto problému měl právě Steve Jobs, který nekompromisně odmítal mít ventilátor ve svém modelu. Další model – Apple Lisa také nebyl také příliš úspěšný, ale již následující model jménem Macintosh se stal velkým průlomem v oblasti počítačové technologie. Firma se postupně začala zabývat i dalšími produkty a tak změnila název Apple Computers Inc. na Apple Inc.

Macintosh

Macintosh je název pro všechny osobní počítače, vyrobené společností Apple. V dnešní době jsou dostupné na trhu čtyři modely Mac Pro. Ty jsou ale oproti běžně prodávaným počítačovým sestavám poměrně drahé. V České republice výjde nejlevnější počítač, který obsahuje 4 jádrový procesor, RAM 3Gb, HDD 1TB a grafickou kartu ATI Radeon HD 5770 1GB GDDR5 na 60 000,–Kč. Majitelé těchto osobních počítačů ovšem na své modely nedají dopustit a velmi si je chválí. Otázkou zůstává, zda uživatelé platí za kvalitu, výkon a design nebo spíše za slavné jméno značky.

Mac ProMac Pro

Macbook

Macbook je název pro přenosné počítače neboli notebooky. V současné nabídce najdeme pouze tři modely. Liší se velikostí monitoru a svým hardwarem. Cena se zdá být opět vyšší než u podobných sestav jiných značek. Macbook na druhou stranu slibuje až 7hodinovou výdrž, ultrarychlá vstupní a výstupní technologie a mnoho dalších lákavých technologií.

Macbook ProMacbook Pro

iPhone

Iphone je zkrátka mobilní telefon spojující funkce telefonu, fotoaparátu, přehrávače, internetového prohlížeče a mnoho dalšího. Přestože se začal prodávat teprve v roce 2007, rychle získal celosvětovou popularitu a stal se v krátké době jedním z nejznámějších mobilních telefonů na světě. Roku 2008 se objevil nástupce iPhonu jménem iPhone 3G. Ten lákal delší výdrží baterie, podporou GPS, UMTS sítě a dalšími změnami. Prodej tohoto modelu se rychle rozšířil do celého světa a zájem byl obrovský. Následoval model s označením iPhone 3GS, vydaný již roku 2009.Tento model obsahoval řadu změn, rychlejší procesor, 2× větší paměť RAM, kvalitnější fotografický čip a kvalitnější grafický procesor. Tento nejnovější model slavil ještě větší úspěchy v prodeji, než předchozí varianta. A nyní je k dispozici nejnovější model iPhone 4GS, podle Applu nejúžasnější iPhone vůbec. iPhone se stal rychle do popředí vědomí veřejnost a je dnes takovým leaderem v oblasti designu a kvality. Jeho přednosti se nejvíce oceňují ve Spojených státech amerických.

iPhoneiPhone

iPod

iPod je název multimediální přehrávač společnosti Apple. Na trhu se ojevuje několik druhů, líšící se především ve své velikosti. iPod classic – je základní model řady. Jeho hlavní předností je výdrž baterie a kapacita až 160Gb. iPod Touch – svým designem a velikostí připomíná spíše iPhone, přesto je to především přehrávač, na kterém si ale můžete zahrát také hry nebo nahrávat video v HD rozlišení. iPod touch – velmi malý všestraný přehrávač má přes celou svou plochu dotykový displej. Na displeji lze zapnout také třeba ciferník hodin a iPod touch tak můžete používat jako hodinky. iPod shuffle – především vyniká svými kompaktními rozměry a jednoduchostí. Nemá žádný displej, pouze základní ovládání. Svou kontrukcí se skvěle hodí k poslechu hudby při sportu. iPod využívá k synchronizaci aplikaci iTunes namísto klasického kopírování souborů MP3. Díky této aplikaci můžete ovládat kompletní správu iPodu a od roku 2003 také nakupovat hudbu či filmy. Nakupovat lze jednotlivé písničky a samozřejmě také celá alba. V České republice začal být iTunes dostupný teprve od září 2011.

Ipod nanoIpod nano

iPad

Jeden z nejaktuálnějších produktů společností Apple je od roku 2010 právě iPad. iPad by se dal charakterizoval jako multimediální počítač – tablet. Používá se především k prohlížení internetu, přehrávání multimédií a hraní videoher. Pracuje také s aplikacemi pro vytváření tabulek, textových souborů atd. iPadu se prodalo až dvakrát více, než bylo zpočátku očekáváno. Jen za rok 2010 to bylo na 14,8 milionů kusů. Nedávno se objevil na trhu iPad 2, který je podle společnosti Apple dvakrát rychlejší, umožňuje HD hovory, je hezčí, tenčí a má větší výdrž akumulátoru.

iPadiPad

Všechno jednou končí

Steve Jobs byl vždy ikonou moderních technologií a vydařeného designu. Bohužel měl už delší dobu zdravotní problémy, kvůli kterým několikrát chyběl ve vedení společnosti Apple. Vždy se ale vrátil zpět. 25.srpna 2011 však definitivně rezignoval na post šéfa společnosti Apple a nahradil jej Tim Cook. Steve Jobs zemřel 5. Října 2011 na rakovinu slinivky. V 56 letech na světě zanechal svou ženu a čtyři děti. Jeho slavné produkty budou ale svět obohacovat ještě velmi dlouhou dobu a za to mu patří naše velké díky.

Logo znázorňující Steve Jobse a logo AppluLogo znázorňující Steve Jobse a logo Applu

Článek Steve Jobs a jeno inovativní technologie byl publikován 11. listopadu 2011 v 00.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (3).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...