Diskuse ke článku Česko vs. zahraničí: Ostrý souboj freemailů

K čemu má mail účet sloužit?

Napsal/a: Karel

Přidáno: 23.10.2010 00.44

Odpovědět

Zjevně i u freemailu jde o to, k čemu ho kdo chce používat. A teprve podle způsobu své práce s maily si může člověk vybrat pro něj nejlepší službu. Přes popsaná omezení volny.cz ho už řadu let používám pro firemní korespondenci. Cením si především naprostou spolehlivost a jednoduchost služby. Vše funguje tak jak potřebuji, bez překvapení nebo nenadálých problémů či výpadků, ke spuštění stačí libovolný prohlížeč včetně miniopery na „hloupém“ mobilu. Vše co potřebuju precizně funguje a pro mou práci mi žádné pokročilé funkce či služby jednoduše nechybí. I antispamový filtr mi připadá zcela v pořádku – spamů mi chodí dost a všechny končí v koši, je výjimka, že 1–2× měsíčně mi přijde něco do doručených. Takže tomu, kdo chce prostě spolehlivý mail, tak jako já, můžu volny.cz rozhodně doporučit.

RE: K čemu má mail účet sloužit?

Ondřej Dostál

Odpovědět

Dobrý den, samozřejmě je výběr e-mail účtu velmi individuální věc. Je jasné, uživatel používající e-mail jen k pracovním záležitostem, popřípadě jen k posílání e-mailů,si vystačí s jakýmkoliv poskytovatelem freemailu v tomto testu. Na druhou stranu jsou určité funkce, které ocení i výše zmíněný uživatel. Příkladem může být třeba přetahování myší mezi složkami a podobné funkce. Nejsou potřeba, ale jakmile je člověk ozkouší, pocítí určité zpříjemnění práce. Funkce navíc jako třeba úložiště dokumentů, fotografií a tak podobně jsou opravdu jen funkcemi navíc, které někdo využije a někdo ne. Důležitým aspektem velkého množství spamů je, kde všude je e-mail vystaven (běžně různé registraci, profily a tak). Čím méně je na internetu vidět dotyčný e-mail, tím zpravidla chodí méně spamu. V opačném případě pak přichází na řadu antispamový filtr.

RE: RE: K čemu má mail účet sloužit?

Karel

Odpovědět

Celkem s vámi ve všem souhlasím. Právě přetahování příloh myší bych i já ocenil, je to daleko příjemnější, než klasický dialog pro výběr souboru. Větší úložiště dokumentů by jistě taky někomu u volny.cz chybělo. Jen jsem chtěl říct, že jsou detaily, které to mě osobně kompenzují: za uplynulých hodně let neměl volný ani jeden výpadek služby, nestalo se mi, že bych se k mailu nedostal kvůli alternativnímu prohlížeči (třeba seznam čas od času přestane fungovat v opeře). A důvěrně známé neměnné rozhraní je možná pro někoho dokladem, že volný neinovuje, pro mě osobně je ale prostě zdrojem uživatelské pohody. I se spamem máte obecně pravdu, přesto možná v tomto jediném detailu volnému trochu křivdíte. Mám pracovní mail už hodně let stejný a tak mám za týden běžně kolem 100 spamů, skoro vždy ale končí kde mají – v koši.

RE: RE: RE: K čemu má mail účet sloužit?

Ondřej Dostál

Odpovědět

Antispamové filtry jsem zkoušel prostřednictvím testu, který poskytuje server www.spamy.cz. Filtr pochytil myslím 1 spam z 10, avšak neměl tendenci se učit, a tak při opětovné zkoušce stejnými spamy dopadl test velmi podobně, ne-li stejně. Je však velmi možné, že to bylo to malé procento spamů, které antispamový filtr Volny.cz nezachytí a jiné spamy, které nejsou generované testovacím robotem, zachytí bez problémů.

RE: RE: RE: RE: K čemu má mail účet sloužit?

Karel

Odpovědět

No jeden spam z deseti, tak zlé to opravdu není. Jinak díky za upřesnění.

Diskuze k článku

Aktivní odkazy nejsou v komentářích povoleny