Diskuse ke článku Česko vs. zahraničí: Ostrý souboj freemailů

K čemu má mail účet sloužit?

Napsal/a: Karel

Přidáno: 23.10.2010 00.44

Odpovědět

Zjevně i u freemailu jde o to, k čemu ho kdo chce používat. A teprve podle způsobu své práce s maily si může člověk vybrat pro něj nejlepší službu. Přes popsaná omezení volny.cz ho už řadu let používám pro firemní korespondenci. Cením si především naprostou spolehlivost a jednoduchost služby. Vše funguje tak jak potřebuji, bez překvapení nebo nenadálých problémů či výpadků, ke spuštění stačí libovolný prohlížeč včetně miniopery na „hloupém“ mobilu. Vše co potřebuju precizně funguje a pro mou práci mi žádné pokročilé funkce či služby jednoduše nechybí. I antispamový filtr mi připadá zcela v pořádku – spamů mi chodí dost a všechny končí v koši, je výjimka, že 1–2× měsíčně mi přijde něco do doručených. Takže tomu, kdo chce prostě spolehlivý mail, tak jako já, můžu volny.cz rozhodně doporučit.

RE: K čemu má mail účet sloužit?

Ondřej Dostál

Odpovědět

Dobrý den, samozřejmě je výběr e-mail účtu velmi individuální věc. Je jasné, uživatel používající e-mail jen k pracovním záležitostem, popřípadě jen k posílání e-mailů,si vystačí s jakýmkoliv poskytovatelem freemailu v tomto testu. Na druhou stranu jsou určité funkce, které ocení i výše zmíněný uživatel. Příkladem může být třeba přetahování myší mezi složkami a podobné funkce. Nejsou potřeba, ale jakmile je člověk ozkouší, pocítí určité zpříjemnění práce. Funkce navíc jako třeba úložiště dokumentů, fotografií a tak podobně jsou opravdu jen funkcemi navíc, které někdo využije a někdo ne. Důležitým aspektem velkého množství spamů je, kde všude je e-mail vystaven (běžně různé registraci, profily a tak). Čím méně je na internetu vidět dotyčný e-mail, tím zpravidla chodí méně spamu. V opačném případě pak přichází na řadu antispamový filtr.

RE: RE: K čemu má mail účet sloužit?

Karel

Odpovědět

Celkem s vámi ve všem souhlasím. Právě přetahování příloh myší bych i já ocenil, je to daleko příjemnější, než klasický dialog pro výběr souboru. Větší úložiště dokumentů by jistě taky někomu u volny.cz chybělo. Jen jsem chtěl říct, že jsou detaily, které to mě osobně kompenzují: za uplynulých hodně let neměl volný ani jeden výpadek služby, nestalo se mi, že bych se k mailu nedostal kvůli alternativnímu prohlížeči (třeba seznam čas od času přestane fungovat v opeře). A důvěrně známé neměnné rozhraní je možná pro někoho dokladem, že volný neinovuje, pro mě osobně je ale prostě zdrojem uživatelské pohody. I se spamem máte obecně pravdu, přesto možná v tomto jediném detailu volnému trochu křivdíte. Mám pracovní mail už hodně let stejný a tak mám za týden běžně kolem 100 spamů, skoro vždy ale končí kde mají – v koši.

RE: RE: RE: K čemu má mail účet sloužit?

Ondřej Dostál

Odpovědět

Antispamové filtry jsem zkoušel prostřednictvím testu, který poskytuje server www.spamy.cz. Filtr pochytil myslím 1 spam z 10, avšak neměl tendenci se učit, a tak při opětovné zkoušce stejnými spamy dopadl test velmi podobně, ne-li stejně. Je však velmi možné, že to bylo to malé procento spamů, které antispamový filtr Volny.cz nezachytí a jiné spamy, které nejsou generované testovacím robotem, zachytí bez problémů.

RE: RE: RE: RE: K čemu má mail účet sloužit?

Karel

Odpovědět

No jeden spam z deseti, tak zlé to opravdu není. Jinak díky za upřesnění.

Diskuze k článku

Aktivní odkazy nejsou v komentářích povoleny

Top 10

  1. Přání k Velikonocům – Jaké letos poslat velikonoční přání?
  2. Velikonoční přání aneb Posíláme pohledy na poslední chvíli
  3. Výroba velikonočního přání v elektronické podobě
  4. TOP 4 PC hry pro rok 2019 + návod, jak získat slevu
  5. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  6. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  7. Velikonoční přání ke stažení
  8. MP3s.Nadruhou.net
  9. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  10. Sledujuserialy.cz- Tuny seriálů na jednom místě!

Tagy

Google fotky Windows antivirus SEO MP3 pravopis seznam email email, gmail Windows 10

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový systém, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone Xs se Super Retina displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!