Diskuse ke článku Nákupy ze zahraničí již nejsou tak výhodné

Dotaz

Napsal/a: Martin

Přidáno: 28.07.2011 17.43

Odpovědět

A jak je to v případě že mi kámoš co je v americe koupí třeba notebook a pak ho přebalí a pošle normálně na moji adresu (ne na dobírku)? Tam se platí taky nějaké clo, když je hodnota balíku třeba kolem 1000 ale všechno je už v podstatě zaplacené?

RE: Dotaz

Ondřej Dostál

Odpovědět

V tomto případě neplatíte žádné clo ani DPH, ale jen poštovné (odvíjí se od hmotnosti posílaného balíku), eventuálně pojištění, které samozřejmě není povinné.

RE: RE: Dotaz

Martin

Odpovědět

Takže jestli jsem to správně pochopil tak dph a clo se platí pouze v případě nákupu, kdežto když mi onen předmět pošle někdo známý, tak je úplně jedno jestli je v balíku předmět za 10kč nebo 50000kč? a vše funguje jako kdybych posílal balík z Brna do Prahy akorát že budu čekat déle a poštovné a pojištění si dám jaké chci. V tomto případě tedy nezáleží na hodnotě balíku třeba podle částky na jakou je pojištěn? Na nějakých stránkách jsem se dočetl toto:

Neobchodní povaha zásilky: zboží určené výhradně k soukromému nebo osobnímu použití příjemce nebo jeho rodinných příslušníků, nezahrnuje se poštovné do celní hodnoty zboží. Toto ustanovení se týká výhradně zásilek podaných k poštovní přepravě, netýká se zásilek zasílaných prostřednictvím kurýrních služeb.

Ta věta: nezahrnuje se poštovné do celní hodnoty zboží. tedy znamená že i pojištění v hodnotě třeba 30000kč se nepočítá jako hodnota oné zásilky a já jako koncový zákazník jsem tedy osvobozen od cla i dph?

Prosím o vyjasnění.

RE: RE: RE: Dotaz

Ondřej Dostál

Odpovědět

Pro úplné vyjasnění Vás odkážu na oficiální web České pošty s návodem, možnými komplikacemi a také podmínkami. Zde je odkaz http://www.ceskaposta.cz/…nici--id357/ . Možná ještě zajímavějším a hlavně výstižnějším článkem je oficiální vyjádření Celní správy ČR. To si můžete přečíst zde: http://www.celnisprava.cz/…default.aspx . Celní správa ČR také vytvořila přehledné schéma osvobození od cla a DPH, které naleznete zde: http://www.celnisprava.cz/…vobozeni.pdf . Z výše uvedených odkazů lze vyčíst, že v obou případech (jak z e-shopu, tak od známého) platíte podle ceny obsahu balíku jak DPH tak i clo. To znamená, že jakmile posílá Váš kamarád z USA nějaký balík, platí podobná pravidla jako při odeslání z e-shopu.

RE: RE: RE: Dotaz

Ondřej Dostál

Odpovědět

Takže je tedy důležitá i cena obsahu balíčku. Omlouvám se tedy za ne zcela jasný příspěvek z 28.07.2011 – 17.52.

Musim se smat

Napsal/a: vera

Přidáno: 05.02.2012 23.16

Odpovědět

Vazeni,loni , to jest 20.11.2011jsem poslala balik me sestre k vanocim jako darek. Ma sestra cekala az do 25.1.2012 a az po me velmi ostre urgenci ,i presto-ze ona vyplnila jakousi plnou moc ,aby to Ceska Posta vse vyridila misto ni , tak az po me ugenci teprve se vse pohlo a ten balik ji polali.Musela zaplatit 400korun clo.to by ani tak nevadilo az na to,ze volala k nim do skladu na telefon ktery maji na svych oficialnich strankach webovych a nikdy se nedovolala!!!!!Do­konce volala na ministerstvo tez nic.Dovolat jsem se nemohla ani ja z U.S.A. takze to co vy tady pisete tak je jedna obrovska lez.vera

Diskuze k článku

Aktivní odkazy nejsou v komentářích povoleny