Diskuse ke článku Nákupy ze zahraničí již nejsou tak výhodné

Dotaz

Napsal/a: Martin

Přidáno: 28.07.2011 17.43

Odpovědět

A jak je to v případě že mi kámoš co je v americe koupí třeba notebook a pak ho přebalí a pošle normálně na moji adresu (ne na dobírku)? Tam se platí taky nějaké clo, když je hodnota balíku třeba kolem 1000 ale všechno je už v podstatě zaplacené?

RE: Dotaz

Ondřej Dostál

Odpovědět

V tomto případě neplatíte žádné clo ani DPH, ale jen poštovné (odvíjí se od hmotnosti posílaného balíku), eventuálně pojištění, které samozřejmě není povinné.

RE: RE: Dotaz

Martin

Odpovědět

Takže jestli jsem to správně pochopil tak dph a clo se platí pouze v případě nákupu, kdežto když mi onen předmět pošle někdo známý, tak je úplně jedno jestli je v balíku předmět za 10kč nebo 50000kč? a vše funguje jako kdybych posílal balík z Brna do Prahy akorát že budu čekat déle a poštovné a pojištění si dám jaké chci. V tomto případě tedy nezáleží na hodnotě balíku třeba podle částky na jakou je pojištěn? Na nějakých stránkách jsem se dočetl toto:

Neobchodní povaha zásilky: zboží určené výhradně k soukromému nebo osobnímu použití příjemce nebo jeho rodinných příslušníků, nezahrnuje se poštovné do celní hodnoty zboží. Toto ustanovení se týká výhradně zásilek podaných k poštovní přepravě, netýká se zásilek zasílaných prostřednictvím kurýrních služeb.

Ta věta: nezahrnuje se poštovné do celní hodnoty zboží. tedy znamená že i pojištění v hodnotě třeba 30000kč se nepočítá jako hodnota oné zásilky a já jako koncový zákazník jsem tedy osvobozen od cla i dph?

Prosím o vyjasnění.

RE: RE: RE: Dotaz

Ondřej Dostál

Odpovědět

Pro úplné vyjasnění Vás odkážu na oficiální web České pošty s návodem, možnými komplikacemi a také podmínkami. Zde je odkaz http://www.ceskaposta.cz/…nici--id357/ . Možná ještě zajímavějším a hlavně výstižnějším článkem je oficiální vyjádření Celní správy ČR. To si můžete přečíst zde: http://www.celnisprava.cz/…default.aspx . Celní správa ČR také vytvořila přehledné schéma osvobození od cla a DPH, které naleznete zde: http://www.celnisprava.cz/…vobozeni.pdf . Z výše uvedených odkazů lze vyčíst, že v obou případech (jak z e-shopu, tak od známého) platíte podle ceny obsahu balíku jak DPH tak i clo. To znamená, že jakmile posílá Váš kamarád z USA nějaký balík, platí podobná pravidla jako při odeslání z e-shopu.

RE: RE: RE: Dotaz

Ondřej Dostál

Odpovědět

Takže je tedy důležitá i cena obsahu balíčku. Omlouvám se tedy za ne zcela jasný příspěvek z 28.07.2011 – 17.52.

Musim se smat

Napsal/a: vera

Přidáno: 05.02.2012 23.16

Odpovědět

Vazeni,loni , to jest 20.11.2011jsem poslala balik me sestre k vanocim jako darek. Ma sestra cekala az do 25.1.2012 a az po me velmi ostre urgenci ,i presto-ze ona vyplnila jakousi plnou moc ,aby to Ceska Posta vse vyridila misto ni , tak az po me ugenci teprve se vse pohlo a ten balik ji polali.Musela zaplatit 400korun clo.to by ani tak nevadilo az na to,ze volala k nim do skladu na telefon ktery maji na svych oficialnich strankach webovych a nikdy se nedovolala!!!!!Do­konce volala na ministerstvo tez nic.Dovolat jsem se nemohla ani ja z U.S.A. takze to co vy tady pisete tak je jedna obrovska lez.vera

Diskuze k článku

Aktivní odkazy nejsou v komentářích povoleny

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Odesíláme SMS z internetu
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Náhradní pásky pro chytré hodinky
  5. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  6. Rozzlobenimuzi.com
  7. Moderní domácnost je SMART
  8. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  9. Domácí skupina - Sdílení dat mezi počítači nejenom po WiFi routeru
  10. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!