Stahujte z internetu rychle, efektivně a pohodlně

Tagy:  FreeRapid Downloader, JDownloader, MiPony, RapGet, Uložto.cz, RapidShare.com, MegaUpload, stahování, Ulozto, Uloz.to,

Sponzorované odkazy

Stahujte z internetu rychle, efektivně a pohodlně

Uložto.cz, Rapidshare.com, Megaupload.com a další – prostě služby poskytující obrovské množství on-line prostoru a dat. Chcete-li z nich stahovat zdarma, potřebujete mnoho zbytečného času a ani s prémiovým účtem to není žádná sláva. Chybí kapka komfortu.

V dnešním článku si tedy představíme čtveřici zdarma poskytovaných aplikací, které zařídí pohodlnější a efektivnější stahování dat z internetu.

Nechceme být „klikacími opičkami“

Stahovací služby jsou velmi oblíbenou bránou ke sdílení dat prostřednictvím internetu. Ve valné většině nabízejí jak režim bezplatného stahování, tak i placené prémiové účty. V případě, že využijete služeb bezplatného stahování, je s tím spojeno nesčetné množství různých omezení. Před samotným započetím stahování musíte často čekat, opisovat různé kódy a podobné zdržující činnosti. Často vás to pak v závěru stejně donutí připlatit si za prémiové stahování.

My si však ukážeme aplikace, které vám tento čas při nejmenším zkrátí, jindy vyeliminují úplně. U každé aplikace se zmíním o nejdůležitějších funkcích, uživatelském rozhraní a nebude chybět ani odkaz ke stažení + obrázek základního uživatelského rozhraní.

FreeRapid Downloader

Prvním zástupcem našeho dnešního výběru je open source multiplatformní projekt FreeRapid Downloader. Jeho výhodou je absence instalace, a tak není problém jej přenášet například na flashdisku. K jeho chodu je ale potřebná přítomnost prostředí Java.

FreeRapid Downloader disponuje přehledným uživatelským rozhraním, které je navíc v češtině. Oceňuji funkci čtení schránky, která po načtení odkazu do dočasné schránky zareaguje a nabídne vám možnost stáhnout dotyčný soubor. Problému nečiní ani omezení rychlosti stahování či třeba automatické vypnutí počítače po dokončení stahování. Stahovat můžete z celé řady serverů, mezi kterými nechybí například české Uložto.cz, Rapidshare.com, Megaupload.com, Youtube.com a mnoho dalších. Z prvního jmenovaného serveru dokonce můžete stahovat více souborů najednou. Třešničkou na dortu jsou pravidelné aplikace všech plug-inů i aplikace samotné.

FreeRapid DownloaderFreeRapid Downloader

JDownloader

Druhým stahovacím managerem v našem výběru je multiplatformní JDownloader poskytovaný také pod licencí open source. Uživatelské rozhraní je relativně přehledné, nicméně zamrzí absence češtiny. Mezi jeho funkcemi nechybí čtení schránky, stahování MP3 formátu z YouTube.com, integrace do webového prohlížeče Firefox, hromadné stahování z Uložto.cz, rozbalování stažených archivů, běh aplikace tiše na pozadí a mnoho dalších. V případě Uložto.cz se připravte na opisování kontrolních kódů. JDownloader si s nimi totiž neumí poradit. Musíte je tedy stále opisovat. Jestliže se vám nelíbí základní skin, můžete jej bez problémů v položce nastavení změnit.

Při testování jsem však narazil na jeden problém. Pokud vám aplikace bude hlásit neexistující cílový adresář, nastavte místo něj jakoukoli jinou existující složku ve vašem počítači.

JDownloaderJDownloader

MiPony

V pořadí třetí aplikací je freewarový stahovací manažer MiPony, který zastává také funkci jednoduchého prohlížeče. Podporuje jak stahování přes bezplatné účty, tak i přes ty prémiové. Vedle toho umí slučovat soubory, sledovat schránku a také umožňuje zobrazení podrobných grafických statistik. Bohužel neumí pracovat s českým serverem Uložto.cz.

Uživatelské rozhraní není tak povedené jako v případě předchozích dvou aplikací, na druhou stranu je v češtině. Odkazy souborů můžete vyhledat buď prostřednictvím vašeho prohlížeče a nebo přímo prohlížečem v MiPony.

MiPonyMiPony

RapGet

Aplikace RapGet je nejjednodušším stahovacím managerem z našeho výběru. Podporuje jen hrstku serverů, mezi nimiž bohužel chybí české a slovenské servery. Nečiní mu problém práce s prémium účty nebo integrace do prohlížečů.

RapGet je šířený pod licencí freeware a běží pouze na platformě Windows. Chybí také podpora plug-inů, což zabíjí možnost jakéhokoliv rozšiřování a rychlé aktualizace. Bohužel je oproti předchozím aplikacím příliš jednoduchý, jak v případě uživatelského rozhraní, tak i v případě funkčního vybavení. Jeho nevýhodou je také nutnost vlastnit prémium účet na serveru RapidShare. Je zřejmé, že RapGet již svoji práci udělal a je na ústupu stejně jako služba, kvůli které vznikl.

RapGetRapGet

Závěrem

I když má švédský RapidShare.com svůj zenit již za sebou, existuje velké množství podobných služeb poskytujících on-line úložný prostor, dokonce často za mnohem lepších podmínek.

Z tohoto výběru vám mohu doporučit především první dvě zmíněné aplikace, tedy FreeRapid Downloader a JDownloader. Umí totiž největší škálu serverů a jejich funkčnost je na vysoké úrovni.

Článek Stahujte z internetu rychle, efektivně a pohodlně byl publikován 24. listopadu 2011 v 00.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...