Poslouchejte hudbu zdarma s Grooveshark

Tagy:  grooveshark, groove shark, groveshark, grooveshark.com, streamování hudby, music stream, grooveshark recenze, grooveshark článek, grooveshark recenze, grooveshark zkušenosti, online hudba, hudba zdarma

Sponzorované odkazy

Poslouchejte hudbu zdarma s Grooveshark

Jestliže jste už došli k názoru, že dnešní rádia se nedají poslouchat, a vaše hudební kolekce zabírá na poličce (popř. na pevném disku) jen zanedbatelné místo, vyzkoušejte službu Grooveshark. Ta slouží pro bezplatných online poslech hudby. Jediné, co k poslechu hudby potřebujete, je připojení k internetu.

Grooveshark je veřejná služba pro online streamování hudby. Funguje na stejném principu, jako fenomén Youtube. Veškerá dostupná média jsou poskytnuta uživateli, tj. každý uživatel má možnost si nahrát svou vlastní hudební sbírku online. Veškerá nahraná média budou posléze volně přístupná veřejnosti, anonymně.

Rozhodně ho však nelze považovat za nějakého nováčka, Grooveshark je tu s námi už několik let a za tu dobu se podařilo v databázi nashromáždit kvanta hudby nejrůznějších žánrů. Samozřejmě nečekejte zázraky v podobě celých diskografií „underground“ kapel či některých skladatelů (zvláště pak českých).

Když víte, co hledat

Jedním ze způsobů je sestavení svého playlistu. Stačí do vyhledávání zadat název vaší oblíbené kapely. Z výsledků hledání si vyberete opravdu to, co potřebujete. Buďto jednotlivé skladby, celá alba, ba již namixované playlisty ostatních uživatelů. Své playlisty pak dále můžete sdílet s ostatními uživateli na sociálních sítí, apod. Veškerou práci vám usnadní částečný český překlad.

Rozhraní GroovesharkuRozhraní Groovesharku

Když už dojdou nápady

Stane se, že neustálým omýváním aktuálních top songů vás opustí veškerá fantazie a elán. Zkrátka se vám nechce sedět hodiny u počítače a náhodně prohledávat databázi. Když přijdete domů utahaní z práce (školy), chcete se potěšit příjemnou hudbou. Potom je vhodné sáhnout po stanicích (rádiích). Ty vybírají náhodně hudbu podle žánru, který si zvolíte. Skladby, které se vám zalíbí, můžete kliknutím zařadit do své sbírky.

Stanice různých žánrůStanice různých žánrů

Tím bych nechtěl řadit stanice až někam do pozadí. Například já je osobně preferuji, poněvadž v leckterých žánrech absolutně nemám hudební přehled, a tak si mohu vychutnat hudbu všeho druhu. Tato funkce je pro mne stěžejní.

Závěrem

I když Grooveshark není, co se týče autorských zákonů a praktik tak úplně „košer“, nás uživatele to svým způsobem nemusí zajímat. Můžeme být rádi, že tu máme tak obrovskou službu, díky níž si můžeme rozšířit své hudební obzory. Je už na každém z vás, zda interpreta podpoříte zakoupením jeho alba.

„Tak či onak, nazujte papuče, nasaďte sluchátka a vychutnejte si hudbu…„

Výhody:

  • bezplatné užívání
  • jednoduché rozhraní
  • rozmanité hudební žánry
  • rozsáhlá sbírka

Nevýhody:

  • ve špičce dochází k přetížení serverů
  • psáno ve flashi (HW náročné)

Článek Poslouchejte hudbu zdarma s Grooveshark byl publikován 22. listopadu 2011 v 00.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Milan Herbig. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...