Vlastní počítadlo návštěv na web - výběr je skutečně bohatý

Tagy:  jak vybrat počítadlo na web, počítadlo přístupů, google analytics

Sponzorované odkazy

Vlastní počítadlo návštěv na web - výběr je skutečně bohatý

Pokud chcete vědět, jak si stojí vaše webová stránka na internetu či chcete statistiku návštěvnosti, počítadlo je ta pravá volba. Počítadlo si můžete vytvořit i sami tak, aby pracovalo s databází serveru. To se ale spíše provádí na dynamických serverech. Další možností je zapnout tzv. logování, díky kterému si vaše stránka sama zapisuje, které informace si uživatel vyžádal. Tyto dvě metody jsou ale složitější než možnost třetí – ke sledování vlastní stránky použít cizí server. A tak u většiny uživatelů vyhrává právě tato poslední možnost.

Instalace jednoduše

Teď si popišme, jak počítadlo vlastně dostat na své webové stránky. Postup je téměř vždy stejný a skládá se z těchto kroků:

  1. Vybrat si počítadlo, jít na stránku serveru a tam se následně zaregistrovat.
  2. Vybrat si funkce a vzhled počítadla. Server vám obratem vrátí HTML kód, který zkopírujete do kódu své webové stránky.
  3. kontrola funkčnosti, na vaší webové stránce se nyní objevilo počítadlo, které počítá přístupy uživatelů.

Výběr je široký

Na internetu je na výběr z opravdu široké nabídky nejrůznějších počítadel. Liší se jejich vzhled, funkce i spolehlivost. Představme si v krátkosti ty nejznámější z nich.

Blueboard

Hned několik grafických variant nabízí počítadlo od Blueboardu. Počet návštěvníků tedy vidíte jako číslo na počítadle. Dále však také můžete přímo na stránkách Blueboardu sledovat grafy návštěvnosti, přehledně tak vidět, jak si stojíte.

Pokud se vám bude počítadlo líbit, můžete vyzkoušet také další služby od této skupiny, jako je návštěvní kniha, chatboard, shoutboard, počasí a tak dále. V případě zajmu klikněte zde.

blueboardblueboard

Google Analytics

Google nabízí snad všechny existující služby, bylo by tedy bláhové si myslet, že na počítadlo zapomněl. Právě naopak, počítadlo od Googlu, neboli Google Analytics, je velmi propracovaná služba a zcela zdarma.

Google nabízí analytické informace a dokonce vás umí na výrazné změny upozornit. Dále umožňuje pokročilou segmentaci, což je vyčlenění částí segmentu. Podrobné informace o službě (samozřejmě v češtině) najdete na této stránce. Google AnalyticsGoogle Analytics

Toplist

Opomenout také nesmíme populární Toplist.cz. Ten nabízí velmi jednoduché ovládání. Stačí pár kliknutí myši a máte počítadlo na světě. K němu si lze navolit funkce navíc jako je zjišťování, odkud návštěvníci přišli, zjišťování grafického rozlišení prohlížeče atd.

To vše funguje zcela rychle a bezproblémově. Více info na této stránce. Výběr počítadla na toplist.czVýběr počítadla na toplist.cz

Navrcholu.cz

Další známou firmou je Navrcholu.cz. Nabízí profesionální počítadlo hned s několika druhů tarifů.

Verze Lite je základní varianta, která je v současné době zdarma. Je určena pro osobní stránky či nekomerční využití. Také je omezená maximální návštěvností do 500 000 zobrazení za měsíc. Varianta Profi nabízí ideální možnost pro malé a střední podnikatele. Údajně za přijatelnou cenu dostanete dostatek informací, které vám řeknou vše, co potřebujete. Posledním tarifem je Platinum. Ten je určen pro provozovatele rozsáhlých webů a online obchodů. Nabízí velmi podrobné informace o každém detailu stránky. Více informací naleznete zde.

Navrcholu.cz – porovnání tarifůNavrcholu.cz – porovnání tarifů

Závěrem

Počítadlo nám pomůže udělat si přesný přehled o návštěvnosti naší stránky. Některé počítadla mají funkce navíc a nabídnou tak mnohem více grafů a statistik. Jiné zase sází na jednoduchost a přehlednost. Volba je tedy na každém uživateli, ostatně jako vždy.

Článek Vlastní počítadlo návštěv na web - výběr je skutečně bohatý byl publikován 2. prosince 2011 v 00.00 v rubrice Návody. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (4).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...