Diskuse ke článku Vyhledávací portály na českém internetu a jejich boj

Seznam...

Napsal/a: Ladislav Strnad

Přidáno: 06.12.2011 20.18

Odpovědět

Můj názor k článku je asi takovýto: Pro Atlas.cz je spojení s Centrem katastrofa a v podstatě zánik. Byl to svébytný minoritní portál, který měl své skalní příznivce. A teď Seznam. Dle mého názoru budou na vrcholu našeho internetového „hřiště“ ruku v ruce jako konkurenti oba portály, jak Seznam, tak Google. Důvod je ten, že uživatel netu, který je „pouhý“ používač počítače (neumím to nějak jinak vystihnout) má pod pojmem „internet“ zafixován Seznam. A když náhodou Seznam někde „havaruje“ tak tito uživatelé jsou na mrtvici, že „ten internet už zase nejde“!!! No a ostatní (nevím, jestli minoritní, nebo majoritní) část českých uživatelů sítě používá průběžně několik vyhledávačů, podle toho jak jim dle vlastních zkušeností podávají relevantní výsledky vyhledávání.

RE: Seznam...

volani.webnode.cz

Odpovědět

Já používám jako primární seznam, přesto že dává horší výsledky. Ale v 90% případů najdu co potřebuju.. Občas zkouším jiné prohlížeče a nebo hledám něco konkrétního. V defaultu mám URL seznam, vpravo přepínám a do URL často píšu první písmenko.. Příklad: w něco (wikipedia cz) we (wiki en), u (ubuntu wiki).. Použévám ale i různé obecné vyhledávače, rád experimentuji.. Seznam by se měl zlepšit, výsledky nic moc a nejde nastavit časové období atd.. Mizerný výsledky dává yacy, ale je to zajímavý projekt. ddg.gg je něco mezi (občas použitelné výsledky, ale né pro CZ hledání) a alespoň chrání soukromí a částečně přispívá na svobodný software.. Nově je jako výchozí v mintu 12.

Diskuze k článku

Aktivní odkazy nejsou v komentářích povoleny

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  3. Valentýnké přání – Valentýn za dveřmi, je čas na přání
  4. Říjnový update Windows 10 je opět dostupný
  5. Steam a levné hry - Sezónní výprodeje, ale i prodejci klíčů ke hrám
  6. Kancelář v e-mailu? S novou generací CRM žádný problém!
  7. Vivaldi – Prohlížeč Opera má následovníka
  8. MP3s.Nadruhou.net
  9. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  10. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma

Tagy

Google fotky Windows antivirus SEO MP3 pravopis seznam email email, gmail Windows 10

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Potřebujete spolehlivý ERP/CRM systém, který se přizpůsobí potřebám vaší firmy? Doporučujeme využívat moderní podnikový erp software Altus Vario.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový program, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone X se Super Retina HD displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!