Diskuse ke článku Vyhledávací portály na českém internetu a jejich boj

Seznam...

Napsal/a: Ladislav Strnad

Přidáno: 06.12.2011 20.18

Odpovědět

Můj názor k článku je asi takovýto: Pro Atlas.cz je spojení s Centrem katastrofa a v podstatě zánik. Byl to svébytný minoritní portál, který měl své skalní příznivce. A teď Seznam. Dle mého názoru budou na vrcholu našeho internetového „hřiště“ ruku v ruce jako konkurenti oba portály, jak Seznam, tak Google. Důvod je ten, že uživatel netu, který je „pouhý“ používač počítače (neumím to nějak jinak vystihnout) má pod pojmem „internet“ zafixován Seznam. A když náhodou Seznam někde „havaruje“ tak tito uživatelé jsou na mrtvici, že „ten internet už zase nejde“!!! No a ostatní (nevím, jestli minoritní, nebo majoritní) část českých uživatelů sítě používá průběžně několik vyhledávačů, podle toho jak jim dle vlastních zkušeností podávají relevantní výsledky vyhledávání.

RE: Seznam...

volani.webnode.cz

Odpovědět

Já používám jako primární seznam, přesto že dává horší výsledky. Ale v 90% případů najdu co potřebuju.. Občas zkouším jiné prohlížeče a nebo hledám něco konkrétního. V defaultu mám URL seznam, vpravo přepínám a do URL často píšu první písmenko.. Příklad: w něco (wikipedia cz) we (wiki en), u (ubuntu wiki).. Použévám ale i různé obecné vyhledávače, rád experimentuji.. Seznam by se měl zlepšit, výsledky nic moc a nejde nastavit časové období atd.. Mizerný výsledky dává yacy, ale je to zajímavý projekt. ddg.gg je něco mezi (občas použitelné výsledky, ale né pro CZ hledání) a alespoň chrání soukromí a částečně přispívá na svobodný software.. Nově je jako výchozí v mintu 12.

Diskuze k článku

Aktivní odkazy nejsou v komentářích povoleny

Top 10

  1. Jak přenést 2D obraz na 3D předmět? Pomocí tampónového tisku to jde lehce
  2. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  3. MP3s.Nadruhou.net
  4. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  5. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  6. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  7. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  8. Sledování letadel - Díky Flightradar24 nic složitého
  9. CCleaner - Piriform říká jednoduše, chytře a zdarma
  10. Katastrální mapy online

Tagy

Mobilní telefon antivirus MP3 idos Google Ccleaner Windows Grafika Pravopis cashback

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový systém, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone Xs se Super Retina displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!