10 nejlepších rozšíření pro Google Chrome

Tagy:  Chrome, rozšíření, doplňky, Google, extensions, efektivnost práce

10 nejlepších rozšíření pro Google Chrome

Internetový prohlížeč Chrome od společnosti Google je v současnosti dvojkou na trhu internetových prohlížečů a bez nadsázky by se dalo konstatovat, že se v dohledné době dotáhne na jedničku na tomto trhu kterým je Internet Explorer od Microsoftu. Proto jsme pro vás připravili seznam užitečných rozšíření pro Chrome, která vám usnadní práci s tímto oblíbeným prohlížečem.

1. AdBlock

AdBlock patří mezi nejzákladnější rozšíření tohoto prohlížeče. Jedná se o velice oblíbené rozšíření, které automaticky schová jakoukoliv reklamu na prohlížené webové stránce. Samozřejmostí je detailní nastavení, díky kterému si přizpůsobíte zobrazování reklamy. Avšak chtěl bych upozornit, že někdy skryje navíc například aktivní prvky na stránce, proto je potřeba věnovat nastavení nějaký čas.

Odkaz na rozšíření

AdBlock Plus – skrývání reklamAdBlock Plus – skrývání reklam

2. Concentrate

Výborné rozšíření pro zvýšení efektivnosti práce na vašem počítači. V Concentrate si zvolíte stránky, na které chcete zakázat přístup po určitý časový úsek. Takže pokud máte hodně práce nebo se chcete plně věnovat učení, tak můžete na několik hodin zakázat přístup například na sociální sítě, které by vás při práci a učení rozptylovaly.

Odkaz na rozšíření

Zvolení stránek, které budou po nějaký čas blokovány.Zvolení stránek, které budou po nějaký čas blokovány.

3. Speed Dial 2

Toto rozšíření umožňuje přizpůsobit si nově otevřenou prázdnou záložku a zobrazit na ní vaše oblíbené weby, které chcete mít takto po ruce. Chrome v základu něco podobného umí, ovšem zobrazuje jen ty nejnavštěvovanější weby bez možnosti přizpůsobení, což někomu nemusí vyhovovat. Speed Dial 2 dále nabízí širokou škálu přizpůsobení. Například vzhledové nastavení nově otevřeného listu nebo úpravu okének s danými weby. Za zmínku jistě stojí statistiky, které přehledně zobrazí počty navštívení jednotlivých webů.

Odkaz na rozšíření

Prázdný list se Speed Dial 2.Prázdný list se Speed Dial 2.

4. iReader

Praktické rozšíření, které zobrazí čtený článek jako čistý text. S již zmíněným rozšířením AdBlock Plus jsme skryli reklamy, avšak na stránce i poté zůstane mnoho rozptylujících prvků. iReader vytáhne z webu pouze text a zbytek stránky skryje. Člověk tak může nerušeně číst podobně například jako v PDF prohlížeči.

Odkaz na rozšíření

Čistý text vytažený z internetového článku.Čistý text vytažený z internetového článku.

5. Google Mail Checker

Používáte-li email od Google je tohle rozšíření pro vás nezbytné. Jednoduchá věc, která umístí ikonku poštovní obálky vedle adresního řádku vašeho prohlížeče. Číslo na obálce udává počet nepřečtených mailů ve vaší schránce.

Odkaz na rozšíření

Oznámení nového e-mailu.Oznámení nového e-mailu.

6. Facebook Notifications

Další rozšíření patřící k těm jednodušším a rozhodně užitečným. Jak už název vypovídá, jedná se o notifikace respektive oznámení z Facebooku. Takže pokud zrovna nemáte v prohlížeči otevřený Facebook a někdo vám například zašle zprávu, vy se to ihned dozvíte. Podobné rozšíření pro upozornění nabízí i Google pro svou soc. síť Google+.

Odkaz na rozšíření

Oznámení Facebooku.Oznámení Facebooku.

7. Turn Off the Lights

Podobné rozšíření jako v případě iReader s tím rozdílem, že Turn Off the Lights zvýrazní právě sledované video. Ostatní části stránky mírně začerní, takže můžete nerušeně sledovat přehrávané video.

Odkaz na rozšíření

Přehrávané video a začernění okolí.Přehrávané video a začernění okolí.

8. Clickable Links

Určitě se vám při brouzdání internetem stává, že narazíte na odkaz, který není aktivní. Tedy je napsána například adresa google.com a ale nelze na ni kliknout, takže odkaz musíte zkopírovat do adresního řádku. Rozšíření Clickable Links automaticky rozpozná, zda se jedná o odkaz a udělá ho aktivním.

Odkaz na rozšíření

Z neaktivního linku na link aktivní.Z neaktivního linku na link aktivní.

9. Offline Gmail

Ne vždy je počítač, zvláště pak noebook, připojen k internetu. Jestliže jste offline a používáte Gmail výhradně přes webové rozhraní, tak se ke své poště nedostanete. Proto je tady rozšíření s názvem Offline Gmail, které umožňuje prohlížení vaší e-mailové schránky na Gmailu v režimu offline. Chrome automaticky synchronizuje poštu s online schránkou a maily ukládá do počítače, takže máte k nim přístup v podstatě kdykoliv, když máte k dispozici svůj počítač.

Odkaz na rozšíření

Gmail v režimu offlineGmail v režimu offline

10. Smooth Gestures

Výborný doplněk pro zrychlení a zefektivnění práce s prohlížečem. Toto rozšíření nabízí několik užitečných gest, které provádíte pomocí myši. Celý seznam a jak gesta provádět naleznete přehledně v nastavení.

Odkaz na rozšíření

Ukázka jednoduchého gesta v prohlížeči.Ukázka jednoduchého gesta v prohlížeči.

Článek 10 nejlepších rozšíření pro Google Chrome byl publikován 1. února 2012 v 14.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Adam Beránek. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...