Diskuse ke článku Torrenty, warez a jiné stahování – porušujete zákon?

Torrenty

Napsal/a: tor

Přidáno: 11.07.2012 10.30

Odpovědět

„Používání této služby je také kompletně nelegální.“ Co to je za nesmysl? Tady přeci záleží na licenci stahovaného obsahu…budu-li např. stahovat přes torrent linuxovou distribuci, je vše legální,přestože stažená data sdílím – vždyť proto byly právě torrenty vytvořeny – pro rychlejší distribuci linuxových dister…

Btw…teď by mne spíše zajímalo, jak se právo staví k tzv. no-uppload klientům (DC, torrenty, atd…).

RE: Torrenty

Martin Štěpánek

Odpovědět

Omlouvám se za špatně formulovanou informaci v článku, při sdílení obsahu s freeware licencí je samozřejmě vše v pořádku, v článku jsem tak nějak navazoval na informaci z předešlé kapitoly, kde zmiňuji, co se smí a nesmí uploadovat.

Co se týče klientů, které torrenty využívají pouze pro stahování dat a vyhýbají se zpětnému uploadování, porušují sice pravidla většiny torrentových stránek, právně by ale měli být v pořádku – pokud se jedná o stahování např. hudby pro vlastní užití.

V případě DC (Direct Connect?) je, pokud se nepletu, sdílení nevyhnutelné, principem je stejně nasdílet obsah ze svého HDD a pohybovat se v hublistech.

DC

Napsal/a: Tomar

Přidáno: 11.07.2012 15.54

Odpovědět

V DC klientech uzivatel sam urci, ktera data chce sdilet. Pokud tedy sdili neco, co legalne sdilet muze (vlastni tvorba), je takove stahovani dat pro vlastni potrebu take legalni.

U no-upload torrentu je situace totozna.

RE: DC

Martin Štěpánek

Odpovědět

Samozřejmě, pokud sdílí pouze „legální“ věci tak bez problému, u většiny hublistů je ale nastavený celkem vysoký limit v GB, kolik musí mít uživatel nasdíleno před vstupem, což většina uživatelů těžko nahoní na legálním obsahu… Pokud ale ano, tak je vše v pořádku.

RE: RE: DC

Ondřej Dostál

Odpovědět

Dříve jsem tento limit doháněl instalačkami linuxových distribucí. Přeci jen pár GB mají a jejich sdílení je legální. :-) … Ale kdyby všichni uvažovali takto, obsah DC hubů by nebyl tak bohatý a oblíbenost této služby by byla ta tam.

Diskuze k článku

Aktivní odkazy nejsou v komentářích povoleny

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Rozzlobenimuzi.com
  4. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  5. MP3s.Nadruhou.net
  6. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  7. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  8. Odesíláme SMS z internetu
  9. Co je IP adresa a jak ji zjistit?
  10. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!