Diskuse ke článku Torrenty, warez a jiné stahování – porušujete zákon?

Torrenty

Napsal/a: tor

Přidáno: 11.07.2012 10.30

Odpovědět

„Používání této služby je také kompletně nelegální.“ Co to je za nesmysl? Tady přeci záleží na licenci stahovaného obsahu…budu-li např. stahovat přes torrent linuxovou distribuci, je vše legální,přestože stažená data sdílím – vždyť proto byly právě torrenty vytvořeny – pro rychlejší distribuci linuxových dister…

Btw…teď by mne spíše zajímalo, jak se právo staví k tzv. no-uppload klientům (DC, torrenty, atd…).

RE: Torrenty

Martin Štěpánek

Odpovědět

Omlouvám se za špatně formulovanou informaci v článku, při sdílení obsahu s freeware licencí je samozřejmě vše v pořádku, v článku jsem tak nějak navazoval na informaci z předešlé kapitoly, kde zmiňuji, co se smí a nesmí uploadovat.

Co se týče klientů, které torrenty využívají pouze pro stahování dat a vyhýbají se zpětnému uploadování, porušují sice pravidla většiny torrentových stránek, právně by ale měli být v pořádku – pokud se jedná o stahování např. hudby pro vlastní užití.

V případě DC (Direct Connect?) je, pokud se nepletu, sdílení nevyhnutelné, principem je stejně nasdílet obsah ze svého HDD a pohybovat se v hublistech.

DC

Napsal/a: Tomar

Přidáno: 11.07.2012 15.54

Odpovědět

V DC klientech uzivatel sam urci, ktera data chce sdilet. Pokud tedy sdili neco, co legalne sdilet muze (vlastni tvorba), je takove stahovani dat pro vlastni potrebu take legalni.

U no-upload torrentu je situace totozna.

RE: DC

Martin Štěpánek

Odpovědět

Samozřejmě, pokud sdílí pouze „legální“ věci tak bez problému, u většiny hublistů je ale nastavený celkem vysoký limit v GB, kolik musí mít uživatel nasdíleno před vstupem, což většina uživatelů těžko nahoní na legálním obsahu… Pokud ale ano, tak je vše v pořádku.

RE: RE: DC

Ondřej Dostál

Odpovědět

Dříve jsem tento limit doháněl instalačkami linuxových distribucí. Přeci jen pár GB mají a jejich sdílení je legální. :-) … Ale kdyby všichni uvažovali takto, obsah DC hubů by nebyl tak bohatý a oblíbenost této služby by byla ta tam.

Diskuze k článku

Aktivní odkazy nejsou v komentářích povoleny

Top 10

  1. Říjnový update Windows 10 je opět dostupný
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. MP3s.Nadruhou.net
  4. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  5. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  6. Ztrátová a bezeztrátová komprese: Znáte rozdíl?
  7. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  8. DVD Shrink
  9. www.Spolužáci.cz
  10. Jak správně psát email - zásady a chyby

Tagy

Google fotky Windows antivirus SEO MP3 pravopis seznam email email, gmail Windows 10

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Potřebujete spolehlivý ERP/CRM systém, který se přizpůsobí potřebám vaší firmy? Doporučujeme využívat moderní podnikový erp software Altus Vario.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový program, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone Xs se Super Retina displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!