Přes sto organizací bojuje proti ukládání dat operátory v otevřené výzvě

Tagy:  bezpečnost, telekomunikace, data, osobní data, osobní údaje, telekomunikační operátoři, operátoři, evropská unie, eurokomisař, komisař

Někteří telekomunikační operátoři jsou obviňováni z toho, že si uchovávají údaje o svých zákaznicích na delší dobu, než je nezbytně nutné, navíc prý mají sbírat i data, která jsou pro jejich potřeby pramálo využitelná. Právě proti takovému shromažďování informací vystupuje přes sto různých neziskových organizací a různých jiných subjektů v otevřeném dopisu, který je adresován třem eurokomisařům.

Má jít o eurokomisaře pro spravedlnost a práva, komisaři pro digitální agendu a nakonec komisaři, který má na starosti vnitřní záležitosti EU. Organizace si stěžují především na to, že shromažďování dat není potřebné, protože se neplní hlavní důvod, proč jsou vůbec sbírány, tedy objasňování trestných činů. Upozorňují také na to, že pokud by došlo k nějakému úniku a následnému zveřejnění informací, může to mít dalekosáhlé důsledky pro osoby, kterých se takové věci týkají. Do třetice má být problém v tom, že celé takové sbírání je příliš nákladné a zabere moc času.

Podle nařízení EU mají operátoři povinně sbírat data o uskutečnění komunikaci, tedy o počtu a délce uskutečněných hovorů, odeslaných textových zprávách, atd.

K výzvě se připojila pouze jediná tuzemská organizace, Iuridicum Remedium.

Celý text výzvy najdete na Vorratsdatenspe­icherung.de.

Novinka Přes sto organizací bojuje proti ukládání dat operátory v otevřené výzvě byla publikován 30. června 2010 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  2. Wikipedia online encyklopedie
  3. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Odesíláme SMS z internetu
  6. Rozzlobenimuzi.com
  7. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  8. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  9. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů
  10. Internetová stránka Navratdoreality.cz

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!