uTorrent konečně dostupný ve verzi pro Linux

Tagy:  utorrent, sdílení, stahování, bittorrent, torrenty, download, verze, linux, operační systém, os, windows

V případě, že jste si oblíbili klienta uTorrent, který slouží pro práci se soubory na BitTorrent sítích, doposud jste měli v případě operačního systému Linux smůlu, protože ho uTorrent nepodporoval. To se však změnilo a BitTorrent první verzi uTorrentu pro Linux „vypustil do světa“.

Klient dostal jméno uTorrent Server, nelekejte se však, se serverem nemá tato verze nic společného, spustíte ji v naprostém pořádku na 32-bitových verzích operačních systémů Ubuntu 9.10 a vyšší, Fedora 12 a vyšší a také Debian 5 a vyšší. Je možné, že bude uTorrent fungovat i na jiných distribucích, tyto tři jmenované ho podporují na 100%. BitTorrent verzi pro Linux pojmenoval jako alfa 3.0. Podle vývojáře se může uživatel řídit verzí jádra, pokud má systém jádro alespoň 2.6.13 nebo vyšší, neměl by být se spouštěním problém.

uTorrent je distribuován jako balíček, jeho součástí je spustitelný soubor, dále pak soubor s dokumentací pro WebUI. Pro konfiguraci slouží soubor utserver.conf, popřípadě můžete využít rozhraní WebUI.

Ve vývoji je podle BitTorrent i verze s normálním grafickým rozhraním pro Linux, kdy však bude dostupná není jasné. uTorrent pro Linux můžete stáhnout z oficiálních stránek.

Zdroj: utorrent.com

Novinka uTorrent konečně dostupný ve verzi pro Linux byla publikován 6. září 2010 v 00.45. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Odesíláme SMS z internetu
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Náhradní pásky pro chytré hodinky
  5. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  6. Rozzlobenimuzi.com
  7. Moderní domácnost je SMART
  8. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  9. Domácí skupina - Sdílení dat mezi počítači nejenom po WiFi routeru
  10. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!