Máte nelegální Windows 7? I vás může začít otravovat aktualizace

Tagy:  microsoft, bezpečnost, windows 7, windows, windows vista, záplata, aktualizace

Ani Windows 7 neunikly zájmu hackerů a během několika málo týdnů od uvedení se běžně Windows 7 základních i vyšších verzí objevovaly na různých serverech pro sdílení. Microsoft se rozhodl učinit přítrž používání hacknutého operačního systému a začal přes službu automatických aktualizací rozesílat speciální soubor, respektive aktualizaci nazvanou Windows Activation Technologies Update.

Windows Activation Technologies Update má za úkol najít a upozornit na jakoukoliv verzi systému, se kterou „není něco v pořádku“. Právě chyby například u licenčních čísel ukážou na nelegální verzi systému. Aktualizace je uvedena jako důležitá, avšak při stahování ostatních oprav je možné její instalaci odmítnout. Pokud má uživatel jistotu, že jeho Windows nejsou tak úplně legální aktualizaci jednoduše odmítne a nic se neděje.

Pokud si i přesto soubor stáhnete, bude Vás upozorňovat informačním hlášením na nepravost kopie a pracovní plocha bude mít vždy černé pozadí.

Do jaké míry ovlivní záplata svou „neodbytností“ uživatele je ale těžké posoudit.

Zdroj: Support.micro­soft.com

Novinka Máte nelegální Windows 7? I vás může začít otravovat aktualizace byla publikován 1. března 2010 v 23.30. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (4).

Prosím čekejte ...