Skype 6.5 – Dlaždice a sociální sítě

Sponzorované odkazy

Skype 6.5 – Dlaždice a sociální sítě

Skype je již dlouhá léta synonymem pro telefonování přes internet. Za posledních 10 let jsme mohli zaznamenat řadu nových majitelů a také řadu velmi razantních změn. VoIP volání už však není jedinou funkcí Skype, nyní se z něj stává komunikační centrum a jeho nové místo je jasné – náhrada Messengeru.

Windows Live Messenger minulostí

V posledních letech je Skype rychle se rozvíjejícím softwarem. Svůj podíl na tom má samozřejmě Microsoft, který původní Skype zakoupil za 8,5 miliardy dolarů. Pro dvě služby stejného ražení však v portfoliu nebývá místo, a tak se v dubnu letošního roku Microsoft rozloučil se službou Windows Live Messenger a zcela přesunul svůj zájem na Skype. V současné době se tedy dvě rozsáhlé uživatelské základy spojil v jednu, a tak můžete prostřednictvím Skype komunikovat i s uživateli „mrtvého“ Messengeru.

Úsporné základní uživatelské rozhraní

Vedle změny vlastníka a spojení dvou služeb zaznamenal v posledních verzích Skype rozsáhlejší změny. Vedle optimalizace a zvýšení výkonu aplikace již Skype plnohodnotně podporuje tzv. videovzkazy, které můžete zasílat všem kontaktům, i když nejsou připojeni. V momentě připojení, si tito uživatelé vaše vzkazy mohou přehrát. Verze 6.5 také přinesla menší změnu v žádostech o přidání i příjmu nových kontaktů. Nyní veškeré akce probíhají v rozhraní chatu. Okno chatu lze tedy pomalu, ale jistě označit za centrum všech akcí spojených s daným kontaktem. Pokud chcete snadno a rychle psát i cizími jazyky, existuje pro skype speciální překladač Clownfish.

Z okna chatu se stává středisko veškerého dění

Sociální sítě na denním pořádku

Nově je snazší i registrace účtu na Skype prostřednictvím účtů Microsoft Account či účtu ze služby Facebook. Nové Skype přihlášení tedy usnadní registraci řadě nových uživatelů. Vedle přihlášení můžete svůj účet Skype propojit s účtem Facebook, respektive se zdí a s kontakty z e-mailové služby Outlook.com.

Centrum sociální sítí Skype Home nabízí přehled o všem dění na vaší zdi. Stačí se pouze přihlásit na Facebook a pak už můžete snadno komentovat, vkládat nové příspěvky či „lajkovat“ příspěvky na zdi. Přehlednost této sekce však není úplně ideální a především mi vadí dvousloupcové zobrazení příspěvků.

Skype Home – Skype na Facebooku

Dlaždice jsou všude

Skype ke stažení zcela zdarma je k dispozici například na eDownload.cz či přímo na oficiálním webu www.skype.cz. Instalace je velmi rychlá a snadná. Je třeba dát si pozor jedině na volbu výchozího vyhledávače (Bing) a domovské stránky (MSN) v prohlížeči.

Okno chatu – všimněte si navigační lišty

Nové rozhraní přineslo mnoho větších i menších změn. Trend dlaždic je viditelný hned na první pohled na nové navigační liště, která je oproštěna o jakékoli designové prvky a jde pouze o čtveřici menších dlaždiček. Pravdou je, že je nyní Skype mnohem lehčí a vzdušnější. Také vizáž profilu a jeho nastavení se nese v duchu dlaždic.

Výraznou vlastností Skypu je také nepřeberné množství animovaných Skype emotikonů. Smajlíci na Skype nabízejí vyjádření nejrůznějších nálad či výrazů velmi originálním stylem. Jejich animace je vynikající a prostřednictvím různých kódů lze použít i řadu tajných smajlíků. Příkladem mohou být emotikony (rock), (tmi), (banghead) či třeba (drunk).

Tajní smajlíci

Microsoft zapracoval také na integraci Skype do služby Outlook.com. Z původního plánu telefonování v prohlížeči bez pomocného plug-inu bohužel sešlo, a tak je nutné pro zprovoznění Skype v prohlížeči stáhnout zásuvný modul. Skype online bohužel zatím není dostupný v České republice.

I pro chytré mobilní telefony

Chytré mobilní zařízení ovládají trh, a tak se vývojáři desktopových aplikací snaží prosadit i na relativně mladém trhu mobilních aplikací. Skype do mobilu již není problém pořídit. Můžete stáhnout jak Skype pro Android, tak i pro BlackBerry, Windows Phone či iPhone. Vlastní verzi vyvíjí Microsoft také pro doteková zařízení s Windows 8.

Voláme na mobil či pevnou linku

Skype jako komunikační centrum

Microsoft nyní Skypu věnuje mnoho zdrojů a je to poznat. Služba i aplikace dostává nový rozměr a dostává se ke stále většímu množství uživatelů. Telefonovat můžete i na pevné linky a mobilní telefony, stejně jako posílat textové zprávy SMS. K tomu je však potřeba obstarat si Skype Premium účet, který nabízí skupinové videohovory, sdílení obrazovek a řadu dalších možností. Základní cena se pohybuje okolo 3,5 eura bez DPH (cca 90 Kč) za měsíc.

Suma sumárum se Skype stále zlepšuje a stává se komunikačním centrem počítače. I přes některé méně příjemné vlastnosti a neduhy poskytuje Skype stabilní a rychlou komunikaci. I proto si od naší redakce odnáší nadstandardní hodnocení.

Hodnocení redakce:  85 %

Výhody:

  • Kvalita hovorů
  • Možnost propojení s Facebookem
  • Uživatelské rozhraní
  • Kompletní lokalizace

Nevýhody:

  • Rozhraní profilu
  • Nepřehledný Skype Home
  • Webová verze zatím nefunguje

Sponzorované odkazy:

Článek Skype 6.5 – Dlaždice a sociální sítě byl publikován 28. června 2013 v 05.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!